bugün

sevdiği entry'ler

yüksek seksle müzik dinlemek

bazı müziklerde yüksek sesle dinlenir be kardeşim. al işte şu şarkının nesini kısık sesle dinleyeceksin. arabada dinlenmeli ve volume sonuna kadar açılmalı. https://www.youtube.com/watch?v=ZEFiPM1seKk

30 aralık 2021 dolar kuru

hızlı düştü hızlı yükseliyor. yarın 14 sınırına dayanır. 13.50 civarı olur tahminimce.

sözlüğe yön veren özel yazarlar listesi

ben hariç sözlükteki herkes yazılmış. ulan zaten bir avuç adamız, hangi özel neyin özeli? kendi halimizde takılıyoruz işte şurada.

yazarların çektiği fotoğraflar

bu yaz çektiğim boğazdan bir kare. karşı kıyıdan mecidiye.
görsel

genel sağlık sigortası

akp iktidarının işsizlerden aldığı haraç sistemidir. yeni asgari ücretin 4250 tl olmasıyla birlikte aylık 200 tl'ye çıkacaktır. yani hiç sağlık hizmeti almayan birinden ayda 200 yılda 2400 faiziyle birlikte yıllık 2700 tl civarında borç çıkacaktır. dış güçlerin oyunu!

asgari ücretin 374 dolardan 274 dolara düşmesi

maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz nankör cuhabeliler! *
görsel

nureddin nebati

fethullah gülen ile fotoğrafları olan şahıs. hayır benim anlamadığım bu cemaat ya da terör örgütü adına her ne diyorsanız bu kişiler hainse hatta vakti zamanında bank asya'ya hesap açtıran bu cemaatle alakası olmayan kişiler bile tutuklandıysa o zaman adına fetö denen bu yapılanmanın adamları nasıl bakan oluyor? akp bunlarla savaş halindeyse nasıl halen bu ve bu gibi isimler akp içinde siyaset yapabiliyor? o zaman nerede kaldı sizin mücadeleniz? bunlar gerçekten hiç samimi gelmiyor insana.

ak parti döneminde hayatımıza girmiş kelimeler

en başta yerli ve milli yalanı. sonrasında görevden affını istedi saçmalığı. tabi ki zirve zamlardır mesela akp döneminde hiç zam gelmez "fiyatlar güncellenir." eleştiri yapanlar ise vatan hainidir.

içinde şehir ismi geçen şarkılar

teoman - istanbul'da sonbahar.
bu da linki: https://www.youtube.com/watch?v=6n7Q9XswqOA

unutulan popçular

çoğu doksanlı yıllarda popüler olmuş sonrada ortadan kaybolmuş isimlerdir.

ilk aklıma gelenler:
(bkz: ah canım ahmet)
(bkz: akın)
(bkz: ali güven)
(bkz: ateş)
(bkz: asya)
(bkz: ayşen)
(bkz: barbaros hayrettin)
(bkz: banu zorlu)
(bkz: barış adlı çocuk)
(bkz: bora gencer)
(bkz: cankat)
(bkz: cemali)
(bkz: cenk sökmen)
(bkz: melis sökmen)
(bkz: birkaç iyi adam)
(bkz: çıtır kızlar)
(bkz: faruk k)
(bkz: ebru aydın)
(bkz: eda özülkü)
(bkz: metin özülkü)
(bkz: of aman nalan)
(bkz: ege)
(bkz: elif karlı)
(bkz: erdal çelik)
(bkz: erkan güleryüz)
(bkz: fatih erdemci)
(bkz: kaan öztürk)
(bkz: serdar şensezgin)
(bkz: bbg tarık)
(bkz: tayfun duygulu)
(bkz: nezih ünen)
(bkz: inan)
(bkz: cartel)
(bkz: murat gürkan)
(bkz: göksel kılıçlar)
(bkz: göktan)
(bkz: gönül gül)
(bkz: gül erda)
(bkz: gmg)
(bkz: güven baran)
(bkz: hazal)
(bkz: jale)
(bkz: mansur ark)
(bkz: metiner)
(bkz: mutaf)
(bkz: mirkelam)
(bkz: pınar aylin)
(bkz: rengin)
(bkz: rüya ersavcı)
(bkz: sibel alaş)
(bkz: sibel tüzün)
(bkz: seçil)
(bkz: seden gürel)
(bkz: şebnem özsaran)
(bkz: şahsenem)
(bkz: zeynep)
(bkz: yonca evcimik)
(bkz: yonca lodi)
(bkz: yeşim dönüş ışın)
(bkz: ve volkan)
(bkz: umay umay)
(bkz: ümit sayın)
(bkz: zafer peker)
(bkz: uğur şimşekyay)
(bkz: ufuk yıldırım)
(bkz: ercan saatçi)
(bkz: ozan orhon)
(bkz: taner)
(bkz: tulga)
(bkz: tüzmen)

liste böyle uzar gider...

