bugün

türkiyeye lazım olması gereken tarzda ilahiyatçılara örnek olacak babacan tavırlı bi amcamız. eli öpülesi şahıs. allah uzun ömürler versin ne diyelim.
diyarbakır - hazro ludur. hazreti ömer in soyundan geldiği rivayet olunur.
islami anlayış,anlatış ve tatbiki alanında farklı bir mana ve perspektif geliştirmiş, güzel insan.
ağlamaya hazır duruşunun yanında, nereye baktığı da seçilmiyor.

kurmalı oyuncak gibi.
doyumsuz sohbetleriyle beni kendisine hayran bırakan doçentimiz. Bazen programını sırf gösteriş yapmak için arayan insanlar oluyor. Nihat hocam o anda bile sessiz ve sabırlı. Milyonların duası onunla birlikte.
artık ülkemizde pide gibi, hurma gibi bir ramazan klasiğidir kendileri.
inananların ruhuna işleyen sohbet ve nasihatleriyle kalplere huzur veren ULVi iNSAN.
Televizyondaki Dosta Doğru programıyla reyting rekoru kıran Doç.Dr. Nihat Hatipoğlu, artık Hürriyet 'te VE RAMAZAN iÇiN ÖZEL BiR SAYFA HAZIRLAYACAK.
o simdi hurriyet te.

(bkz: hurriyet gazetesi)
kiyak adamdir.
"din öcüdür namaz kılmazsanız cayır cayır yanarsınız, zaten ona kötü davrandın diye bütün işlerin kötü gidiyor lanet olsun al sana bomba geber öl öl öl" tadındaki kişilere, programlara kıyasla dini sevdirebilecek, iç ferahlatıcı kişi.

sevmeyen de izlemeyiversin kardeşim.

öğrettiği türkçe duaları bile onu sevmeye sebeptir kanımca.
bu ülkede din adına ne yapılsa yaranılmayacağının en büyük kanıtıdır . adam gayet modern giyinmiş elinden geldiğince sıkmadan abartmadan dinimizi anlatmaya calısıyor günümüzde insanlara en etkin ulasım aracı olan televizyon sayesinde , yüzünde eksik olmayan gülümseme gözlerinde yas ister sahte ister gercek onun bileceği orası önemli olan anlattıkları , türkçe dualar okuyor sırf herkes ne söylendiğini anlasın diye . . .
ama yok olur mu?
para karşılığı tv de ağlayan denilecek kadar basit ve yüzeysel görünüyor yinde
ne de olsa alısmıslar tv de et görmeye sadece , selülit yarıslarını izlemeye .
din sizin neyinize

edit : adamın ne anlattığını hic dinledinmi ki? yüzüne bakmaktan . . .
aklı basında olup birseyler öğrenmek isteyen her insan tek bir kitaba hocaya bağlı kalmaz arastırır , dinler , okur . mantığına uygun olanıda kabul eder . *
yüzünden nur akan adam. osman yağmurdereli' nin konuk olduğu programında;
- burada set ekibimiz de soruyor, "hocam osman'ı da çağıralım" diye. demisti, tamamen yalandır. öyle birsey yoktur. hocalar yalan söylememelidir.
yaptığı programdan tek kuruş almayan kişi. -geçtiğimiz ramazan ayında öyleydi- ayrıca, fethullah gülen'den daha samimi durduğu da yadsınamaz.

ama belli mi olur, popülerliği arttığında yeni bir fethullah gülen olmaya kalkabilir.

fethullah gülen de televizyonlarda ağlayarak kitlelere ulaştı.
prime time'ın yeni yüzü. star'ın ve genel anlamda aydın doğan medyası'nın iktidara bir selam niteliğinde iddialı çıkışı.
1955 Diyarbakır doğumlu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'de Uşak imam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi ilahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu.
1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. imam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet işleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

günümüzdeki hocaların bir çoğundan daha delikanlı daha dürüst ve daha hümanisttir.

hz. ömer in soyundan geldiği; kendisinin uzaktan akrabam olması ve benimde aynı soydan gelmemden ötürü; tarafımdan çok iyi bilinmektedir.

kendisinin hz.ömer in soyundan geldiğine inanmayan arkadaşlar diyarbakıra gidip aile seceresine bakarak bunu öğrenebilirler.
Hürriyet'te yazacak olan güzel insan. Kendisi kötü, Hürriyet iyi bir seçim yapmıştır.
yaptigi programi da kendisini de sevmeyerek defalarca izledigim kisi.

