bugün

kafasına garip aparatlar takarak şarkı söylemeler olsun ona buna sataşmalar olsun mavi lens takıp güzelleşme çabaları olsun her türlü şöhretli bir şarkıcı olma yollarını zorlamış ama başarılı olamamış kişi.
bum bum bum daldan hop dala uçtum, sonunda bir dala kondum, nedir bu daldaki durum... gibi anlamlı sözlerin sahibi sanatçı.
imaj hikayedir geçicidir,seden hanımın müthiş güçlü ve etkileyici bir sesi vardır,varolmaya devam edecektir bu nedenle
keremcem adlı şarkıcının dadılığını üstlenmiştir son zamanlarda kendisi.
sebebim aşk isimli çok güzel bir şarkıya sahip kişidir.
(bkz: ister gel ister gelme)
http://www.sedengurel.net
aykut gürel'in eşidir.pop müziğinin önemli vokallerindendir kendileri,şimdiler de kendi kasetinden şarkılar dinlemesek de kendi müzik şirketleri olan irem records'tan çıkarttıkları şarkıcıların albümleriyle övündüğümüz,kendisinin de söylediği gibi sahneden çok aile değerlerine ve kavramına önem veren bayan sanatçımızdır.bir çok güzel şarkıya imza atmıştır.bum bum,aşk sebebim,hesaplaşma vb..
kızlık soyadı kutlubay olan, 1986 türkiye eurovision elemelerinde klips ve onlar'ın üyesiyken final sınavları yüzünden yerini candan erçetin'e bırakmış şarkıcı. asıl mesleği mimarlıktır. diskografisi şu:

bir yudum sevgi (1992)
aklımı çelme (1994)
muhtemelen (1996)
hesaplaşma (2002)
bir kadın şarkı söylüyor (2004)
maia (keremcem'le birlikte) (2006)
bir nefes (2008)
söz yazarı ve avukat olan eşi tarafından başka bir kadınla aldatıldığı ortaya çıkan şarkıcı.

(bkz: uludağ magazin servisi)
(bkz: kesintisiz magazin)
eşiyle boşanma haberleri çok şükür ki asılsız çıkmış iyi yorumcu.
20 yıllık evlilik, 2 çocuk, varsa da bir şeyler halı altına süprülmüştür bilinmez.

türk pop müziğinde hakettiği yere gelememiş bir şarkıcıdır kendisi.
ilk çıktığında çocuklara hitap etme furyasına kapılıp o garip şeyleri giyip çıkmasaydı, akıllara öyle yer etmeseydi ve ciddiye alınsaydı; çok farklı yerde olabilirdi. o saçma kıyafetle söylediği şarkıların albümleri birer başyapıt, öyle böyle değil.

ayrıca itü mimarlık mezunu bayan. tek başına bu mesleği yapan adam yok mu yahu?
başka mimar kim mi?
(bkz: nejat yavaşoğulları) *
(bkz: kaan sezyum) *
(bkz: rezzan kiraz) *
(bkz: aydın boysan) *
(bkz: forever young) *
1996 yılında çalkala isimli klipte seksapalitesini mükemmel kullanan şarkıcı bayan. bilemem, belki de 90 ların büyüsüdür.
Sebebim Aşk şarkısını yorumlamasıyla insanı başka diyarlara sürükleyen kişilik. Sözleri de şöyle tam olarak:

Taş olup sustum
Ruhum adını çağırdı
Son saati vuruyordum
Ömürde son zamanı
Kış olup dondum
Kalbim yine alev aldı
Ben ölümü soruyordum
Önümde aşk uzandı

insafa gel al yanına
Yaşıyorsam
Aşk sebebim
Durmadın yürüdün kanıma
Dön gel affettim
Yüreğim ağır ağrısına
Dayanırsam aşk sebebim
Ödedim düşeni payına
Dön gel affettim...

Sır olup kaldın
Nerde bulamam izini
Yokluğundan usandım
Ne olur duyur sesini

insafa gel al yanına
Yaşıyorsam
Aşk sebebim
Durmadın yürüdün kanıma
Dön gel affettim
Yüreğim ağır ağrısına
Dayanırsam aşk sebebim
Ödedim düşeni payına
Dön gel affettim...

Bi dilek tuttum
Yıldızların ışığında
Sen diye diye avundum
Geldin rüyalarıma

insafa gel al yanına
Yaşıyorsam
Aşk sebebim
Durmadın yürüdün kanıma
Dön gel affettim
Yüreğim ağır ağrısına
Dayanırsam aşk sebebim
Ödedim düşeni payına
Dön gel affettim...
sebebim aşk şarkısını seslendirmesi sebebiyle zamanında türkiye'deki ermeni cemaati tarafından pek bir eleştirilmiş şarkıcıdır. şarkının orijinali bir ermeni türküsüdür ve o ermeniler için önemi ayrı türküye böyle aşk sözleri yazılması kızdırmıştı ermenileri.
olmaz dostum ve çalkala şarkıları şimdi bile dinlenirken kulağa hoş gelen bayan sanatçımızdır.
anti-tank mayını boyutlarındaki o beyaz şapkayla hafızalarda duran kişi. çalkala'nın klibinde giydiği alüminyum folyodan bozma elbisesi oldukça zorlamaydı. haydan huya diye bir şarkısı da bizim tipo slx'in* teybini az eskitmemiştir vaktiyle.
ergenlik dönemi aşkı. kliplerini heyecanla beklediğim kadın. hala güzel hala çekici.
dinlemekten her zaman keyif aldığım mükemmel şarkılara sahip sanatçıdır.
çok güçlü ve güzel bir sese sahip olan şarkıcıdır. özellikle 'on kere yüz kere bin kere denediler olmadı tutmadı yenildiler bizi bitirmeye and içip sarhoş oldular ama ben aşk gibi kale gibi tepe gibi sapasağlam zirvede göl gibi çiğ gibi sessiz sakin çiğ olup gelmeden kabarıp köpürmeden amman aman aman aman' sözleri içinde geçen şarkısı oldukça iyidir.
90 yılların 90 60 90 şarkıcılarındandır efendim.çok sık albüm yapmasa da yeni popçulara dadılıkla zaman harcamaktadır şimdilerde.ama adını anımsayamadığımız onlarca güzel şarkısıyla ağzımıza sıçmıştır bir zamanlar.arkasına dağ gibi söz yazarı aykut gürel ve hiç eskimeyip derinlerden gelen sesini de alınca daha epey bi ağzımıza sıçacak yaptığı şarkılarla.

hiç unutmam devlerin aşkı klibinde hayalet filminden fırlamış halini, korkardım gece o klip tvde dönünce.ama insan zamanla gülümsüyor biliyor musun devrem, özlüyor o şarkıları ve klipleri...
eski kliplerindeki tepsi şapkasını özlediğim.
uygur bölgesinde hayli popular olsa gerek.

http://www.youtube.com/watch?v=cbZSzcPlPDw
90lardaki neslihan yargıcının imaj çalışması ürünü. tıpkıbendeniz gibi. istenen ilgiyi çekebilmiş şarkıcı. ses ve güzellik de olunca olmuş bu iş. *

devlerin aşkı ile bilinir genellikle. ama nasıl söylüyor onu yav, adeta yaşıyor şarkıyı kadın...
bum bum bum şarkısı 23 nisanlarda kareografisi yapılan şarkılardandır.
bum bum bum şarkısıyla beni benden alandır.
güncel Önemli Başlıklar