bugün

entry'ler (9968)

binali yıldırım

projelerini kendinden ziyade uludağ sözlük trolleri açıklıyor sanırım.

bu millete anlatacak neyiniz kaldı harbiden?

ekrem imamoğlu

31 mart gecesinin sandık sonuçlarından bağımsız olarak söylüyorum ki, seçim gecesini de kazasız bir şekilde atlatırsa sosyal demokratların gelecekteki potansiyel yeni lideri.

şahsı fikrime göre de istanbul büyükşehir belediyesi'nin yeni başkanı.

istanbul'daki trabzonlular gözünü açtı artık...

mero

''ya hero ya mero'' isimli albümü ile çıkış yapan alman rapper.
ismi enes meral'dir.

şanlıurfaspor

manisaspor'a 2-0 kaybettikleri karşılaşmada rakip takım futbolcularına gaziantep bb kulübü tarafından teşvik primi yollandığı açığa çıkmıştır. teşvik priminde ismi geçen futbolcuların manisaspor'un gollerini atan kişiler olması da ayrı bir tesadüf.

evet türkiye'de futbol kirliydi hala kirli...

işi fetö, kumpas gibi basitliklere yüklemeyi vazgeçip bu gerçekle yüzleşmek ve şike suçlularına hak ettiği cezaları vermek gereklidir.

elyasa süme

yok yok... fetö, kumpas, operasyon, son kale gibi kelimeleri kullanarak şike suçundan aklanabilir. bu memleket bunun örneğini daha önce gördü... ve paşa paşa da yedi bu yalanı.

trabzonspor

(bkz: 3 temmuz 2017 trabzonspor un fifa başvurusu/#37096149)

3 temmuz 2017 trabzonspor un fifa başvurusu

şeref yoksunlarının çamur attığı mücadele. herifin söylediği lafa bak... ''şampiyonluğa oynayan kadroyu dağıtmasaydınız.''

ulan teneke şampiyonluğunu alamayan futbolcu durmak ister mi öyle bir kulüpte? siyasetçisi, gazetecisi, sanatçısı tek bir hırsızdan yana tavır almışken... şampiyon olsan gelirin artacak futbolcuna maaş bağlayacaksın, daha iyisini getirteceksin. şampiyonluğun çalınınca bu gelirlerden mahrum kalıyorsun... dolayısıyla büyümek yerine mecburen küçülüyorsun. biz bu geri zekalılara bırak adalet mücadelesini anlatmayı şu basit olayı bile izah edememişiz bu zamana kadar.

3 temmuz 2017 trabzonspor un fifa başvurusu

şikeyi kabul edemeyen bünyeler 10 senedir yenilmemekle övünüyor. trabzonspor-fb arasında geçen sadece son maçı esas alırsak verilen mücadelenin ne kadar adaletsiz olduğunu görürüz. hatırlanacağı üzere fenerbahçe'nin golü açık ara ofsayttı. ama bu sığırlar sonuçla ilgilenirler... başarı varsa, kupa varsa sorun yoktur. o başarının nasıl geldiğiyle falan ilgilenmezler.

yani ne olursa olsun benim olsun anlayışı bugün siyaseten de türkiye'yi esir almış durumda. seçimlerde oy hırsızlığı yapanlarla herhangi bir maçı ya da sezonu şaibeli olarak bitirmek aynı yere çıkar.

ama gel gör ki zaten bizim memlekette hırsızlar baştadır.

3 temmuz 2011 futbolda şike soruşturması

(bkz: 3 temmuz 2017 trabzonspor fifa başvurusu/#37095559)

3 temmuz 2017 trabzonspor un fifa başvurusu

şikenin patlak verdiği 3 temmuz 2011'in ardından geçen 6 yılda şike suçluları uefa tarafından cezalandırılmış olsalar bile türkiye'de tff tarafından herhangi bir cezaya maruz kalmamışlardır.

trabzonspor gasp edilen hakları ve şikecilerin ceza alması için haklı davasında uefa'nın yerel lige müdahale etmesi talebinde bulunmuştu. fakat uefa bu konuda yetkisiz olduğu gereçkesiyle trabzonspor'u reddetmişti. bu ret şikenin varlığı/yokluğu tartışması değil, yerel lige müdahale etme konusundaki yetkisizlikti. avrupa'daki tüm kurumlar tarafından ''şike'' sabit bir suç olarak tespit edilmiştir. verilen mücadele şikecilerin yerel ligde hak ettiği şekli ile cezalandırılması üzerinedir.
gelinen süreçte tüketilen tüm hukuki yollar sonucu bu konu hakkındaki en yetkili ve üst makama ulaşıldı: fifa.

