bugün

entry'ler (12178)

afganistan için yardım kampanyası başlatılması

sayın cumhurbaşkanımızın başlattığı afganistan'a yardım kampanyasına gönderdiğim yardım ektedir.

https://i.ibb.co/W50xvL3/o.png

23 ocak 2022 bursa daki varlık kuyruğu

akp döneminde son yıllarda görmeye alıştığımız rutin kuyruklardan biri.

akp'nin kalesi olan, çomar ve oy deposu yıldırım ilçesinde vatandaşlar lapa lapa yağan kara ve soğuğa rağmen besaş büfeleri önünde yoğun kuyruklar oluşturmuş.

video;
https://twitter.com/Darkw...tatus/1485184448824057858

bir insan dışarıda lapa lapa kar yağarken, sadece 1 lira ucuza ekmek alabilmek için dakikalarca kuyrukta bekler mi?

bence para için değil, kış sporlarını sevdiği için kuyruğa giriyor vatandaşlarımız, çok da şeyapmamak lazım.

gaz tüketimini sanayide yüzde 60 azalt emri

rumeli'nin muhalefet yapmaktan gözü kör olmuş resmen.

yahu, karadenizde 300 trilyar metreküp gaz bulmadık mı? işte iran'dan gelen gazın yerine borulara o gazı basacak reis, bunun için talimat verdi.

şimdi bizim bulduğumuz gazı borulara basmadan evvel, boruların içindeki iran gazları temizlensin diye 4-5 gün bilemedin 10-15 gün elektrik kesintileri olacak, sonra reis düymeye basacak ve hoop boruların içine karadeniz'de bulduğumuz yerli ve milli gazlar dolacak, borular dolduktan sonra da evlere doğalgazı bedava verecek reis.

yine siyonistlerin bütün planları boşa çıktı işte, çünkü dünya 5'ten büyüktür...

muhammed in 9 yaşındaki aişe ile evlenmesi

(bkz: sahih buhari 1553 no lu hadis)

rte neden teke tek canlı yayına çıkmıyor

bundan sadece birkaç yıl sonrasını görüyorum.
a haber de dahil olmak üzre hiçbir kanala çıkamayacak, hiçbir gazete, televizyon kendisine yer vermeyecek.
yalım yalım yalvaracaklar hadi çıkalım canlı yayında tartışalım diye ama kimse yüzlerine bile bakmayacak.
o vakit size zahmet bu başlığı uplar mısınız arkadaşlar.

sedef kabaş

doğru, dosdoğru, aydın, gazeteci cesur kadın...

o'nu yıllar yıllar önce fetö ile birlikte trt'deki işinden kovdunuz.

ardından fetö ile birbirinize girdiniz, yaptığınız hırsızlık ve yolsuzluklar ortaya dökülünce, gidip sedef kabaş'ı tweet attığı için gözaltına aldınız.

boştunuz, bomboştunuz...

yaptıklarınızı gizleyemediğiniz için, insanları gözaltılarla, tutuklamalarla sindirerek dikkatleri başka yöne çekmek istediniz.

ama başaramadınız. cesur insanları sindiremediniz.

yıllar boyunca sizin pislikleriniz ortaya döküldükçe, sedef kabaş gibi cesur kahramanlar bunları cesurca haber yaptı. yılmadı.

istese, eğitimi ve donanımı ile, a haberinize, cnn türk'ünüze genel yayın yönetmeni olabilirdi, ama o özgür olmayı, kendine boyunduruk taktırmamayı seçti.

şimdi dün sedef kabaş'ı yeniden tutukladınız.

tutuklayarak gerçekleri gizleyeceğinizi mi sanıyorsunuz.

cesur kadın...!
korkma...!

sözlerini, attığı tweeti paylaşmak bizler için bir onurdur...
(bkz: öküz saraya çıkınca kral olmaz ama saray ahır olur)

öküz kim?
ahır neresi???

tayyip erdoğan dan minik serçe ye teşekkür

hayırlı pazarlar...

frank lucas burda mı?
peki ya iyestasu bebek burada mı?
kafakoparanus dede online oldu mu?

o halde sizlerin hafızasını biraz tazeleyelim...

