bugün

entry'ler (63)

semih şentürk

Oyuna sonradan girdiğinde gol atan * , oyundan çıkarıldığında ise takımı gol yiyen komple futbolcu.

shabani nonda

Sene başında birkaç maç iyi oynayıp yeni sözleşmeyi kaptıktan sonra performansı ve kondisyonu hızla düşüşe geçen forvet.

örnek çözümlü soru bankası

03 Aralık 2008* günü zaten renkli olan hayatına yeni bir renk gelecek ve babalık mertebesine yükselecek olan dost yazar.

maldonado nun milan a göz kırpması

(bkz: Maldonado nun Milan Rapaic e göz kırpması)

erdoğan arıca

Birgün olur da* çalıştırdığı takım Milan, Manchester United, Barcelona gibi bir takımla karşılaşırsa ve dün Lincoln'ün yaptığı top sektirme hareketini Ronaldinho, Ronaldo veya Messi yaparsa onların da üstüne yürüyebilecek mi acaba diye merak ettiğim futbol düşmanı.

others in yukselisi

Okan Bayülgen kişisinin sade vatandaş isimli programda kullandığı, Türkçesi "diğerlerinin yükselişi" olan ve Türkçe yayın yapan bir televizyon kanalında ingilizce olarak söylenmesine gerek olmayan söz grubu.

okan bayülgen

Dün gece yayınlanan sade vatandaş isimli programda others'ın yükselişi* şeklinde bir söz söyleyerek Türkçenin yabancılaşmasına katkıda bulunan televizyon programcısı.

gianluigi buffon

Manchester City'nin kendisini transfer etmek için takımına 75 milyon Euro, kendisine ise yıllık 15 milyon Euro'dan 5 yıllık sözleşme önermeye hazırlandığı iddia edilen italyan kaleci.

en saçma şarkı sözleri

Serdar Ortaç şarkılarında çokca karşımıza çıkan sözlerdir.
(bkz: (#3739654))

princesa sofia hotel

Barcelona futbol takımıyla maç yapmak için Barcelona' ya gelen takımların kaldığı otel. Takımların bu oteli seçmesindeki en önemli neden otel ile stad arasındaki mesafenin yürüyerek 5 dakika olmasıdır.

ömer üründül ün basketbol maçı yorumcusu olması

Ömer Üründül'ün sözkonusu maç sırasında "bu takıma Hakan Şükür gibi bir forvet lazım" deme olasılığının yüksek olduğu durumdur.

23

Hiç bir sporcuda Michael Jordan'da durduğu kadar karizmatik durmayan forma numarası.

bülent korkmaz

Eski açık sarı desene belgeselinde ne kadar büyük bir kaptan olduğu tekrar tekrar görülen Galatasaray'ın efsane 3 numarası.
(bkz: Büyük Kaptan)

efsane forma numaraları

3 - Bülent Korkmaz
(bkz: Büyük Kaptan)

tehlikeli meslekler

(bkz: Avukatlık)

--spoiler--
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=254096
--spoiler--

mehmet topal

Harika bir Mehmet Topal analizi için;

--spoiler--
http://acetobalsamico.blo...2008/07/mehmet-topal.html
--spoiler--

placebo

neredeyse bütün parçaları üzerinden yıllar geçse de sıkılmadan dinlenilebilecek olan başarılı rock grubu. Benim favori şarkılarım Special Needs ve Song To Say Goodbye dır o ayrı.

süper anlatım bozuklukları

"ya içeri gir, ya dışarı"

"ama sen korkaksın hiç bulaşma,
yaklaşmazsın gerçek aşklara.
demiş ki benden uzak olsun,
peki niye her gün ağlıyorsun?
sebebini seninle gece gezenlere aç bir sor"

"Yaşandı derler suç ve cezası
Kim yakalanmış ki iş kazası
Sen habire poz verme, önce söz ver
Çocukluk hatırası"

"yüreksizin birine
gönül veren tenime
bakıp da sözlerine
uyan kafamı
değiştirip adını
kapatmışım kapımı
gel artık ayrılığın
kesin zamanı"

(bkz: Serdar Ortaç)
(bkz: yaran serdar ortac sarkilari)

yaran entry ler

(#1191734)
Dikkat! Gülme krizine yolaçabilir.

degistirilirken sakatlanmis rolu yapan futbolcu

"aslinda ben iyi oynuyordum ama sakatlandim o yuzden oyundan cikiyorum. Yoksa bu kadar iyi oynayan adam oyundan cikar mi?" imaji vermeye calisan futbolcudur.