1. 1.
  martin scorsese'nin the aviator filmine hayat veren, dünyanın en zengin insanlarından birdir. ticaretten endüstriyel tasarıma, yönetmenlikten kumarhane işletmeciğiline kadar her işi yapmıştır. 1932'de twa havayoluşirketini almış, 2. dünya savaşı sırasında en geniş hacimli deniz uçağı spruce goose'u yaratmıştır.
  acaip obsesyonları olan bu adam dönemin 2 ünlü yıldızı katharine hepburn ve ava gardner ile aşk yaşamıştır. halbuki hayatını kısıtlayan obsesyonları ve kompülsiyonları ile bu kadar şaşalı duran yaşamı altüst olmuş, sıfırı tüketmiş ve ölümü yalnız başına, bir otel odasında vuku bulmuştur.
  1 ... peytonpeyton
 2. 2.
  manyaklık ile zekilik arasındaki ince çizginin tam üstünde duran zamanında dünyanın en zengin insanlarından biridir.*
  2 ... tttddd
 3. 3.
  Howard Robard Hughes Jr. (d. 24 Aralık 1905, Houston, Teksas - ö. 5 Nisan 1976 Las Vegas), ABD'li iş adamı, havacı, film yönetmeni, film yapımcısı.

  Ondokuz yaşındayken petrol delgi makineleri yapan bir fabrikanın başına geçti. Birkaç yılda önemli kazanç sağlayıp 1930'da sinema, 1931'de içki sanayiine girdi. Daha sonra havacılığa yöneldi. 1938'de kendi düşüncesine göre hazırlanmış bir uçakla rekor sayılacak bir sürede (3 gün, 19 saat) dünyanın çevresini dolaştı. TWA Havacılık Şirketi'nin hisse senetlerinin dörtte üçünü ele geçirerek bu alanda söz sahibi oldu. II.Dünya Savaşı sırasında top ve askeri uçak yaptı. Büyük bir servet edindi. 1948'de tekrar film yapımcılığına döndü. 1953'te bir tıbbi araştırma enstitüsü kurdu. Çevreyle ilişkisini keserek kapalı bir hayat yaşaması ve ölümüne kadar hiç kimseye görünmemesi ilginç yönlerinden birkaçıdır.

  1950 yılında Howard Robard Hughes Jr. dünyanın en zengin insanı oldu. Parası günümüzün parasıyla 12,8 Milyar Dolar olduğu anlaşıldı. Halen bugünkü Hughes havacılık ve saat markasının sahibidir.

  Howard Hughes, ABD'li iş adamıdır. Bir ara film yapımcılığı yapmıştır. Cehennemin Melekleri filmi büyük beğeni toplamıştır. Ama Hughes'in asıl işi Havacılıktı. Bu alanda büyük başarıları vardır. Dünya'nın çevresini uçakla dolaşmış, TWA hava yolu şirketinin hisselerinin 4'te 3'ünü alarak bu piyasada da kendini göstermiştir. Sonrasında Dünya'nın en büyük uçağı olan HERCULES'i yapmış ve bir kez olsun uçurmuştur. Daha sonra mahkeme de yargılanmış ama beraat etmiştir. Ardından kendini dış dünyadan soyutlamış ama havacılığa olan aşkını hiç yitirmemiştir. 1976 Yılında ölmüştür.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Howard_Hughes
  ... mulayim
 4. 4.
  başrolde richard gere'nin oynadığı the hoax filminde, filmin konusunu oluşturan kişidir.
  ... tttddd
 5. 5.
  howard hughes ın dış dünyaya kapanan kapılarının ardında büyük acılar gizlidir.
  1946 yılında test uçuşunu yaptığı çift pervaneli uçağın motorları havadayken durur. uçağı bir golf sahasına indirmeye çalışır ama golf sahasına yakın bir evin üstüne düşer. çok kötü şekilde yaralanır. kaburgaları ve boynu kırılır. ayrıca kafatasında zedelenme meydana gelir. yıllarca kullanmaya mahkum olduğu, birçoğu deneme aşamasında olan ilaçlar, obssesif komplesif bozukluğun pençesine düşmesine neden olur. ölünceye kadar da bu dramatik hastalığın pençesinden kurtulamaz.
  1 ... turkpence
 6. 6.
  idrarını cam kavanozlarda saklayan, saçını ve tırnaklarını hiç kesmeyen tuhaf adam.
  ... other
 7. 7.
  [howard hughes ]
  Katharine Hepburn ve Ava Gardnergibi hanımları ayarlayabilen manyak dahi.
  ... paranoid dreamer
 8. 8.
  Bir ara iflas asamasina gelen Hughes Tool Co. ve diger sirketlerini, kisa bir surede iflastan kurtarip zirveye tasimis deli is adami.
  Insanlar ile hep sosyal iletisim problemi yasamis hayatinin bazi donemlerinde kendini toplumdan izole ederek inzivaya cekilmis munzevi dahi.

  ayrica kadınlarla olan ilişkilerinde de detaycılığı ve aşırı sahiplenme içgüdüsünden başarılı olamamıştır.

  kendini üç ay boyunca bir sinema salonuna kapatıp, hiç çıkmadan devamlı film izlemiş, şirketlerini buradan yönetmiş, obsesif kompulsiflik namına nev-i şahsına münhasır bir kişiliktir.

  ayrıca karşı cinsle olan ilişkilerinin bozukluğu da obsesif kompülsif ve paranoyak olmasından kaynaklanmaktadır.
  ... panik olmayan ben
 9. 9.
  zengin dediğin böyle olmalı dedirten insan. the aviator filmi ve tucker the man and his dream filmleri onun hakkındadır.
  ... kobayashi
 10. 10.
  Havacılık ve film sektörüne damga vuran dahi insan baya bir temizlik hastası.
  ... cigd3m