bugün

sarkici kisilik..iyidir, güzeldir, ufaciktir, tefeciktir..dans eder..zamaninda çilgin bedis adli dizide de oynamisti..40 ini geçmesine ragmen hala güzel olan sahsiyetin bissürü de fan i vardir..su siralar benimle dans eder misin? adli yarisma programinda jüri üyeligi yapmaktadir.. http://www.yoncaevcimik.com diye sitesi de varmis hatta..
birkaç iyi adam la bi ilgisi de vardi bunun..düet mi ne yapmisti..
(bkz: 8 15 vapuru)
(bkz: abone)
(bkz: oldu gözlerim doldu)
(bkz: soganin cucugu)
(bkz: yonja)
(bkz: tükendik)
(bkz: vurula vurula)
(bkz: cesaretim yok)
en dinlenilesi parcalaridir..
türkiye'nin en pörsümüş fiziğine sahip, iğrenç dudaklı, bi boka benzemeyen ses sahibi şarkıcısı.

(#442994) *
çocukken çok severdik kendisini ama büyüdük,bok vardı sanki
(bkz: sonbaharda geleceğim)
ilginç bir kişiliktir. son zamanlarda kendisi ya da sitesinin editörleri gündeme gelmek adına ekşi sözlükle ilgili ilginç bir yöntem geliştirmişlerdir. (bkz: geldiğiniz siteden hoşlanmıyoruz)

ekşi sözlükten http://www.yoncaevcimik.coma tıkladığınızda karşınıza çok garip bir ibare çıkıyor ve sizi istanbul emniyet müdürlüğünün bilişim suçları birimine yönlendiriyor.

ilginç...
ilk albümü "abone" ile günümüz türk pop müziğinin öncüsü sayılan şarkıcı.Abone albümü türk müzik sektöründe 2,5 milyon adet satarak kırılması zor bir rekora imza atmıştır.daha sonraki albümlerinde ise ne yazıkki 1 milyonu bile geçememiştir.
aynı zamanda "8:15 vapuru" isimli albümü de ülkemizdeki ilk single albüm olma özelliği taşır.
Albümleri sırasıyla
Abone 1991
Kendine Gel 1993
8 15 Vapuru 1994
Yonca Evcimik '94 1994
Hot For You 1995
Yaşasın Kötülük 1997
Günaha Davet 1998
Herkes Baksın Dalgasına 2001
Yoncimix Remixes 2002
Aşka Hazır 2004
Oldu Gözlerim Doldu 2005
bi türlü yaşlanmayan,bu sabah 8.15 vapurunda aşık olan şarkıcı
(bkz: yoncimik)
khalas adlı grubun intra omni adlı parcasının (ibranice bi parçadır) melodisini alarak kendi şarkısında kullanan insan.
çocukken adeta kendisine tapardım. belkide hayran olduğum ilk kişiydi.
televizyonda gördüğümde heyecanlanır, resimlerini filan biriktirirdim... dönemimdeki her küçük kızın sevgilisiydi. onu sevmeyen nerdeyse yok gibiydi...

ayrıca...
kendisi türkiye'de ki ilk single albümü çıkartan şarkıcıdır.

(bkz: 8 15 vapuru)
(bkz: bandıra bandıra ye beni)
yazdığı şarkı sözleri adeta 10 yaşındaki çocuklara hitap etmektedir... ama ne olursa olsun, o çocukluğumuzun pop starı, cılgın bedişidir.
tahtakale işi madonna..
zamanında bandıra bandıra ye beni adlı şarkısının klibini dört gözle beklediğim, fakat bu hevesimin sebebinin yalnızca klibin fonunda kullanılan karpuz, üzüm, ananas gibi bilumum meyve olduğu; sözkonusu meyveleri her ısırışında benim iştahımı * * kabartan kadın. kendi dansçilarından cinsiyetlerine göre iki tane grup * * oluşturmaya çalışmış; fakat bu grupların ömürlerinin tek albümden ibaret olması bu kişinin bir prodüktör olarak yaşamını sürdürmesine engel olmuştur. aslında şarkıcı olarak da ömrünün pek uzun sürdüğü söylenemez. halen aralarda bir yerlerden ortaya çıkma çabasına rastlanmaktadır, ancak sanırım kendisi de artık miadını doldurduğunun farkındadır.
90ların ba$ıydı,
"aboneyim abone
biletleri cebimde
ballı lokma tatlısı
aman hadi hayırlısı"

derdi bu kız.

2006'dayız;

"haydi sallayalım dünyayı
durmadan dans edelim a$k için
$iki $iki sallayalım kalçayı
oooooooo"

diyor.

be kadın. biz büyürken sen nasıl büyümezsin?

uyu, uyan, sabah olsun, büyü. böyle $arkılar da yapma bir daha.
yıl 2041

''o oo o ooo
lalala dans raks dünya kalçalar sallanır bir sağa bir sola burda bizden yana şans
o oo o ooo
lalala günde 3 öğün dans sallayalım samanyolunu, doktorum izin verirse 4 öğün dans.
o oo o ooo''
vakti zamanında bi pastanede rastladığım sıcakkanlı güzel.ilerleyen yaşına rağmen halen güzelliğini korumakta.
cuma günü ankuvada görülen şarkıcı. tolgahan, aytuğ ve hakan pekerle salınaraktan yemek yiyecekleri bir yer arıyorlardı. sanırım yine bir dans yarışması projesi var.
aboneyim şarkısıyla hayatımıza girip bir türlü çıkmak bilmediği gibi (bkz: bir kaç iyi adam) grubu ve (bkz: faruk k) kişisini de başımıza sardığı için asla affetmeyeceğim pop şarkıcısı.
cok guzel parcalari olan 90 li yilarin vazgecilmez bir sarkicisiydi. pop un prensesi diyorlar katilliyorum bende.
bir ara kendisine kısaca yoncimik denirdi, hey gidi günler hey...
http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=

çoğunluğu çocukluğumun ve ben de yer etmiş şarkıların videosu. adeta onu taklit ettiğimiz zamanları ve nostaljik esintiyi tekrar yaşatıyor eskiye ait gülümseme oluşturuyor. o zamanlar şu dans dedikleri görsellik altında yapılan teşhircilik değil de gerçek dans şovunu görür özenirdik. *keşke hep olsaydı keşke hep devam etseydi keşke hep görseydik.
"bandıra bandıra ye beni" gibi söz öbeklerini abaza kardeşlerimizin repertuarına ekleyen, 90ların pop fırtınasından hemen önce dansçı lakabıyla kabarelerde falan oynayan, yerinde duramayan sevgi pıtırcığı denilesi sanatçı.