bugün

eski bir ilimiz. (bkz: hicaz)
turklere dusman amerikalılara kopek olan millet. ayrica turk kalelerini yıkmaları ile meshurdurlar
sanılanın aksine oldukça ırkçı bir ülkedir.suudiler hep kayırılırlar normal araplara nazaran...süper tembel bir millettir.
(#290733)

2006 almanya dünya kupası öncesi deli bir şeyhe sahip ülke

FUTBOLA ŞERiAT GELiRSE
'Gol atınca sarılanın yüzüne tükürün'

FIFA kurallarını islama aykırı bulan Suudi Arabistanlı Şeyh, bir fetva ile 15 maddelik yeni futbol kurallarını açıkladı

ŞENOL ÇALABAKAN Frankfurt

FIFA'nın kurallarını islama aykırı bulan Suudi Arabistanlı Şeyh Abdullah El Najri, 15 maddelik bir fetva yayımlayarak 'kâfirlerin kurallarına uyulmamasını' istedi.
Alman Focus dergisi, şeyhin yeni futbol kurallarından bazılarını şöyle sıraladı:

Saha çizgisi ve hakem yok.
Kırmızı ve sarı kart yok.
Forma değil, normal kıyafetler ya da pijama kullan.
Gol attıktan sonra sarılmak isteyenlerin yüzüne tükür.
Futbolu sadece Allah'a hizmet için oyna.
Vücudunu cihada hazırla.
Futbol zaman geçirme ya da eğlencelik bir oyun değildir.
Batı ülkelerinde 'şaka' olarak nitelendirilen fetva, Suudi Arabistan'da büyük destek buldu. Al Vatan gazetesi, fetvaya uyan bazı oyuncuların, Hıristiyan ve Yahudi futbolunun taklit edildiği gerekçesiyle kulüplerinden ayrıldıklarını yazdı. FIFA kurallarının kafirlerin eseri olduğunu öne süren bazı aşırılar ise, islamın dünya futboluna hizmet edecek yeni kurallar koyması gerektiğini düşünüyor.

Kart yerine kırbaç!
Şeyh El Najri'nin fetvasının, FIFA'ya 1959'da üye olan Suudi Arabistan'ın futbol kültürünü temelden sarması bekleniyor. Fetvaya göre, faul yapılması halinde şeriat kuralları uyarınca ceza veriliyor. Örneğin rakibini yumruklayan El ittihad Kulübü'nün oyuncusu, şeriat mahkemesince 20 kırbaç ve 20 gün hapisle cezalandırıldı.
Fetva, ülkede entelektüel kesimden tepki görürken, Focus bazı kuralların yeni olmadığını yazdı. Dergi, ülkede 1875'e kadar kalenin üst direğini bir bezin oluşturduğunu, 1933'e kadar formalarda numara, 1966'ya kadar da yedek oyuncu kuralı olmadığına dikkat çekti.

http://www.milliyet.com.t.../11/01/yasam/axyas02.html
cami için oyna
imam için oyna
ümmet için oyna
Suudi arabia

sözleriyle dünya kupasının resmi bestesini yaptığım ülke.
elcezireli bir spiker: 'el arabia* sıfır ingiltere dokuz, allahtan ümit kesilmez dakika seksen dokuz* '
2006 dünya kupası muhtemel 11 i