bakın burda ne var;
görsel

akp ve fetö'nün birlikte planladıkları kürt açılımı yıllarıydı.

sezen aksu yalakalıkta sınır tanımadı ve bu kahpe açılımına kahpece destek verdi, açılıma destek vermeyenleri de "iki cihanda lekeliler" diyerek lanetledi.

kürt açılımı dediğimiz kahpelik sürecine kahpece destek veren sezen aksu'ya halk tepki gösterirken, açılıma sahip çıkan sezen aksu'ya tayyip abisi sahip çıktı ve sezen aksu'yu bizzat telefonla arayarak şunları söyledi;

“sezen hanım, size gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ediyorum. biz bunu üniter yapı içinde, ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik adına yapıyoruz. tek derdimiz de daha güçlü sorunlarından arınmış bir türkiye. aslında bir sürü insan bugün sizin düşündüklerinize benzer fikirleri taşıyor. ama demokratik bir ortamda tabii ki tartışmaların da olması yine çok doğal. zor bir sürecin yaşanacağı kesin. zorlu bir yolculuğa çıktık. bunu çok iyi biliyorum. toplumun tüm hassasiyetlerini dikkate alacağız. inşallah altından kalkarız...”

görsel

tayyip; "altından kalkarız" demişti, ama altından kalkamadılar.
kürt açılımı da, fetö ile birlikte planladıkları tüm kumpaslar da yüce türk milleti'nin harim-i ismetinde boğuldu.

şimdi birbirlerini yiyorlar...

yiyin birbirinizi ete para vermeyin...

22 ocak 2022 kütahya daki varlık kuyruğu

kütahya tmo'nun önünde ucuz yağ alabilmek için vatandaşların oluşturduğu kuyruktur.
görsel
görsel

evet, muhalefet tarafından fonlanan(!) birtakım ajanlar, hükümeti aciz göstermek için akp'nin kalesi olan kütahya'da böyle bir manzara oluşturmuşlar.
hepsinin derhal tutuklanması(!) lazım...

yaşayıp yaşamadığı bile meçhul olan mitolojik karakterler adem ve havva'yı bir kenara bırakıp asıl meselemiz olan şu varlık(!) kuyruğuyla ilgilensek mi acaba?

tabi bu varlık kuyruğuna sebep olanlar, halkın dikkati bu yöne çevrilmesin diye bakalım ne fırıldaklar çevirip ne oyunlar oynayacak önümüzdeki günlerde???

öküz saraya çıkınca kral olmaz ama saray ahır olur

diktatörleri tarif etme amaçlı bir atasözü.

bu sözün cuk oturduğu bir diktatör örneği için;
görsel

yukarıda fotoğrafını gördüğünüz öküz, ülkesinde saraya çıkınca o sarayı ahıra çevirmiş, tam 35 sene ülkesini diktatörlükle yönetmiş, defalarca seçilebilmek için anayasayı değiştirmiş, bütün devlet kurumlarına ve mahkemelere yandaşlarını doldurmuş, muhaliflerin sesini kesmek için hepsini vatan haini ilan etmiş ve hapislere atmış bir piç kurusudur.

türk iran sınırında reklam filmi çeken kaçakçılar

sınırları delik deşik olan bir ülkeye her gün binlerce kaçak mültecinin akın etmesinin ardından bu işi bir sektör haline getirip kurumsallaşma yolunda adım atan insan kaçakçılarıdır.

evet, türkiye-iran sınırında, sınırdan geçirdikleri müşterilerini(!) de videoya kaydederek videonun altına da irtibat numaralarını ekleyip reklam filmi çekmişler.

buyrun;
https://twitter.com/Sigin...tatus/1483857466886664192

hudut namustur...

sen namusuna sahip çıkmazsan, namusunu korumazsan, senin namusunun üzerinden para kazanırlar böyle. sen de ülkene doluşan milyonlarca mülteci ile uğraşır durursun...

afganistan da yapılan demokratik protesto yürüyüşü

afganistan'ın başkenti kabil'de yapılan aşırı demokratik(!) protesto eylemidir.
işin ilginç yanı taliban da bu protesto yürüyüşüne mani olmamış.

izleyelim;
https://streamable.com/nfbmxd

evet gördüğünüz gibi afganistanlı erkekler kol kola girmişler ve yürürken sloganlar atıyorlar.