her ne kadar fifa da çalkantılı haberlerle anılsa da hakkımız olanın peşinden gitmekten başka çaremiz yoktur.

evet yarın 3 temmuz 2017, pazartesi...
avrupa saati ile 14:00-18:00 arasında isviçre'nin zürih şehrinde bulunan fifa genel merkezi önünde eylemimiz olacak.

trabzonspor yönetimi ve kulüp avukatları da fifa'ya yapacakları başvuru sebebi ile orada olacak. bu davanın sadece bir kupa/şampiyonluk mücadelesi olmadığını aslına bakıldığında bir adalet mücadelesi olduğunu kavrayabilmiş tüm futbol severleri yarın zürih'e bekliyoruz.

son olarak: evet! kupa cumhurbaşkanı'nda!...

manisada zehirlenen askerlerin isyan görüntüleri

öyle basiretsizler ki daha askerin yemeğini bile veremiyorlar.

lafa geldi mi vatan millet edebiyatı yapmayı çok iyi bilirler. hani bu ülkenin cumhurbaşkanı şu rezalet hakkında neden tek kelam etmiyor? kendisi saray sofralarında soytarılarını en ala şekilde ağırlarken bu memleketin askerine doğru düzgün yemek neden verilemiyor? ve bu memleketin milliyetçileri neden çıt diyemiyor? bu yapılan nedir diye soracak olsalar iktidara karşı gelmiş olacaklarını mı düşünüyorlar? o yüzden mi sesleri çıkmıyor? peki o halde neden her seferinde bu memleketin milliyetçileri lafa geldi mi vatan millet sakarya edebiyatı yapıyor da tek bir mehmetçiğin hesabını yetkilisinden soramıyor?

askerlik denilen düzenin günümüzde zaten makul ve mantıklı bir yanı kalmadığı ayrı bir konu fakat şu olay dahi gösteriyor ki gerçek vatanseverler birilerine koltuk değnekliği yapmakla meşgul olan devlet bahçeli ve cenahı gibileri değiller... bunlar sadece lafta bu işi yaparlar. eylem göremezsiniz. mehmetçik kıvranıyor tek bir yetkiliden açıklama yok.

kahpeler sizi.

resul dindar

saray sofrasına düşmüş. bu vizyonla sittin sene sanatçı olamaz.

tolga zengin

saray sofrasında yerini alan futbolculardan biri.

sen ki, şikeden dem vurup hesap sormaya kalkan tolga, nasıl olur da şikecileri aklayanların masasına düşersin? hiç mi düşünemiyorsun bunları?

tek kelime ile yazık.

kürtçe entry giriyoruz kampanyası

tengasi tune.

aykut kocaman

radar bir daha kendilerine tutulmasın diye recep tayyip erdoğan'ın verdiği iftar yemeğine katılan şahıs. bakıyorum büyük takımların hocalarından ersun yanal, şenol güneş katılmış mı? hayır. aykut bey, şeytan rıdvan ile yerini almış hemen.

alın kardeşim alın. radar size tutulmasın.

12 haziran 2017 ege denizi depremi

izmir karaburun'da 4.9'luk bir deprem daha olmuştur.

12 haziran 2017 izmir depremi

(bkz: 12 haziran 2017 ege denizi depremi)

12 haziran 2017 izmir depremi

(bkz: 12 haziran 2017 ege denizi depremi)

12 haziran 2017 ege denizi depremi

merkez üssü karaburun açıkları/ege denizi olan ve farklı kaynaklardan 6.0/6.2 şiddetinde duyurulan depremdir.

izmir, istanbul, çanakkale ve komşu atina'da dahi hissedilmesi sebebi ile sözlükte başlık kirliliği yaşansa da doğru ve geçerli olan başlık budur.

sallananlara geçmiş olsun.

yapay gündemlerle geçiştirildiğimiz şu günlerde ölümü bizlere hatırlatan bu afetlere karşı nasıl bir tedbir alacağımız konusunda muhtemelen bu akşam bilgilendiriliriz. ertesi gün yine arda turan'ın katar'a transferi hakkında bık bık yapar tv'lerimiz.

12 haziran 2017 izmir depremi

merkez üssü edremit'tir kesin. izmir, istanbul'da da hissedilmiş.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.