1. 1.
  united kingdom ın kısaltmasıdır. birlesik krallıktır.evet hala krallıktır formalite olsada.sömürgeci ukelerin onde gelenidir.ingilizce ogrenmemizin tek sebebidir.
  4 -1 ... jagatai
 2. 2.
  ingiltere çıkışlı internet sitelerinin uzantısı.
  http://www.bbc.co.uk/
  http://www.amazon.co.uk
  http://www.bl.uk
  3 ... laedri
 3. 3.
  tam şekli United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland fakat uk veya britain diye anılan topraklar için kullanılan kısaltma.
  2 ... berxwedan
 4. 4.
  1978' de bas ve vokalde John Wetton, davulda Bill Bruford, gitarda Allan Holdsworth, klavye ve elektrik kemanda Eddie Jobson tarafından ingiltere' de kurulan progressive rock grubu.

  1978 yılında kendi adlarındaki ilk albümlerini çıkartırlar. Progresif rock müziğin söner gibi olduğu bu yılların tersine oldukça sağlam bir albümdür bu. Teknik bakımdan kusursuzdur. Grup üyelerinin progresif rock dünyasında iyi bilinen isimlerle çalışmış olmasıda başka bir avantajdır. Keza; Eddie Jobson, Curved Air, Roxy Music, Frank Zappa ile çalışmıştır. John Wetton, Soft Machine ve Gong'da. Bill Bruford, King Crimson da çalmıştır o yıllarda.

  1979 yılında ikinci albümleri Danger Money' i çıkartan grupta, davula bu sefer başka bir usta olan Terry Bozio geçer. Albümde bir gitaristin olmamasına rağmen, grup elemanları işlerini layıkıyla yapıp müzikal bakımdan güzel bir albüme imza atarlar. Bu albümden sonra Night After Night Live! adındaki konser albümünü yayınlanır. Albümde iki yeni şarkı da bulunmaktadır. Ve malesef bu son albümleri olur.

  En güncel olarak plak şirketi tarafından, 1999' da eski konserlerinden seçme parçaların olduğu Concert Classics Vol. 4 adlı konser albümü yayınlanmıştır.

  Albümleri:

  U.K. - 1978
  Danger Money - 1979
  Night After Night Live! - 1979
  Concert Classics Vol. 4 - 1999

  Web Siteleri : http://www.cogs.susx.ac.u...ers/ronc/itdon/itdon.html
  ... polski
 5. 5.
  internetle yeni tanışıldığında tarafımdan ukrayna sanılan hede.
  1 -2 ... ceklanelini
 6. 6.
  (bkz: fuck uk)
  ... yazuk