bu maymundan 5 dakika önce doğmuş beyinsizler ne protestosu yapıyorlar peki?
kadınların çarşaf, daha doğrusu burkaya girmesini istiyorlar, buna yönelik slogan atıyorlar.

sloganları da şu; "burka giymeyen kadın afgan kadını değşldir..."

bak hele bak...bak tiplerine soktuklarıma bak...

erkek erkeğe yürüyorlar ve erkek erkeğe yürüyüşlerinin konusu kadınların örtünme şekli...

erkek erkeğe düşünce özgürlüklerini(!) kullanıp, kadınlar için slogan atmışlar...
taliban teröristleri de ellerinde silah bu demokratik(!) yürüyüşü seyrediyor.

işte siyasal islam...!
türkiye'de koşar adım bu noktaya gidiyor. hatta türkiye'de milyonlarca insan bu noktada zaten...

çocuğu takdir alan sözlük yazarları

evet bu benim.
bugün karneler alındı lise 3'e giden evladım takdir almış. az önce haberi geldi.

ümit özdağ

suriyeli mültecileri ve benzer ortadoğu farelerini net bir şekilde göndereceğini beyan eden tek siyasetçi.

akp bu pislikleri göndermez.
chp ve iyi parti de göndermez.
mhp gayritürk bir parti o da göndermez.
hdp'nin zaten canına comcom, mülteci şeyi görse altına yatarlar öyle çok seviyorlar.
deva ve davutun partisi de mülteci aşkıyla yanıp tutuşan arapsever partiler...

yani zafer partisi dışında herkes mültecilerden, ülkemizin ortadoğu faresi pislikler tarafından işgal edilmesinden son derece memnun.

o halde ya mülteciler ile yaşamayı, işgal altında yaşam sürmeyi seçeceksin ya da zafer partisini...

seçimlerden sonra kimse gelip ağlamasın burda mülteciler konusunda sikerim...

eskiden hastanelerde kuyruk vardı

hastanelerde kuyruk yok...
insanlar hastanelerde rehin kalmıyor...
sağlıkta devrim yaptık...
falan filan...

sevgili arkadaşlar.
ben 45 yaşındayım. 1998'den beri bağkur-sgk primi ödüyorum.
çoktan gün sayımı doldurdum, yani bir yerde eyt'liyim, ama hala sgk primi ödüyorum.

iki senedir gözlük kullanıyorum. dolayısıyla 6 ayda bir, hadi bilemedin senede 1 defa göz muayenesi olmam gerekiyor.
ve son muayenemin üzerinden 1 sene geçti.
ben bursa'da yaşıyorum, yani hastane seçeneğim çok.

buna rağmen 3 günden beri mhrs üzerinden bursa merkezde göz kliniğinde muayene olabileceğim doktor bulamıyor, randevu alamıyorum.

hadi gözü boşver.
şeker ve kanıma baktırmak için dahiliye randevusu alayım dedim.
o da yok.

özel hastanede göz muayenesi 350 lira.
dahiliye keza öyle.
ne etti? 700 lira.
eh dahiliyeci kan tahlili vb isteyecek, özelde bunu yaptırsan en az bir 350 de ona gider, etti mi size 1000 lira.

eyvallah, bunları özelde yaptıracak durumum da var, zaten acil bir şey oldu mu tayyip'in hastanelerine değil, özele gidiyoruz ailecek.
ama şu iki basit şey için özele gidip bir dünya para vermek enayi gibi hissettiriyor bana.

yani sen bunca yıldır onbinlerce lira devlete sigorta primi öde, ama 3 gündür bir dandik muayene randevusu alama.
kullanılmış gibi, kandırılmış gibi, dolandırılmış gibi hissediyor insan.

biz devleti "baba" bildik, ama devlet bizi sağmal inek yerine koydu.
ha bu lafım salt mevcut hükümet-iktidar için değil, ondan önce de böyleydi, ondan sonra da değişen bir şey olmayacak.

