1. 1.
  tek serüveni, demeter'in kızı persephone'yi kaçırmasıdır. sözcük olarak ''görünmez'' anlamına geliyor. ürkütücü bir görünümü olduğu söyleniyor öyle ki olympos'lu diğer tanrılar bile onu aralarında pek görmek istemezlermiş. hades, tanrının olduğu kadar aynı zamanda ölüler dünyasının da adıdır mitolojide.
  6 ... logos
 2. 2.
  yer altının, cehennemlerin tanrısı.
  4 ... adein elessa
 3. 3.
  (bkz: cehennem tanrısı)
  1 ... arude50
 4. 4.
  ölüler ülkesinin adı.
  1 ... pafküf
 5. 5.
  (bkz: kadeş)
  2 -1 ... gerko
 6. 6.
  hades kelimesi görünmeyen anlamına gelir. zeus yeryüzünün hakimiyetini kardeşleri arasında paylaştırırken yer altı hadesin payına düşmüştür . o artık ölüler ülkesinin tanrısıdır.insanların ve diğer tanrıların hiç sevmediği bir tanrıdır hades.karısı demeter ve zeus'un kızı olan pershephone'dir. aynı zamanda ölüler ülkesine de hades denir. uyku ve uykunun kardeşi olan ölüm hades'te yaşar. yer altının tüm hazineleri hades'in olduğu için hades'in diğer adı pluton'dur.
  6 ... pafküf
 7. 7.
  (bkz: hades pluton)
  2 ... alas
 8. 8.
  zeus'un kardeşi olan, ölülerin dünyası olan yeraltı'nı yöneten tanrı.
  3 ... faidelibilgi
 9. 9.
  kalmah dinlemeye geldim deseniz ilk dinletecegim sarkıdır. klavye geri planda olmasına ragmen giar bu eksigi cok guzel kapatmıstır.
  -1 ... magius
 10. 10.
  "cehennem tanrısı" değildir. "lord of the underworld" diye tanımlanır. "underworld" ise ölen insanların tümünün gittiği mekandır.
  3 ... denize bakan pencere