bugün

brokeback mountain in aptal ve duygusal aşığı *..ama bizim için onemli olan christopher nolan ın yonettiği 2008 de gosterime girecek 6. batman filmi olan the dark knight da joker rolunu ustlenmesidir..
Oscar adayı Brokeback Mountain filminde bir gayi canlandıran yeni ilah. Klişe yakışıklık anlayışına uymayan tapılası bir yüzü, cok karakteristik mimikleri olan geleceğin hollywood yıldızı.
aman allahım, ölmüş mü? şeklinde ani bir şok yaşadığım ryan gosling'le birlikte geleceğin oyuncuları olarak düşündüğüm joker..
altin vurus yüzünden hayatini kaybetmis, 1979 dogumlu yetenekli aktör.
22 ocak 2008 tarihinde yani bugün değil dün ölmüş olan yetenekli, yıldızı daha yeni parlayan oyuncu. *

--spoiler--
Actor Heath Ledger was found dead Tuesday of a possible drug overdose in a Lower Manhattan apartment, the New York Police Department said.
--spoiler-- *

saat 3.30 civarı öldüğü tahmin ediliyormuş. yatagında yanında ilaç kutularıyla bulunmuş.

edit. tamam lan eksici ipne. itiraf ediyom ben öldürdüm adamı. damardan verdik mary kate ile uyuşturucuyu.
candy'yi izledim. dalga geçti sanki, batman serisiyle özellikle, joker le bitirdi. why so serious? demiştir belki, canı sıkılmış da olabilir. şaka mı lan?
ten things i hate about you dan bu yana, gary oldman misali sinsice kendinin hastası yaptığı bu kidd i şekilden şekile sokmuş insandır. sanki 27 de ölmek istemiş de, the dark knight a kıyamamış.
Ne kadar tanımasak veya sevmesek de filmlerini izlediğimiz için bir yakınlık hissediyor insan. Aslında yakınlık da değil ama, böyle ölümlerde üzülmemek elde değil. Kişi ne ederse kendine edermiş, ne diyelim.

şu an kafamdaki tek düşünce, umarım joker rolünün altından kalkabilmiştir.
daha trailer olayindan asmis bir joker portresi cizdigini gosteren, olu bulundugunu daha az once "ntvmsnbc" de okuyunca sasirdigim, olmus oyuncu. the dark knight i oksuz birakmistir.
ölümüyle the dark knight'a hasılat rekorları kırdıracak kişidir. * *
10 things i hate about you ile tanıyıp aşık olduğum, casanova ile gönlümde taht kuran, brokeback mountain filminde bu adam gayken bile çekici diye düşündüğüm, yetenekli, önünde daha yapılacak çok iş olan bir adamdı. insan bir daha o güzel burnu ve gülüşü yeni yapımlarda izleyemeyeceğine mi üzülsün, 2 yaşında bir çocuk babasız kaldı diye mi üzülsün yoksa 28 yaşında bir insan buralardan göçtü diye mi üzülsün bilemiyor.
4 Nisan 1979 - 22 Ocak 2008 tarihleri arasında yaşamış olan aktör.
monster's ball ve brokeback mountainda düzgün performanslarına şahit olduğumuz bir aktördü.
river phoenix gibisinden erken bir veda...
amerika'daki arkadaşımın gecenin bir yarısı mesaj atmasıyla aldığım haber. mary-kate olsen'in evinde, yatağında ölü bulunmuş. intihar deniyor. gencecik insanların dayanacak gücünün kalmamasından bıktım.
biraz önce ölüm haberini aldığım, son dönemin en yetenekli aktörlerinden biriydi o.

heath'i "10 things ı hate about you" filmiyle tanımıştım. gözlerindeki ışıltı, doğal yeteneğiyle beni kendine hayran bırakmıştı. zor rollerin adamıydı o.

gittikçe daha güzel filmlerle son dönemde adını hafızalara kazıdı. brokeback mountain gibi...belki de daha nice iyi işlere imza atacakken sessiz sedasız evinde ölüme gitti.

küçük kızı mathilda'nın annesi olan michelle williams'la film setinde * tanışıp büyük aşk yaşamışlardı. birkaç ay önce ise ayrılmışlardı. kim bilir belki de heath
kötü günler geçirdi. belki de girmiş olduğu depresyondan kurtulamadı ve uyuşturucuya yöneldi.

