1. 1.
  carlos santana'nın son albümü all that i am in giriş şarkısıdır.
  1 ... delikanlimuhendis3
 2. 2.
  Yunan mitolojisinde zeus ile maia'nin oglu olan kişi, tanrıların habercisi.
  3 -1 ... double cross
 3. 3.
  birkin modeli cantasi icin 4 sene sira beklenen parasiyla rezil olmak boyle bisey olsa dedirten marka.
  2 ... innocence
 4. 4.
  sofi'nin dünyası adlı kitapta sofi'ye bilgi getiren köpeğin adıdır aynı zamanda.
  1 ... pafküf
 5. 5.
  tanrılar kralı zeus ile tanrıça maia'nın oğludur. tanrıların en kurnazı sayılır. efsaneye göre daha bir günlükken ayağa kalkar, beşiğinden çıkar, kaplumbağa kabugundan yaptığı liri çalıp ondan çıkan seslerle eğlenir.
  3 ... adini unutan adam
 6. 6.
  tanrıların ulağıdır. deniz yolcularının tanrsıdır. hermetik kelimesi hermes'ten gelir.
  ... ad lucem
 7. 7.
  ipek eşarpları ve parfümleriyle meşhur bir marka.
  2 ... beyazyelkenli
 8. 8.
  ilk cörnalist. tanrıların buyruklarını ölümlere ileten habercidir. ancak aldığı iletileri, aslından kopararak, ölümlülerin anlayacağı biçimde yeniden kurgular. haber de zaten, gerçeklerin yeniden inşasından başka bir şey değilde nedir?
  1 ... joan baez
 9. 9.
  mitolojiye göre zeus ve orman perilerinden mia'nın oğludur. hermes doğar doğmaz adını hatırlayamadığım bir tanrının öküzlerine çoban yapılır ve fakat bu öküzlerden bir kısmını çalar bu anlaşıldığında zeus'un (babasının) sempatisi sayesinde ceza almadan kurtulur. ayrıca kamlumbağa kabuğundan lir denen müzik aletini yapar ve çalar (ilk olarak). hermes dolandırıcaların , hırsızların tanrısıdır. ayrıca tanrıların iletişim, haberleşme işini gerçekleştirir. bunun yanında astrolojiye göre de ikizler burcuyla özdeşleştirilir merkür dolayısıyla).
  4 ... hedwig
 10. 10.
  ilk olarak eski mısır dilinde kamil insan anlamında kullanılan bir kelime. aynı kelimenin ibraniceye yine kamil insan anlamında "hiram", türkçeye ise "ermiş" olarak geçtiği düşünülüyor.
  1 ... bonkor banker