bugün

Türkiye 'nin gelmiş geçmiş en iyi çingenelerindendir kendiside iyi niyetli bir insandır. isminin ne ifade ettiği tam olarak belirlenememiş olup hala tübitak tarafından araştırılmaktadır.
iyi bir sanatçı.halk insanı.annesi ve şüferden bahsederdim ama, gerek kalmamış.
(bkz: makbule tokmak)
kibarligin zerresini bunyesinde bulundurmayan dedem sesli arabeskci. ama adi kibariye, tecavuzcu coskun'a da imam diyelim oldu olacak.
bir ara,hakkında ''japonlar ses kalitesini ölçen bir alet yapmışlar türkiyedeki en kaliteli ses kibariye'ninmiş''şeklinde bir şehir efsanesi türemiş olan şarkıcı zat.
(bkz: abeci)
Çok doğal ve rahat bir insan olduğu ve aynı zamanda detone olmayan kaliteli bir sese sahip olduğu için ,başka sanatçıların şarkılarını onlardan daha iyi yorumladığı için ** halk tarafından çok sevilen bir sanatçıdır.
1.22 boyunda, sıcak kanlı, içten ve yanık sesli .* arkadaş.
evet evet yanlıs duymadım.. en pürüzsüz sesin sahibi fingirdek kadın..
zat-i-alinizin müstakbel validesi tarafından siz kadim evladına miras olarak bıraktığı çiftliğinizdeki hangi at'ı çalmaya yeltendide yakından tanımadığınız şarkıcıya at hirsizi yakıştırması yapıyorsunuz dedirten entry'i barındıran şarkıcı ismi.hayır kadın gayet sıcakkanlı ve olduğu gibidir.kalkıp doğulu türkücüler yada sonradan istanbullulaşan beyfendi hanfendi şarkıcılar gibi gündemden düşmek üzereyken yada halkın kalbindeki yerini sağlamlaştırmak için mikrofonu eline alıp konserde,tv programında halkımızın kandırılmaya en müsait olduğu dini duygularıni -allah'la başlayan onlarca cümle kurarak suistimal etmiyor.evet bu kadın romandır bunu inkar etmiyor değişmiyorda türkücüler yada sonradan olma istanbullular gibi,bu kadın dinine gerektirdiği seviyede değere veriyor,kıyafetlerinden bellidir,en azından deli gibi rakı içip üstünden geçmediği dansöz kalmayana dek ardından tv'ye çıkıp din dersi vermiyor.herkes alkol kullanabilir buna kimse karışamaz fakat din'in yasak kıldığı onlarca eylemi yapıp din konusunda ahkâm kesmek güzide atasözümüzdeki perhiz-lahana turşusu ilişkisine eşdeğer olmaktadır.
türk arabesk tarihin ilk arabeskçi kadın şarkıcısı. Harika aile hayatıyla 90larda yurdum kadınına örnek olurken kocasının onu aldatmasından sonra onu örnek alan herkes mutlaka çocuğu yok deyip kocalarını kaybetmemek için üretime girmesiyle o dönemde bebek doğumunda resmen patlama yaşatan kadın. herkese samimi görünür halkın şarkıcısı imajını ii taşır. en çok övündüğü şey bi yandan şarkıcılık yapıp bi yandan evini bal dok yala kıvamına getirene kadar temizlemesidir. toplumda bu yönuyle 2 işlevi var. 1) ii şarkı solediği için insanların kulaklarının pasını siler. 2) evliliğini kurtarmak isteyen kadınlara ii örnek olur ama kiboş terzi kendi söküğünü dikemez.( demekki sadece hijyen tijenlikle koca evde tutulmuyomuş:) son olarak katıldığı bir programda yabancı bir mankenin ne dediğni anlamadığı için ona sadece "LIFE IS LiFE" Diyerek ingilizcede yeni bir çığır açmıştır ve daha sonra bu vecize arkadaşlarımla aramızda motto haline dönüşmüştür. en son yaptığı albumde tarkandan sezen aksudan ismail yk dan cankan grubundan aldığı şarkılarla rus salatası tadında bir albumle şimdi müzik piyasasında.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.