bugün

entry'ler (1342)

internet ulke kodu

(bkz: internet ülke kodu)

balkonda sevismek

(bkz: balkonda sevişmek)

boluk komutani

(bkz: bölük komutanı)

yarim kurus

(bkz: yarım kuruş)

sozluk ile blog u karistiran user

(bkz: sözlük ile blog u karıştıran user)

moderasyon bana taktı abi

(bkz: benzetmek gibi olmasın)

uludağ sözlük vs ekşi sözlük

(bkz: uludag sozluk vs eksi sozluk)

3 mayıs 2009 olası moderasyon açıklaması

(bkz: yeni bir hack macerası ile karşınızdayız)

moderasyondan bir açıklama beklemek

(bkz: yeni bir hack macerası ile karşınızdayız)

diğer entry leri refere eden entryler silinir

bir derdim var'a yazdım bu entry silme gerekçesinin yanlış uygulandığını fakat doğru düzgün cevap alamadım moderasyondan. bir derdim var bölümüne yazdığımı yaklaşık olarak buraya tekrar yazıyorum. not alınsın, öğrenilsin.

başlık: bir hitap bicimi olarak yarrak

entry: (#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry lerde verilen "örnek"lerdeki gibi samimiyet ifade eden hitap şeklidir.

entry nin üstteki entry leri refere etmesi için iki koşul oluşması gerekli.

1- refere edilen entry lerin silinmesi durumunda entry nin anlamsızlaşması;

burada refere edilen entry ler silinse bile anlam kaybı mevcut değil, samimiyet ifade eden bir hitap şekli olduğu belirtiliyor.

haaa şöyle olsaydı tamam;

"(#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry lerde verilen "örnek"lerdeki gibidir."

2- üstteki entrylere cevap niteliğinde olması;

ilgili entry de böyle bir cevap yok zaten refere edilen entry leri de ben girdim.

refere edilen entry leri giren kişiden farklı birisi aşağıdaki gibi bir entry girseydi;

"(#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry lerde bir yarrak kafalının verdiği "örnek"lerdeki gibi samimiyet ifade eden hitap şeklidir."

bu durumda refere ediyor gerekçesi ile değil cevap niteliğinde olduğu için entry silinebilirdi.

yani aynı başlık içerisindeki entry lere bkz vermek refere etmek ise diğer başlıklardaki entry ler için de aynı durum sözkonusu olmalı. o zaman da entry lere bkz vermek imkansızlaşır.

lost tan öğrenilenler

spoiler vermeyi bilmeyen kişilerin olduğu forumları sözlükleri okumayın, hatta yanına bile yaklaşmayın. diziyi piç edebilirler.

bir hitap biçimi olarak yarrak

(#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry'lerde verilen "örnek"lerdeki gibi samimiyet ifade eden hitap şeklidir.

(bkz: #4612373)

(bkz: ne diyon yarraaam)

(bkz: yarrak var yer misin)

(bkz: n aber lan yarram)

bluevelve

karmayı sikine takmayan bir yazar. bunun sonucu olarakta provatif yazarlık yapıyor. konuşulmayı seviyor. fakat bence konuşulmaktan çok kendi yazdıklarına -inanmasa bile- başkalarının nasıl abanarak yorum yaptığını görmek istiyor.

zamanında "uludag sözlük'ün otisabi'si" demiştim kendisine ama sonra sildim. (bkz: kadinlar ne ister/#4443322) bu entry sinden sonra "uludag sözlük'ün author'u" diyebilirim ama muhtemelen tarz değiştirecek daha sonra. yani bu entry i de silebilirim.

"kendi bileceği iş"

unutulmaz dövüş sahneleri

edward norton'un kendini dövdüğü sahne. (bkz: fight club)

bir erkegin bakir olduğunu anlamanın yolu

götüne havuç sokun. gülüyorsa değildir.

bir yumrukta boyun kırmak

(bkz: amirim izin ver bir yumrukla oldureyim/#4266472)

sürekli pantolonla dolaşan kız

pantolon giymesine itirazım yok ama bir uyarım var giyenlere;

lütfen ölçüleriniz 100 - 90 - 120 ise pantolon giymeyin. hadi giydiniz diyelim ölçünüze uygun bir pantalon giyin. hadi onu da giymediniz kumaş giymeyin. diyelim ki bi bok yediniz ve kumaş giydiniz içine bildiğimiz slip don giymeyin. kabak gibi gözüküyo o kocaman götünüzde slip donun bütün detayları. erkekler götünüze bakıyor zannediyorsunuz sonra ama aslında o iğrenç görüntüyü algılamaya çalışıyor erkek beyni.

ha bir de yediklerinize dikkat edin. 30 yaşına geldiğinizde götünüz göbeğiniz bir yana gitmesin.