açıköğretim

aslında açıköğretim sistemi özünde oldukça faydalı bir sistemdir. düşünün dağın tepesinde bir köyde yaşayan okula gitme imkanı olmayan ama içinde okuma hevesi olan bir kişinin diploma alabilmesi için büyük bir fırsattır. yine iki yıllık önlisans mezunu olan bir öğrencinin dört yıllık lisans pogramından mezun olabilmesi için bir fırsat sunmaktadır. bunlar açıköğretimin avantajlarıdır. açıköğretim sisteminin dezavantajı ise karşınızda bir eğitimcinin olmaması kaderinizin tamamen bir bilgisayara bağımlı olmasıdır. örneğin geçme notu 50 siz sınavdan 49 alır ve kalırsınız yani bunun bir dönüşü olmaz. aynı dersi tekrar vermek zorunda kalırsınız. ama karşınızda bir öğretmen/eğitmen/eğitimci/akademisyen varsa sizi 49'dan kolay kolay bırakmaz 50 verir geçirir. bunun dışında okumak isteyen ama okula gidecek fırsatı olmayanlar için oldukça yararlı bir sistemdir.

kanal d

kim ne derse desin aydın doğan zamanında kaliteli kanaldı. dizileri, yarışmaları, eğlence programlarıyla içeriği dolu dolu olan bir kanaldı. iktidarın baskısı neticesinde doğan grubunun medyadan çıkması sağlandı. doğan grubu medyada en önemli gruptu. tıpkı ülkenin ikinci büyük medya grubu sabah-atv grubunda olduğu gibi. hatırlarsınız belki sabah ve atv bir dönem turgay ciner tarafından satın alınmış ama ortada hiçbir gerekçe yokken ciner'in elinden alınmış ve akp'ye yakın çalık grubuna satılmıştı. çalık'tan sonra malum kalyon'a satıldı ve akp'nin sesi oldu. aynı durum hürriyet-kanald'de oldu. doğan grubundan alındı ve "tek kuruş ödemediği söylenen" akp'nin adamı demirören'e verildi. bakın satıldı demiyorum verildi diyorum çünkü en büyük kamu bankası olan ziraat'in kredi verdiği ve malum şahsın bu krediyi ödemediği iddia ediliyor. durumun özeti şu: kanal d doğan ailesi zamanında kaliteli bir kanaldı. demirören zamanında ise battıkça batıyor.

eski dizileri izlemek

insanı bir hoş eder. hoş dediğim o günlere duyulan özlemi belki eski hatıraları ve o günlerdeki arkadaşlıklarınızı, yaşadıklarınızı size hatırlatır. mesela süper baba doksanların güzelliğini o dönemin istanbul'unu hatırlatır insana. eski diziler insanı alır o yıllara götürür.

kamyonetiyle birlikte gömülen meksikalı adam

bizde olsa mezarı kazıp kamyoneti çoktan çıkarmışlardı.

mustafa kemal atatürk

1881 - ∞
görsel

turkcell

abonelerini yolunacak kaz olarak gören uzak durulması gereken "harami" gsm operatörü. geçtiğimiz ay internet sözleşmesi yapmıştık bilgisayardan internet ayda 70 lira idi anlaşmamıza göre ve 12 ay kontratlı. ancak baktım bugün 203 tl fatura kesmişler. hemen aradım 532'yi bilgi aldım. vay efendim işte 130 tl sözleşme dışında paket eklenmiş, 70 tl paketimde buna eklenmiş 3 lira nereden çıktıysa artık toplamda 203 tl çıkmış. işiniz gücünüz vatandaşı kazıklamak dedim biraz çıkıştım. ama ne yapabilirim aboneliği sonlandırmamız halinde paketin geri kalanının ücretini (yani kalan 11 aylık ücreti) hiç kullanmasam bile ödemek durumundaymışım. gece gece lanet okudum, haram zıkkım ettim hakkımı ama çaresiz ödeyeceğim 203 tl. yani söyleyecek bir söz bulamıyorum. allah cezalarını versin ben hakkımı helal etmiyorum zaten şuan akp'nin kontrolünde. özetle yolunacak kaz arıyorlar aman niyetiniz varsa bile uzak durun bu turkcell denen beladan.

tayyip erdoğan a kahkaha attıran mezarlık sorusu

recep tayyip erdoğan'ın ibb başkanı olduğu dönemde mezarlıkla ilgili sorulan bir soruya kahkaha atmasıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=bWx7FqfJ4DU

borussia dortmund

çok kaliteli takım, bizim süper ligin 3 büyüklerinden bir karma yapılsa tek başına fark atar bu dortmund takımı. an itibariyle bayern münih'i dağıtıyorlar.

alevi kokusu arap kokusu kürt kokusu

bu tür ırkçı paylaşımlardan bıktık artık. sözlük yönetimini göreve çağırıyorum.

devlet bahçeli

referandum sürecinin mimarı, akape'nin gizli ajanı gibi çalışarak bu durumun buraya gelmesini sağlayan kendisidir. umarım gece başını yastığa koyunca vicdanı rahattır. her ne kadar akape ülkücülerden yeteri kadar destek alamamış olsa da kişisel görüşüm bahçelinin yakın zamanda a haber'den topa tutulması normaldir. malumunuz bazı dostluklar sadece köprüyü geçene kadardır.