- Mohammad Al-Deayea

- Hamad Al-Montashari
- Redha Takar
- Ahmad Al-Bahri
- Ahmad Al-Doukhi

- Saoud Kariri
- Khaled Aziz
- Nawaf Al-Temyat
- Mohammad Al-Shalhoub

- Sami Al-Jaber
- Yasser Al-Qahtani
kadınların tek başlarına dışarı çıkmalarının yasak olduğu ülke.
bazı vatandaşlarımızın pek bir özentisi olduğu, şeriatla yönetilen rezillikler ülkesi
petrolleri bitince ne bok yiyeceklerini cümle alemin merak ettiği ülke.
2002 dünya kupasına nazaran bu sene çok daha iyi bir performans ortaya koyan ve bir rezalet daha yasamadan turnuvayı tamamlamayı basaran hacı yeşili.
(bkz: 4te devre 8de biter)
israil'in lübnan'a girip yüzlerce müslümanı katletmesine, "asıl suçlu hizbullah" diyerek israil'e destek çıkan ülke. hz. muhammed'in (sav) o mübarek kemikleri sızlıyor.
ucaga binildigi an, toplumun zeka seviyesinin anlasıldıgı andır..adamın teki cep telefonunu hosteslerin uyarmasına ragmen ısrarla kapatmadı.. neden acaip kuralları olduguna sasılmaz.
toplum bilinci sıfır, ferdi, birlikte hareket etmek nedir, düşünce sahibi olmak nedir bilmeyen, ögrenmeye de çalısmayan,sopa zoruyla birlikte yaşadıkları hissi veren toplumun üzerinde yasadıgı yarısı çöl olan ülke.
o kadar çok paraları vardır ki ne yapıcaklarını şaşırış zengin insanlar mall yapmaktan kendilerinden geçmişlerdir. herşeyin aşırı büyük olması artık insanın sinirini bozmaya başlıyor bi süreden sonra.
turistik amaclı gelinemez ayrıca bu ülkeye..
gecen yazımın 1 bucuk ayını bu yazımın ise 1 ayını üzerinde geçirdiğim/geçireceim ülke aynı zamanda.
kadınların araba kullanması yasaktır.
abaya denen siyah çarsaflar içinde dolasmak zorunludur.
ahlaksızlık hat safhadadır.
dünyanın en büyük magzaları bu ülkededir.ve o kadar kıyafetin nerde giyildigi, hele o kadar leopar desenli tanga ve binimum iç çamaşırlarının nerde giyildiği niye giyildiği merak konusudur...
alışveriş delisi, parasını ne yapacagını şaşırmış zengeinler pek çoktur.
sakalsız tek bir erkek görmedim daha ben.
içki bilindigi gibi yasaktır.
her evin çevresi kocamanduvarlarla çevrilidir.
campound denen yabancılara rahatca konaklama olanagı saglayan site benzeri, asker korumasında yerler vardır. bu bölgenin dahilinde istediğiniz kıyafetle istediğiniz gibi dolasabilirsiniz. her şeyinizi de buralardan saglayabilirsiniz. marketi, spor salonu, restoranları mevcuttur.
sokaklarda insan görmek çok zordur.sıcaktan dolayı herkes dev gibi olan mall ların içine dolusur. sokakta gezmek zaten anlamsızdır çünkü dısarda pek bişiy yoktur.
sonuçta gitmek bile anlamsızdır.
petrolün ekonominin lokomotifi olduğu lakin azalması sonucu ufak zamlar yapılan ülke. insanlarının tembelliği sıcakla doğru orantılıdır. öğlen güneşinde aa bu yerler acaba ne kadar sıcak deyip çıplak ayakla yere basılmaması gereken arap devletidir aynı zamanda. orada bulunduğum bir dönemde bir benzin istasyonu görevlisinin elinde benzin pompasıyla toz kalkmasın die yerleri ıslattığına şahit olduğum ülke.
içinde barındırdığı dini değerleri bir kenara bırakırsak, kesinlikle beş para etmez bir siyasi düzeni olan, kendileri bile farketmedikleri bir kuklacılık, mandacılık düzeni yaşayan ülke.
dünya insanları bir şekilde filistin'de yaşanan zülmü protesto ederken, bu ülkenin kralı türkiye'ye gelmiş, yeni ekonomik atılımlar yapmak için kolları sıvamıştır.
işte bu kadar dünya meselelerine, haksızlıklarına, savaşlarına duyarlı (!) bir ülkedir arabistan.
adı üstünde arabistandır,petrol içinde yüzseler de "yağı bol bulunca kıçına sürenlerin memleketi" etiketi değişmeyecektir...
konsolosluklari isi olan insanlara zulm etmekten zevk duyar. hangi ulke olursa olsun farketmez sadece amerika ve ingiltere buna istisna olur. kufurun binbir turlusunu hak ederler. yalniz dikkat etmek lazimdir kufurde. sadece gorevlilere kufur etmek lazimdir. fazlasi kula zarar verir
