bugün

entry'ler (5480)

emeklilik yaşının 72 ye çıkarılması

yeni türkiye ve evet'in sonuçları bunlar. kendileri kıyak emekli olduğu için sorun yok. insanların çoğu emekli olamadan mezara giriyor. en ideal emeklilik yaşı 50'dir.

alevilere müslüman demek

müslümanlara ve yüce dinimiz islama saygısızlık olur bence. ramazanda oruç tutma, namaz kılma, cenazeni camiden değilde cemevinden kaldır. atatürk ve hazreti ali efendimizin resimlerinin asılı olduğu yeri * ibadethane olarak gör. sonrada islam hoşgörü dinidir deyip bunları hoşgör. kimse kusura bakmasın gerçek islam bu değil.

türk malı yeni balya

gereksiz...

az kişinin bildiği muhteşem filmler

(bkz: men of honor).
mükemmel bir filmdir.

bursaspor un küme düşmesi

trabzonspor bursaspor'un kardeş takımı. bursalılar trabzonspor'u, trabzonlularda bursaspor'u severler. ersun hoca adamdır, muharrem usta'da ona keza, çoğunluğu fenerbahçeli olan rize'yi kümede tutmazlar, canınızı sıkmayın sonsuza dek bursatrabzon kardeştir.

hem babası hem annesi tek çocuk olan çocuk

akraba konusundan şanssız ama zenginlik varsa şanslı velet'tir. babası tek çocuk, annesi tek çocuk ne amca var ne hala ne teyze nede dayı nede kuzen. acayip bir durum.

emeklilik yaşı

50 olmalıdır. 35 yaşına gelip hala ssk'sı olmayan arkadaşlarım var. bu adamların 15-20 yıl çalışıp üzerini de cepten ödeyip 50 yaşında emekli olmaları lazım.

inegöl

ilginç bir memleket. bir grup çılgınlar gibi beşiktaş'ın şampiyonluğunu kutlarken bir grup çılgınca bursaspor'u destekliyor ve en büyük bursa diye bağırıyor. nasıl bir memleket anlamadım gitti.

acun ılıcalı

para babası. akıllı adam muhabirdi medya patronu oldu. kafası çalışıyor halkı neyle nasıl oyalayacağını iyi biliyor. ayrıca acun çok kişinin de zengin olmasını sağlamıştır. bakınız 3 adam, murat boz, hadise, athena gökhan ve kardeşi hatta var mısın yok musun ve survivor yarışmacıları buna örnek olarak gösterilebilir.

tüpçü fikret

görsel
bu ikilinin karışımıdır.

beşiktaş a fazladan şampiyonluklar verilmesi

yıllarca büyük takım denerek halka yutturulan bir beşiktaş gerçeğidir. profesyonel liglere geçilmeden önce istanbul ligi adıyla oynanan maçlar sonunda fenerbahçe ve galatasaray'ın şampiyonlukları sayılmazken beleştaş pardon beşiktaş'a fazladan istanbul ligi şampiyonlukları sayılarak üçüncü büyük olması sağlanmıştır. bunun hesabını kim verecek? haram olsun emek hırsızlarına böyle masabaşı oyunlarıyla bu beleşçileri zorla büyük yapamaya çalışan şerefsizlere.

beleştaş pardon beşiktaş'ın küme düştüğü günleri de görürüz inşallah.

hünkar bakliyat

özellikle bulgur ve pirinç konusunda aşmış firma. hele bulgur pilavı muhteşem oluyor.

beşiktaşlıların şampiyonluk kutlayamayacağı tek il

bursa'dır. sakın öyle bir halt yemeye de kalkmayın allah muhafaza bursaspor düşüyor zaten o sinirle allah korusun kan gölüne dönebilir ortalık. emniyet buna kesinlikle izin vermemeli.

beden eğitimi öğretmenliği

okulda sabahtan akşama kadar eşofmanla dolaşıp duran, beleşten her ay 3 bin lirayı cebe cukka edenlerin mesleği. hadi matematik öğretmeni olursun bir karizman olur onu anlarım da beden eğitimi öğretmeni nedir ya?

bursaspor

yine üzdü yine üzdü yine üzdü...

bursada sandalye açıp manzara izlenecek yerler

tophane, uludağ yolu, kaplıkaya...

kütahyaspor

bu sezon üçüncü ligden amatöre düşen takım. aslında köklü bir takımdır ama nedense üst liglerde pek tutunamaz.

il olması gereken ilçeler

il olması gereken ilçeler:
inegöl: nüfusu 256.000 il merkezi bursa'ya uzaklığı 32 km.
alanya: nüfusu 294.000 il merkezi antalya'ya uzaklığı 154 km.
bandırma: nüfusu 150.000 il merkezi balıkesir'e uzaklığı 98 km.
fethiye: nüfusu 152.000 il merkezi muğla'ya uzaklığı 130 km.
konya ereğli: nüfusu 143.000 il merkezi konya'ya uzaklığı 147 km.
polatlı: nüfusu 125.000 il merkezi ankara'ya uzaklığı 76 km.
anamur: nüfusu 70.000 il merkezi mersin'e uzaklığı 231 km.
kozan: nüfusu 130.000 il merkezi adana'ya uzaklığı 70 km.

alanya nın il olması

alanya il yapılmakta geç bile kalını bence, hemen il olmalıdır.

göztepe

süper lige çıkması gereken izmir takımı. izmir'in artık süper ligde bir temsilcisinin olması lazım. ama bence finale eskişehirpor (büyük ihtimalle) favori olarak çıkacak. zaten olası bir eskişehirspor-göztepe eşleşmesinde eses favori olur.