bugün

entry'ler (1654)

anın görüntüsü

Geçmiş zaman olur ki;

http://galeri13.uludagsoz...nin-goruntusu_1386375.jpg

iphone 3gs

telefon sektörünü diğer telefonlar ve iphone olmak üzere ikiye bölmüştür.

soz ver

anlamlı sözlere sahip, taze fd parçası.
yapmış yine herif yapıcağını. *

atm den gunluk para cekme limiti

oyak bank'da 800 ytl olan limittir.

turkcell

çalışanlarına 5 yıldızlı otellerde * seminer ve konaklama hizmeti veren, kendi içinde kusursuz bir düzene sahip piskopat firma.

alpay erdem

dün akşam kadıköy kargart'da sergilemiş olduğu standup gösterisiyle harika bir performans çıkarmış, izleyenleri yarmış olan insan evladıdır. severek takip ediyoruz.

serdar facebookoğlu

(bkz: serdar odalarda ışıksızım a k)

dom perignon ile chilled strawberrysiz brunc keyfi

(bkz: vay anasını)

yılbaşında turistleri taciz eden 50 kişilik grup

cinselliğe aç hayvan topluluğu.
devlet hala daha youporn'a erişim yasağı koysun. bu kadar cinselliğe aç bir millete sahip olduğunu bile bile. hiç olmassa pc başında pisliklerini akıtır, bir nebze olsun durulur bu hayvan topluluğu.

metamorfoz

hiç kimsenin beğenmediği albüm. * oysa ben gayet güzel buldum albümü. çoğu insanın beğenmemesinin nedenini ise tarkan'ın eski albümleriyle kıyaslama yapması olduğunu düşünüyorum. oysa adam günler öncesinden, albümün isminden farklı bir şeyler ortaya çıkaracağının sinyallerini vermiş. daha ne yapsın.
evet bu albümün altyapısı diğer hiçbir tarkan albümüne benzemiyor. tarkan albümlerinde ki o alışıla gelmiş alaturka müzikten eser yok bu albümde.
kendini tekrar etmek yerine farklı şeyler denemeyi yeğlemiş. helal olsun.
zamanında öyle albümler ortaya çıkardı ki (karma, şımarık gibi) tüm şarkıların dört dörtlük olduğu, yıllar geçse bile dinlenebilirliğinden hiç bir şey kaybetmeyen albümler. haliyle bu noktadan sonra yeni gelenin beyeni kazanması zor oluyor.
son olarak bir karma ya da şımarık albümü kadar sükse yaratacak olmasa bile dinlenebilirliği yüksek olan albüm. zamanla kendini sevdiren cinsten bir şey.

odtü sözlük

copyright yazısına bittiğim oluşum.

--spoiler--
Odtü Sözlük
Bi ara yazıcaz buraya komik bir şeyler...*
--spoiler--

admini gruggeo'nun canla başla çalıştığı sözlük. lakin şu an ben sol frame'i göremiyorum. ya benim pc'de herhangi bir sorun var ya da admini gruggeo yaptığı fazla mesai sonucu yazarları ve kendini yılbaşı tatiline çıkardı.

tired of being sorry

enrique abimizin aşmış yorumuyla alıp götüren, kendini tekrar tekrar dinleten harika parça.

nokia n73 music edition

n73'den tek farkı renginin siyah olması ve kulaklığının daha janjanlı olmasıdır. sırf bu yüzden normal n73'den yaklaşık 140 ytl kadar daha pahalıdır.

lavinya

kendisinin yanlışlıkla, çalıştığım turkcell bayiisine gelip istemeden de olsa benimle muhatap olmuş yazar kişisi.* her ne kadar beni hatırlamasa da yüzünü sözlük zirvelerinden birinde gördüğüm için hatırlamak benim için kolay olmuş, ve devamında kendisine -uludağ sözlüktensin di mi?- sualini sorarak kafamdaki tereddüte verdiği yanıtla son vermiş yazar kişisidir kendileri.

perpa

işemek için 30 dakika wc aranan yegane mekan. ne idüğü belirsiz, sevimsiz, düzensiz bir nevi labirentten bozma iş merkezi. neyin nerde olduğunu çoğu çalışanı bilmez.*

koc burcu kadinlari dengesizdir

görüldüğü yerde kaçılması gereken bayan modeli.
ne halt yediklerini bilmedikleri gibi bunların nelere gebe olacağını düşünmekten kaçınırlar. çoğu karşısındakini yakar; yoluna devam eder.

1973

çok da abartılcak güzellikte bir parça olmamasına rağmen, bünyede ara ara dinleme isteği uyandıran james blunt parçası. dinledikçe güzelleşen parçalardan olsa gerek.

ben deli nasilim iyiyim iyi

sakar yazar.
aman kendine dikkat et, balıklara piranha taklidi yapma bir daha.*

unutulmaz yol filmleri

(bkz: easy rider)
(bkz: road trip)
(bkz: little miss sunshine)

uludag roman kayip ada

kate çocukluğundan beri beynini kurcalayan soru işaretlerinden bir nebzede olsa kurtulmuştu. bütün bunlar ada ve brendın sayesinde olmuştu. artık yıllardır beynini kurcalayan sorulardan kurtulmuş, küçük çaplı bir beyin orgazm'ı yaşamıştı. her ne kadar şahin k gibi birinden çıktığına inanamasa da anlatılanların gerçek olma ihtimali bir hayli yüksekti.