1. 1.
  bir asteroit ismi, venüs gezegenini de afrodit ile ilişkilendiriyorlar.
  1 ... ozlemsenol
 2. 2.
  mitolojik ırısbı. baban seni böyle mi yetiştirdi haa.
  ... pera
 3. 3.
  Yunan mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçasıdır. Roma mitolojisindeki adı Venüs'tür.
  4 ... spratt
 4. 4.
  eroslarla birlikte betimlenen tanrıça.
  ... yggdrasil
 5. 5.
  batı anlayışına göre güzelliğin tanımı. biçimsel, rakamsal olarak afrodite ne kadar benzerlik taşıyorsa o kadar güzeldir. afrodit batılılara dayatılan güzellik anlayışıdır. batı güzellik konusunda afrodit in rakamları, biçimi kadar özgürdür.
  bizim içinde güzellik rakamlardan, biçimlerden ziyade içimizdedir. her aslanın gönlünde yatan güzel bu güzeldir, dayatılan rakamlardan, biçimlerden ziyade kendi istediği gibi güzelliği şekillendirir, bütün özgürlüğü ile...
  1 ... tongue fu
 6. 6.
  elin yabancısına göre aşk ve güzellik abidesi kadınlara denir bizde ise kimin memesi büyükse ona afrodit denir.
  1 -1 ... mendoza
 7. 7.
  yunan mitinin güzellik tanrıçasıdır.zeusun denizle sevişmesinden(köpükler zeusun spermidir) doğduğu da bazı mitoloji kitaplarında geçer.
  ... manikdepresif tosbaa
 8. 8.
  (bkz: Banu Alkan)
  1 -1 ... minik komiser
 9. 9.
  aşk ve güzellik tanrıçasıdır. doğuşu üzerine iki ayrı kaynak vardır: hesiodos ve homeros. hesiodos denizin köpüklü dalgalarından, homeros ise zeus ile okeanos kızı dione’den doğma olduğunu söyler. ilyada’da diomedes ile çarpışır; annesi iyileştirir. homeros "altın afrodit" diye bahseder. gülümser, işveli, gönül alıcıdr. sırrı ak köpüklerden olma bedenindeki büyük memeliktedir. hera kocası zeus'u troya savaşı sırasında kandırmak için bunu istemiştir. afrodit sevgi ve sevişmeyi simgeler. eros ile bir bütün sayılır. homeros odesa’da onun aldatmalarını büyük bir zevkle anlatır. öç alması ve öfkeleri korkunçtur. hellenistik çağdan rönesansa kadar işlenen bir kişiliktir.
  1 ... topuyla gelen cocuk
 10. 10.
  zeusun manita.
  ... beer94