bugün

bir orhan gencebay parçası
cemal safi

iklimler çileme çare bulmuyor
mevsimler halimi sormuyor ayşen
sakiler derdime derman olmuyor
şarkılar yaramı sarmıyor ayşen

ilkbahar, yaz derken hazanım soldu
murada ermeden miyadım doldu
kalp gözüm ellere bakar kör oldu
senden başkasını görmüyor ayşen

hasretin tüketti bütün bağrımı
seraba döndürdü hülyalarımı
ne kadar süslesen rüyalarımı
sabahlar hayıra yormuyor ayşen

ağlarsan matemin yağar geceme
gülersen mehtabın doğar geceme
lale devrin geldi gönül bahçeme
senden gayri çiçek girmiyor ayşen

kapattın gönlümün sevinç yönünü
ümidim görmüyor sensiz önünü
takvimler bilmiyor dönüş gününü
saatler vuslatı vurmuyor ayşen

feleğe isyanım arttı git gide
gençliğim su gibi aktı gitti de
ömrümü ellere sevil etti de
bana bir damlanı vermiyor ayşen

ardından çilenmem, çağlamam diye
yas tutup karalar bağlamam diye
kaç kez ant içtiler ağlamam diye
gözlerim sözünde durmuyor ayşen

ey alev yanaklım, volkan dudaklım
ne bir yalanım var, ne gizlim saklım
herşeye erdi de zavallı aklım
seni unutmaya ermiyor ayşen

dostlarım namıma ferhat dese de
ruhum aşkın elinden imdat dese de
kör şeytan resmini yırt at dese de
ellerim bir türlü varmıyor ayşen
http://www.antoloji.com/s...mp;siir=911&order=oto
bana nedense özlem tekini anımsatan pop müzik sanatçısı.yıldızı erken sönen şarkıcılardan.gecen gün dream tv de eskiden olsa adlı şarkısını görünce dumura uğradım,ancak şarkıyı severek dinledim.bu aralar yeni albümü çıkartacakmış.hadi bakalım hayırlısı
eskiden ''neredesin'' şarkısıyla patlama yapan ama bu aralar ortalarda olmayan popcu kız.
(bkz: aman be)
seyhan müzik yapımcılığında 'serzeniş' isimli halk müziği albümünü çıkarmış olan yorumcu.

albümündeki eserler şunlardır:

1. Çalın Davulları
2. Yazın Yağar Kar Başıma
3. Bayramdan Bayrama
4. Yaprak Sallanırken (Söz Gelir Geçer)
5. Hasret Çiçeğim
6. Senden Bana Yar Olmaz
7. Tütünüm Mülayim
8. Elmacı Güzel
9. Çevirdin Yüzün
10. Kahveyi Kavururlar
11. Ben Melamet Hırkasını
12. Gülerdim Ağlamazdım
sahiplerinin naif insanlar olduğu kız adı. *
karakterlerin isimlerden etkilendiğini, oluşmasında katkısı olduğunu düşünen bir insan olarak, ayşen isminin sahibi olduğu kişiyi nasıl etkilediğini hala tespit edememişimdir.
(bkz: ufacik tefecik ici dolu tursucuk)
aşık insanı defalarca dinlese bile sıkmayan şarkı.gariptir teselli de edemez.şarkıyı dinledikce insanın içinden ayşen diye bi kızla tanışıp ömür boyu sevesi geliyor.
aman be' unutursam affet, nerdesin gibi sarkilariyla vakt-i zamaninda adini sikca duydugumuz, bulgaristan gocmeni, guzel sesli, keske yeni bir seyler yapsa da kulaklarimizin pasi silinse dedigimiz guzel sesli sarkici.
adını, şanını, yüzünü unuttuğumuz şarkıcı.belki bu hatırlatır.*
http://www.youtube.com/watch?v=WmDzC42hcSQ
volkan dudaklı dilberdir kendisi! fakat bu "volkan dudak" ne manaya geliyor hala anlayamadım. öpünce patlıyor falan mı acaba...ya da sıcak birşeyler mi akıtıyor...?!
annnemin çok sevmesine rağmen ismini "ayşem" sandığı efsane orhan gencebay parçasıdır.
kelimelerle ifade edilemeyecek kadar süper bir orhan gencebay şarkısı. adeta o müthiş sözler,ve ustanın içinize işleyen sesiyle bu şarkı sizi başka boyutlara götürür.
http://www.youtube.com/watch?v=6icmMM1hpAg

baya iyi bir ses...

süper de caz söyler, ayrıca.
doksanların sonunda "varmıydı böyle kaçmak nerdesin" şeklinde bir şarkıyı seslendiren, sonrada ortalıktan kaybolan şarkıcıdır.
tek albümlük şarkıcılar sınıfına, sabun köpüğü şarkıcılar sınıfına konan kadın.
halbuki...
şimdi ne yapar bilmem ama, nerdesin, aman be, uzaktan geldim gibi enfes şarkıları o eşsiz sesi ile bana ulaştırmış bir kadın o.
özledim birden eskiyi.
90ların cover şarkıcısı.yabancı şarkıları türkçe sözlerle coverlamıştır.birkaç senedir enbe orkestrasının solistidir.
http://www.youtube.com/watch?v=6icmMM1hpAg

gece gece bu videosu ile beni benden almış, şöyle bir geçmişe götürmüş hatun kişilik. bugün teknoloji had safhada, etraf şarkıcı dolu ama ne böyle insanda tat bırakan clip var ne de böyle ses.
eskiyi özleme sebebi. gelen gideni aratıyor. yeni popçulara bak, bir de bu hatuna bak. yok oldu gitti. iyiler neden hep erken ölür? minyon tipliydi, kasetini almıştım falan ya. yabancı müzisyenlerle yapmıştı şarkılarını. değişikti ve güzeldi. kaseti burlarda bi yerlerde olmalı, biri gözlüklerimi getirsin!
zaman zaman dinlediğim beni 90'lara götüren şarkıcı. bizim çocukluğumuzun, ergenlik çağımızın şarkıcıları olduğu için, bize o günleri hatırlattığı için mi bu kadar kaliteli geliyor yoksa gerçekten kaliteliler mi anlayamıyorum. öyle veya hala bayıla bayıla dinliyorum.
muhteşem bir orhan baba şarkısı.
90ların yabancı şarkılarını en iyi coverlayan kişilerden biridir kanımca. kendisini özletmektedir.
cemal safi'nin satırlara hükmettiği, orhan gencebay'ın ise besteleyip kelimeleri yücelttiği mükemmel şiir.