bakınız, almanya'da kanser hastası olan bir vatandaş, konsolosluğa başvurmuş, sağlık bakanlığı ambulans uçak gönderip hastayı alıp gata'ya getirip yatırmış. a haber de bunu alıp haber yapmış, türkiye almanya'dan çok ilerde konulu reklam yapıyor;
https://streamable.com/2abvbo

çok gücüme gitti ya...
tamam eyvallah, ihtiyacı olana yardım edelim.
ama ben dünyanın parasını ödüyorum, dünyanın vergisini ödüyorum, tam 23 senedir bu ülke için istihdam sağlıyorum, maruz kaldığım muameleye bak.
almanya'da yaşayan biri için ambulans uçak kaldıran devlet, bana 3 gündür randevu vermiyor.

ne diyeyim ben şimdi?
ödediğim vergiler, sigorta primleri haram zıkkım olsun hepinize...

fırsatını bulup yurtdışına giden gençler çok haklı. böyle boktan bir ülkede yaşamamayı tercih etmekle en doğru kararı veriyorlar, onlara kimsenin en ufak bir söz söyleme hakkı yok.

seda sayan ve devlet bahçeli

trt'deki barbaroslar dizisinde oynayan ikili.

firuze hatun-seda sayan;
görsel

hüma hala-devlet bahçeli;
görsel

edit: ayrıca bahçeli bey, diziden fırsat buldukça yunan tavernalarında şarkıcılık da yapıyor.

https://streamable.com/zw3x37

10 parmağında 10 marifet.

anadolu irfanı

kısaca: müslüman görünümlü yavşaklar...

evet, bakınız bu görüntüler van'dan;
https://streamable.com/jqsu6l

yazın her türlü işte kullanılan, kaçakçılık yaptıkları, ailelerinin geçimini sağladıkları eşekleri, kış şartlarında ahıra almayıp kaderlerine terk etmişler.
hayvanlar donuyor...

bunlar aslında her zaman şahit olduğumuz şeyler.

van'da eşeklerini soğuğa terk eden anadolu halkı, ısparta'da, çorum'da, konya'da, niğde'de, diyarbakır'da, kars'ta, kayseri'de de yılki atlarını aynı şekilde soğuğa terk ediyorlar.
https://www.youtube.com/watch?v=xEU8yXovQ5Y

yazın faydalandıkları hayvanlarını ahıra bağlayıp, önlerine biraz yem koymak onlara masraflı geliyor ve bu hayvanları kışın soğunda, ayazında ölüme terk ediyorlar.

bunun adı şerefsizliktir, bunun adı kansızlıktır, bunun adı orospu çocukluğudur.

ve bu orospu çocukluğunu yapanların bütün bir köyün birbirini sikmelerini yadırgıyoruz biz.

hayvanlara bunu yapan, bir zerre merhameti olmayan aşağılık insanlar bütün köy, bütün kasaba birbirini siker, gayet normaldir.

anadolu irfanı işte budur.

insana saygısı yoktur, kadına saygısı yoktur, çocuğa saygısı yoktur, doğaya ağaca saygısı yoktur, hayvana saygısı yoktur...ama sorsan hepsi müslümandır, hepsi ferasetlidir, hepsi irfanlıdır.

sokayım irfanınıza...

müminlere umre sözü verip tutmayan müslüman

--spoiler--
turist olarakta gidemezsin. mekke ve medine'ye gavurların girmesi yasak.
--spoiler--

ya dedeciğim, demek öyle, mekke ve medine'ye gavurların girmesi yasak...bak sen...

dedecim, sen bu masallarla ancak z kuşağını kandırırsın.

madem mekke'ye gavurların girmesi yasak, 1979'da neden fransız askerlerini kabe'ye çağırdınız?
görsel

hadi selam ve duva ile...

müminlere umre sözü verip tutmayan müslüman

mümin kullara "sizi umreye götüreceğim" diye söz veren, ayrıca "sizi umreye götürmeyen toptur, şorolodur" diyerek sözünü perçinleyen ama aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen sözünü tutmayan müslümandır.

bence dinden çıkmıştır kesin olarak.

kaynak: hadisler.

edit: arkadaşım, bizim müslüman olup olmamamızdan sana ne?
belki biz turist olarak gideceğiz boynumuza fotoğraf makinelerini asıp.

sen sözünü tutar mısın lütfen.

