bugün

entry'ler (3060)

uludağ sözlük

"oytunkaran" adında önemli başlık sahibi olan tuhaf yerdir.

hayat pahalılığı

Yeni "Şimdi almazsan hiç alamazsın" mottomu oluşturan gerçek.
Birikim yapayım demeyi bıraktım. Hâlâ param azalınca fakir mi olcam??? diye dövünüp üzülüyorum ancak adam akıllı gençlik yaşayamadığım için harcıyorum valla. Benden değerli mi be?

Gideyim de çanta alayım. Bu ay konsere de gitcem.
Param azaldı zaten. *

beddua

Tutar.
Hatta insanın feleği şaşar. Bu yüzden çok korkarım. En son kalbimin, zihnimin, ruhumun kontrolsüzce dağlara taşlara haykırdığı ah öyle fenaydı ki kendimden korktum. Sonra oluşan felaketi gördüm, bu kadarını istememiştim dedim. Ah ettiğim kişiye de söyledim bunu. Yapma dedi, hislerine güveniyorum hakkımda iyiyi de kötüyü de isteme dedi. Bıraktım ben de.
Artık kalbini söktüğümü düşlemiyorum.
Kesinlikle Övünülecek bir şey değil. Sadece sevginin tam tersinin neler yapabileceğini biliyorum.

sözlüğün sessizleşmesi

Kaçınılmaz olandır.
arada kendime sözlüğü ne zaman bırakacaksın sevgili lavandula diye sorardım, cevabım yoktu.
Sonra sözlüğün görüntüsünü, arayüzünü vs. değiştirdiler ve soğudum. Girip yazasım gelmiyor.
Alışkanlık değiştirmeyi sevmiyorum zall, lütfen eskiye dönebilir miyiz? *

açık oy

Bir zamanlar evlilik teklifine denk olan oydur.
Yok mu şimdilerde? Teklif etmek istediğim kişiler var da*
Birisi aydınlatırsa sevinirim.

dolar 50 tl de olsa oyum ak parti ye

Dün arkadaşlarımla oturup her gencin yaptığı gibi ulan ülke rezil durumda ne bok yiyeceğiz diye tartışırken, içlerinden biri valla ben artık oyum AKP'ye diyeni nerde olursa olsun bulup döveceğim dedi. Gülmüştüm ama bugün anlıyorum ki çok haklıymış.

Bir mal beyanı. lütfen üstünüze alının.

tuna tavus

Güzel çocuk. Bana sevimli ve ergen bir gorilmiş gibi geliyor, sushi görünce göğsünü döven hiperaktif cinsten.
Böyle çam yarması tipleri oldum olası sevmişimdir. Görünüşündeki tehlikeye ve testosterona rağmen oldukça neşeli birisi sanki.
Ancak yemek yerken içinden çıkan mağara adamına "Tuna'cım yapma bitanem hayır ama" diyip ağzını peçeteyle silmek istiyorum. Yemek yiyişini izlerken canını çektiren kişilerin anti versiyonu olarak doğmuş.

Ps: benim Instagram mesajıma cevap vermemişti. Kınadım...

kadınlar neden makyaj yapar

Güzel hissetmek için. Evde beni sadece duvarlarım izlerken kıpkırmızı ruj sürüp havalı havalı salınmamın sebebi tam olarak budur.
alev saçan kıyafetler giymemizin sebebi de bu. Başkalarına iyi görünmek için olsa, kimsenin görmediği seksi bir iç çamaşırı takımı giydiğimizde dünya'yı fethedecek gibi hissetmezdik.
insanın yürüyüşü bile değişiyor be*

yeni tasarım

Alışamadığım tasarımdır.
Açık oy verme sevdalısı olarak açık oy butonunu bulamıyorum, çok hüzünlüyüm. Kaldırıldı mı yoksa ben teknoloji cahili miyim lütfen aydınlatın tşkler.

seven bir kızın yapacağı en büyük çılgınlık

Çocuk doğurmak. Dünya'daki en zor iş.
Doğurup bırakmıyorsun ki, bakıyorsun büyütüyorsun yeri gelince herkesten korumaya çalışıyorsun. Sıkıntısını görünce kahroluyorsun elinden de bir şey gelmiyorsa dünyaları yakasın geliyor yapamıyorsun. Tüm bu sorumluluğu almak ve yanında gelen stresi sırtlayabilmek inanılmaz büyük bir karar. bunu yaparsam sevdiğim baş tacım olduğuna inanmak zorunda, kimse kusura bakmasın.
Hoş, sonradan çocuğun çocuğu yaptığın kişiden de önemli oluyor ama olsun.