ve;

sahabi ordan dedi ki; varsin sevmesin birak , birak!!( bırak'larda sol elin isaret'le orta parmagini ileriye geriye hareket ettirir hatipoglu) dost yolunda elbet o da sever bizi..

bir yerlere gelmek icin birbirimizi vurmayi sectigimizden, nereye ates edecegimizi de iyi biliyoruz. zayif yanlarimizin cahilliginin verdigi korkuyla, hep, ama hep ayni silahlarla vuruluyoruz.

alim hatipoglu da farkli yapmiyor, ney-bendir, pembe laleler, derinlik ve gecikme verilmis bir mikrofon. gerisini nur yuzlu anlatimi beceriyor zaten.

simdi bir ay boyunca , kanal degistirirken bile olsa, bir defa evlerimizin icinden gecer sesi. okumak da izlemek kadar agir degildir bize, harika haber, hurriyet'te yazacakmis.

fonda ney le bendir duymadan , goruntude 5 saniyede filizlenip acan gulleri, pembe laleleri gormeden de okurusunuz, yankisiz sesinden nur yuzlu aliminizi.
ramazan boyunca iftar ve sahurlarda program yapacak olan güzel insan.
iftar Programı : 18:10'da
Sahur Programı: 03:00'da star tvde yayınlanacaktır. * *
medyanın sempatik bulduğu din adamlarımızdandır.
ramazanla beraber daha sık göreceğiz, severiz kendilerini.
ama bu soyunu bir yerlere dayamaktan vazgeçmek gerekir. doğunun her yerleşim yerinde kendini seyyid sayan insanlar vardır.
iyi de kardeşim araplara bişey kalmıyor. yoksa bence sakıncası yok.
bir insan bu kadar mı güzel anlatır bir konuyu dediğim kişi.
eline, diline sağlık dilemek istiyorum buradan, büyük insan, usta yorumcu.
iftar saatine yakın program yapıyor halkı bilinçlendiriyor, sahur saati siz yemek yerken ağzınızı şaplata şaplata, o yine insanları bilinçlendirmeye çalışıyor.
ha ben daha çok biliyorum, gereksiz bunlar diyorsan izleme, o kadar bilgiye aç insan var ki ülkemizde bırak onlar izlesin.
her şey para değildir, he para da alıyordur elbet ama kimse sahurda evinde oturup sahurunu yapmak varken para için kalkıp televizyona çıkıp, program yapmaz.
(bkz: nihat hatipogluyla losta doğru)
her ne kadar, konuştukları ile duruşundan, oturuşundan, konuşmalarından, hiç mi him boş bir adam olmadığı gözlemlense de, her saldığını ''ellerin değil benimsin'' modunda kabullenen türk halkı'nın acayip bir derecede gazladığı bir adamdır kendileri. son 1 - 2 senelik bir süreç zarfında hayatımıza duhul ettirilse de, babaannelerin, anneannelerin, yatsı namazı sonrası, seyredecek bir şey bulamayan bünyelerin alternatifi olmuştur; dendiğine göre de, reyting rekorları kırmaktadır; kırsındır da, zira kötü bir şey söylememektedir. konuştuğu şeyler, bizlerin hak din olarak kabul ettiğimiz islamiyet hakkındadır, ve dinin mensuplarını ilgilendirmektedir. zira, izlemek ve de söylediklerinden feyz almak zorunda mıyızdır, orası yine kişiselleştirilmiştir efendim...

yine, gelmek istediğimiz nokta şudur, ki efendim, sosyolojik boyutunun ilginçiliğdir bu olayın. ismini, cismini bilmediğimiz birisi çıkıp da, bir sürü insanın kendisini aramış olduğu bir vakitte,

- yok nihat hatipoğlu sizin hastanızım, evliya gibisiniz, bizi şöyle ihya ettiniz, böyle doğru yola soktunuz, Allah sizi başımızdan eksik etmesin!!! modunda şeyler söylemesi beni çıldırtmaktadır, telefondan gelen sesi dahi sopalayasım gelmektedir efendim. bu insanoğluna denmez mi, ki;

- be mübarek insan şimdiye kadar neredeydin, nihat hatipoğlu tadında, belki de bilmediğimiz onlarca alimimiz ya da bilgemiz varken, onlardan sadece birisi çıkıp da, iki hikaye anlatınca mı, imana geldin. .. denesidir efendim bu insancıklarımız... ayrıyetten;

(bkz: allah akıl fikir versin)
samimiyetine inanmadığım şahıs.
televizyona çıkıp meşhur olmadan önce de tanınan, var olan cd leri izlenen şahısdır.
edit: ulan dakikası dolmadı daha pes yahu ne ara okudun da eksiledin.