islami benliklerinin çok büyük bir bölümünü kaybetmiş, hz. muhammet (s.a.v.) soyuna yakışmayan, gözleri paradan başka bişey görmeyen, israil-lübnan savaşında, israil' i destekleyen insanların yaşadığı ama hak etmediği kutsal toprak.
2006 yılında vizesi dolduğu halde çıkış yapmayıp hacılık için ülkede kalan 500 kadar türkü, 2007 yılında türkiye'den alacağı hacı kontenjanından düşüreceğini beyan etmiştir.
ingilizlerin kurduğu vahhabi mezhebinin insansıları
temizlik imandan gelir sözünden yola çıkacak olursak, arapların da imanlı olduğunu varsayarak tabi, temiz olmaları gerektiği sonucuna varırız. tabi yok öyle bi şey..
yaşadığım olay aynen şöyle gelişti:
samsonite mağazasına * girdim ve notebook çantası bakıyorum. çantanın kullanışlı olup olmadığı sonucuna çantanın ceplerini inceledikten sonra karar vereceğim için çantanın içindeki kağıt parçalarını boşaltıyorum ve boş olan çantanın ceplerine bakıcam...
tabi çantanın içince kağıt veya gazete olsaydı bunları yapacaktım, ama çantanın içinden heriflerin kıçını sildiği boklu tuvalet kağıdı çıktı.
çantayı tezgaha fırlattığım gibi kendimi dükkanın dışına attım.
- mutavva denilen din polisleri vadır. erkekler namaz vakitlerinde camiye gidip namaz kılmak zorundadırlar. * namaz vakti camiye gitmeyen erkeğin vay haline.
- namaz saatlerinde bütün iş yerleri kapalı olmak zorundadır *
- erkekler serbest kıyafetle gezebilir, kadınlar abaya denilen kara çarşaflarla gezmek zorundadır *
- erkekler genelde güneşten ve sıcaktan korunmak için beyaz giyinirler, kadınlara ise siyahtan başka renkle görünmek yasaktır *
- kadınların araba kullanması yasaktır, zira ehliyet almaları yasaktır.
- o da bi şey mi? kadınların nüfüs cüzdanları bile yoktur, yani nüfusta kayıtlı bile değiller. *
- bir çok lokantaya, fast food yemek yenecek yere sadece erkekler girebilmektedirler. bazılarında bayanların dışardan yemek alabileceği ladies's window vardır. erkekler mekanın içinde, masalarda, klimalı ortamda yemeklerini yerken bayanlar eğer varsa ladie's windowdan yemeğini alır, kaldırımda kedilerden, arap, hintli ve pakistanlı erkeklerden boş yer kalmışsa kendine bir yer bulur, eciş bücüş sokakta yemeğini yemeğe çalışır.
- ladie's window tabiki her yerde yok. olmadığı nerde ne yapılır? bayanlar tanıdıkları erkeklere yalvarmaya başlarlar;
kız: noolur çok acıktım bana bi yemek alıp gelir misin?
erkek: bu sıcakta hiç işim olmaz dışarı çıkamam şimdi.
- kadının mal mülk, para sahibi olamadığı ülkedir.
- türkiye'deki vitrinlerde rastlayamayacağınız abiyeler suudi arabistan'daki vitrinlerde mevcuttur.
- türkiye'de kullanılamayan dekolteyi arabistanda çok rahat kullanmak mümkündür. *
- mağazaları, türkiye'de eşi benzeri bulunamayacak derecede başarılı iç çamaşırlarına ev sahipliği yapmaktadır.

edit: niye eksiledin ki? yalan mı? hepsi gerçek! *
hiç ırmağı olmayan ülke.
berber,resepsiyonist gibi meslekleri kendilerine yakıştırmayıp * başka ülke vatandaşlarına yaptıran ülke.*
Hz. Muhammed'in doğduğu evin üstünü her tarafından kablolar sarkan ve klima motorlarıyla sarılan bir kütüphaneye çeviren, ecyad kalesini yıkan, hiç tarih bilinci olmayan Hz Muhammed'in emanetlerine bile doğru dürüst sahip çıkmayan insanların yaşadığı ülke... (Osmanlı nın eski dönemde oraya yaptıklarına bakın Arapların o zenginlikte oraya yaptıklarına bakın, Osmanlı döneminde(sanırım Abdülhamid zamanı) hicaz demiryolu yapılırken tren yolunun altına keçeden örtüler serilmiştir, nedeni ise mekke ve medine de Peygamber Efendimiz ve Sahabeler yattıkları için tren sesinden mezarlarında rahatsız olmamaları amaçtır. Hicaz demiryolu dönemin en sessiz demiryolu hattıydı)