en nefret ettiğiniz kız tipi

Bir erkek uğruna kendisinden vazgeçip "aşık oldum" cümlesine sığınan zayıf karakterli kadınlara kızıyorum. Bir de dövüp söven kişileri savunup yia normalde çok iyi biri ühühü diye zırlamaları yok mu?
Erkeklerin de böyle tipleri kendi ego ve eksikliklerini tammış gibi hissettirdikleri için yanlarında tutup seviyormuş gibi yaptıklarına inanıyorum.

Azalarak bitin.

içmedeyiz uludağ sözlük

içimde hanımeli var beni al dedi.
görsel
Ben de iyi ki doğdum dedim.

eski tasarıma dönen sözlük yazarları

Nasıl değiştiriliyor ya?
Ekşi sözlükte gibi oldum, bir şeylere kulp bulmak üzereyim. Lütfen yeşillendirin tşklr.

mhrs

Eğitim araştırma hastanesinde gitmek istediğim bölümde 10'dan fazla doktor varken randevu bulamayan sistem.
Bir ara çökmüştü, sanırım hâlâ düzelmedi.

herkes yürüdüğü yazarı yazsın

(bkz: burayı yıkarlar)

Eskiden çoktu, şimdi hiç yok.
Yaşasın akıllanmak!

kötü bir şeyler olacağını hissetmek

Şimdilerde kalbimi zorlatmaya başlamış olan şey.
Görülen rüyalardan, en ufak kelime seçimlerinden, soğuk bir bakıştan bile nem kapmayı içerir. Bazen her şey güllük gülistanlıkken etrafı hiç yoktan kara bulutlar kaplar, sen de kesin bu sefer her şey birbirine girecek der, sığınacak yer ararsın. insanı sürekli bir yerlerden korkunç bir şey çıkacak diye tetikte bekletir.
Çok strese soksa da bu his yüzünden hazırlıklı olarak yakalandığım fırtınalar, kasırgalar oldu. O yüzden kendisine teşekkür ederim. Biraz olsun sakinleşmesini diliyorum sadece. Yangın sireni gibi ortalığı inletmek yerine tatlı bir piyano eseri gibi çalabilir mesela.

motherlode

Sims oynayanların Keşke gerçek hayatta da bunu yazabilsek dediği hileli para kodu.

entrylerinizi takip eden troll

Açık eksi verip mutlu olan türleri de vardır.
(bkz: anonim hesap)
Yazık kimin çocuğuysa.

doğum günü

Kendimi Özel hissetme/birisini özel hissettirme gereksinimim yüzünden oldukça önem verdiğim günler-di.
"Bugün sana gösterilen ilgi senin hakkın, çünkü yılın en azından bir günü bile birine ait olabilmeli" diye düşünerek senelerce insanlara yapmadığım şey kalmadı. Saat tam 12'de mesaj atmalı romantiklikler, ufacık beğeni belirtisi gösterilen bir şeyi aklın bir köşesine yazıp doğum gününde özene bezene hazırlamalar, kendi ellerimle hediye yapmalar mı dersin. her şeyi kusursuzlaştırma çabası, dahil olan başka insanları bile düşünerek en kusursuz günü oluşturma isteği, yapılan planlar mı dersin.
Ne için?
Kim için, asıl?
Sonrası?
Hevesle acaba benim için neler yapılacak diye heyecanla, beklentiye bile girdiğimi anlamadan beklediğim soğuk bir Kasım günü.
Kendi kendime kaldığımı bu kadar fark ettiğim başka gün olmuyor. Üzülüyorum gerçekten. Hevesim o kadar kırıldı ki.
işin kötüsü sadece doğum günleri için değil, çoğu inceliğe dair çok kırgınım.
iyi geçen doğum günlerim var,
o günler için her şeye teşekkür ederim. Yine de o zamanlar yanımda olan kimse şimdi yakınımda bile olmadıkları için küllü hatıralar olarak geliyor aklıma.
Hep bir burukluk olmuştur zaten. Neyse. Bakalım bu sene nasıl geçecek.

aldığınız en güzel iltifat

Az önce hayatımdaki en deniz insan bana ilaçsın dedi.
görsel

Böyle güzellikleri unutmamak gerek.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.