başta da dedim ya zor rollerin adamıydı o ve bu sefer hayatının en zor rolünü oynayarak en etkileyici performansını sundu onu sevenlere.

hoşçakal heath...ama unutma bizi çok ama çok üzdün. *
sinema salonlarında son bir kez hayatının rolü olan, jokerle bize selam çakacak olan oyuncu.
ölümüne inanamadığım, yetenekli aktör.
manhattan'daki evinde, çıplak bir halde hizmetçisi ölü buluyor aktörü.
evine masajcı çağırmış ve hizmetçisi bunu haber vermek isterken heath'i ölü bulmuş.
herkes gibi şoktayım.
neden öldüğü hala anlaşılamamış, otopsi sonucu ise uzun sürebilirmiş.
bir yetenek daha gitti, toprağı bol olsun.
vatanseverlik temalı filmleriyle dikkatleri üzerine çekmiş avustralyalı aktör. mel gibson' un the patriot filminde gencecik yaşına bakmadan cepheye giden cesur genci, the knight filmindeyse, ortaçağın epik bir destanına imza atarak onuru için savaşan şövalyeyi başarıyla canlandırmıştı. asıl patlamayıysa brokeback mountain filmiyle yaptı.
çoğu kişi onu oscar' a aday olduğu filmle hatırlayacak ama benim aklıma hep beyaz atının üzerinde onuru için savaşan hırslı şövalye rolüyle gelecek, huzur içinde yat heath.
öldügüne cok ama cok üzüldügüm süper oyuuncu.
evinde yaninda uyku haplariyla ölü bulunun 28 aylik bir kiza ait olan genc oyuncu.
son oynadigi joker adli filmden psykolojikmen cok etkilenen bu yüzden geceleri uyuyamadigindan uyku hapi alirmis.
Ölümünün nedeni tam belli degilmis ama büyük bir ihtimalle birden cok uyku hapi almis oyuncu.
kariyerinin zirvesinde bırakmıştır hayatı.

(bkz: joker)
the dark knight'ın fragmanını izledikten sonra birçok kişinin ''ulan keşke ölmeseydi be'' dediği oyuncu.
sözün bittiği yer burası olmalı, çok parlak bir gelecekten vazgeçmiş, o pırıl pırıl hayatın altında neler yaşanıyor bilinmiyor.

(bkz: http://fotogaleri.ntvmsnb...amp;picID=11149&dp=15)
nedir bu yahu? Gencecik yaşta muazzam bir şöhrete sahip oluyorlar, para, pul, güzellik, başarı, kendileri gibi, fıstık gibi eşler, partnerler... insan kıyamıyor bu çocuklara. Hayat her şeye rağmen güzel, elini uzattığında yakalayabileceğin yıldızlar çok da uzak değil, imkansız değil, nasıl yenik düşer insan bu kadar çabuk... içim acıdı gene. Bilemedim ne diyeyim.
4 Nisan 1979-22 Ocak 2008
Avustralyalı aktör, iki yıl önce Brokeback Dağı filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında Oscar'a aday gösterilmiş ve yıldızı bir anda parlamıştı. Ledger, Manhattan';daki evinde ölü bulundu.
jokerle oha dedirtmiş, bir kez daha içimi acıtmıştır.
ölüm haberi ve cenazesi pek çok haber kanalında gösterilmemiş olması çok üzücüdür.
britney spears gibi insan ziyanlığı her yerde haber olurken heath'ın bu kadar az ilgi görmesi "kahpe ulan bu dünya" dedirtmiştir.
dünyada bulamadığı huzuru öbür tarafta bulmasını diliyorum

neden hep daha yapacak çok işi olan adamlar gider?

(bkz: barış akarsu)
(bkz: james dean)
(bkz: river phoenix)
(bkz: jim morrison)
(bkz: kurt cobain)
Danny Candy nin gidişine dayanamadı... Kendi neşelerinin çamurunda yuvarlanırken...
Danny.. kayboldu...
Belki gitmeyi sen de istemedin.Gitmemeliydin bence Heath...