bugün

Bir ütopaya olarak "sosyal adalet" kavramının zengin-yoksul arasındaki eşitsizliğin toplumda yol açacağı sorunlara dikkat çeken söz.
(bkz: tok açın halinden anlamaz)
politika bir dağıtım işidir. fazlalıkların dağıtımıdır. sanıyorum akp bu dağıtım işini hep kendi taraftarlarına doğru yaptığı için bir daha iktidara gelemiyecek. diyebiliriz ki sadece kendileri yedikleri, diğerlerine vermedikleri için kıyamet kopacak. özetle akp ipinin çekilme sebebidir.
Bir toplumun sahip olduğu varlıklardan her fert bir adalet çerçevesi içinde yararlanmalıdır. Eğer böyle olmaz, adaletli davranılıp hak gözetilmez, sadece bir kısım insanların yararlanmasına göz yumulup diğer insanların yararlanmasına fırsat verilmezse kargaşa çıkar; kavga baş gösterir, toplumdaki sosyal barış zedelenir, düzen bozulur, insanlar birbirlerine düşer.
meşrutiyet döneminde, ilk türk sosyalist iştirakçi hilmi bey'in çıkardığı iştirak dergisinin sloganıdır: http://www.gereklitarama....-biri-yer-biri-bakar.html
saptirilmis atasözüdür, sözlügü ergenler basiyor kimsenin giki cikmiyor biri buna dur desin.

edit: baslik basima kalmistir yazan ergen vicdani red yapmistir.
alman bilim adamı gelbeni hemenbecer in ortaya attığı iddiadır. Türk haklı provokasyonlara prim vermeyecektir.