chp nin feodal aşiret ağasını transfer etmesi

chp=akp...

evet, sevgili arkadaşlar, 2023 seçimleri sonrası chp iktidarı şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
chp iktidar olabilmek için her şeyi yapıyor. önümüzdeki seçimler sonrası bayrağı akp'den devralarak, vatandaşı düdüklemeye ara vermeden, kesintisiz olarak devam edecekler.
bizler de burada hukuk, adalet, özgürlük, ekonomi vb diye çırpınıp durmaya devam edeceğiz.

az evvel twitter'de şunu gördüm;
"Kılıçdaroğlu, CHP’ye katılan iskender Ertuş’a rozet taktı..."

https://twitter.com/gazet...tatus/1484212852168830977

iskender ertuş ile birlikte 1037 kişi daha katılmış chp'ye...hepsi aynı aşiretten, aynı aşirete bağlı feodal bireyler.

kimdir iskender ertuş?
van'daki ertuşi aşireti'nin ağası...

iskender ertuş, kürt açılımı/çözüm süreci saçmalığı döneminde hdp-bdp'de siyaset yapıyordu, bdp'den aday oldu, ardından çözüm ve ihanet süreci buzdolabına konunca, gitti akp'den aday oldu, aşiret olarak akp'yi desteklediler. şimdi akp çöktü, kendilerine devleti yönetecek, iktidara gelmesi muhtemel chp'yi buldular ve chp'nin yanında saf tutuyorlar.

bu feodal insanlar hakkında binlerce karakter uzunluğunda detay yazabilirim, ama benim hiç unutmadığım bir detayı yazmak istiyorum.

söz konusu feodal aşiret lideri, birkaç yıl evvel van/başkale'deki bir yatılı okulda tacize uğrayan çocuklarla ilgili şikayetçi olan ailelere şikayetlerinden vazgeçmeleri için baskı yapmış, şikayetten vazgeçmeyen bir aileyi de ilçeden sürgün etmişti...

türkiye gibi ülkelerde iktidar boka benzer.
ve bütün sinekler boka konarlar.

chp'ye de sinekler konmaya başladığına göre, iktidarları şimdiden hayırlı olsun...

er olarak girip general olabilirsiniz

hoşgeldin abdülhamid dönemi...

er olarak girip general olabilinecekse, o halde harp akademilerine, askeri okullara gerek yok demektir.

abdülhamid döneminde de böyleydi.

harbiyelileri, subayları kışlalara hapsedip, okuması yazması olmayan kürt aşiret ağalarına paşalık dağıtıyordu abdülhamid.
(bkz: hamidiye alayları)

hatta abdülhamid hızını alamamış, okuma yazması olmayan cahil birini mareşal (müşir) bile yapmıştır.

bakınız şu hımbılın adı; yedi sekiz hasan paşa...
görsel

çorum'un bir köyünde doğan hasan, kırım savaşına er olarak katılmış savaş sonrası çavuş yapılmış.
en yüksek sesle "padişahım çok yaşa" dediği için, abdülmecid döneminde muhafız alayına alımış.

çırağan baskını sırasında, ali suavi'nin kafasına odunla vurup öldürmüş ve abdülhamid'i kurtarmış.

bu olay sonrası abdülhamid kendisini paşa (general) yapmış ve 93 harbinde paşa olarak kafkas cephesine gitmiş. tabi ne strateji bilgisi ne yöneticilik...cahil adam her şey sıfır.

93 harbine katılan bir çok paşa ruslara esir düşünce, elde kalan nadir paşalardan biri olduğu için abdülhamid kendisini müşir yapmış...

adamın adı bile cahilliğin dile gelmiş hali zaten.

buna; "artık paşa oldun, hadi şuraya imza at" demişler. attığı imzada arapça 7 ve 8 rakamları olan "v" ve "ters v" yi yanyana yazmış "işte bu benim imzamdır" demiş ve bundan sonra adı yedi sekiz hasan paşa olmuş...

yani yazma olarak sadece 7 ve 8'i yazabilen biri er olarak girdiği osmanlı ordusunda mareşal olmuş...

eh, abdülhamid döneminde bunlar oluyorsa, tayyip döneminde bunun aşağısında kalmamamız lazımdı...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.