1. 1.
  Arnold Schwazzaganer -yanlış yazdımsa affola- adlı aktörün oynadığı ve aklımda ardı kalan sadece üç göğüslü bir kadın olan ilginç film.
  1 -1 ... maksat muhabbet
 2. 2.
  arnold schwarzenegger'in sacma gelecek konulu filmlerinden biri.
  -4 ... aftermath
 3. 3.
  kurgusu ve çok orijinal senaryosu ititbariyle tarihe damgasını vuran bir film; e benim de hayatımda izlediğim en iyi film...
  2 ... sevenscolori
 4. 4.
  1990 senesinde çekilmiş olmasına rağmen, o döneme ait efektleri ve de, ilginç ötesi yaratıcı senaryosuyla, ''uzay'' temalı filmlerde çığır açmış, özellikle ''sharon stone'' ile ''arnold baba''nın birbirlerini haklamaya çalıştığı sahne ve de özellikle uzaydaki acaip elemanlar ile ''üç memeli yenge'' nin aklımda yer edindiği, unutulamzlar arsında yerini almış, robocop,basic instinct gibi filmler dışında, hollywood'un orta şekerli yönetmenleri kalıbından dışarı çıkamayan paul verhoevenin yönettiği, 2 oscar dalında aday olmuş film.
  1 ... faidelibilgi
 5. 5.
  1 saat kadar önce fox tv'de bitmiş olan filmdir. hani insan izler ya nostalji olsun diye, eğleniriz belki diye düşünür. ama bu kadar fazla klişenin ve saçmalığın olduğu filmler de artık yayınlanmasın, gafil avlanıyoruz, gençliğimiz çürüyo be.
  -1 ... rantulas
 6. 6.
  mutantlı marslı ama aynı zamanda komplolu entrikalı ve çoook eski bir filmdir bu. gecenin 3'ünde flash tv'de ya da fox'da sıkça karşılaşırsınız. Arnold'un kaslı olduğu zamanlardan kalmadır. bir de türkçe ismini "gerçeğe çağrı" yapmışlar.
  1 ... double cross
 7. 7.
  türkçe ismi stv'de yayınlandığını düşündüren, arnold'ın burnundan şimdi ne olduğunu hatırlayamadığım cihazı çıkardığı sahneye küçükken bakamadığım film.
  1 ... eraserhead
 8. 8.
  total recall diye bir firma size istediğiniz zihinsel manipulasyonu sağlayarak anı depolama yolu ile farklı bir tatil sunar bir şirkettir. sundukları tatil senoryaları 8-10 adettir. aralarından bir tanesi de marsta yaşanacak bir ajan bilmemne kovalamacasıdır. kahramanımız buraya gider. bu senaryoyu seçer. zihnine yapılan müdahale sonucunda aslen gerçekten marsta yaşamış ve savaşmış bir tetikçi olduğu sonradan beyninin yıkandığıı falan hatırlar.

  ya da hatırlar mı yoksa tüm film total recall şirketinin kahramana yükldiği sanal anılar mıdır?

  işte filmi muhteşem yapan burasıdır.

  gelmiş geçmiş en iyi film olmasının önündeki tek engel o üç memenin sharon stone'da olmamasıdır. hayvanoğlu hayvanlar. çok kızdım. gösterinsene ulan sharon'ı 3 memeli. daha da seyretmem.
  2 ... jackskellington
 9. 9.
  kaç kere izlenirse izlensin sıkmayan filmlerden. bir başyapıt değil belki ama arşivlik bir 1990 yapımı bilimkurgu filmi.
  1 ... bedevix
 10. 10.
  Yıl 2084. Yer, 3. dünya Savaşı'ndan henüz çıkmış dünya ile politik bir keşmekeşin yaşandığı Mars.
  Çok seksi bir kadınla evli olan duvar işçisi Doug Quaid (A rnold Schwarzenegger), gerçekten dünyada, bir türlü kurtulamadığı garip rüyalarında ise hiç görmediği MArs'ta yaşamaktadır. Quaid kabuslarından kurtulmak için, düş - tatil hizmetinde uzmanlaşmış rekall şirketine başvurur. Şirket müşterilerinin telkin yoluyla fantezi düşlem seyahatlerini kendi kafalarında gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Ama Quaid'in işlemden geçmesi sırasında bir yanlışlık yapılır ve o zamana dek kafasından dışlanmış, bambaşka bir kişilik kısa süre için de olsa yaşam kazanır. Rekall'e yaptığı ziyaretin, kendilerini tehdit eden bazı hatıraları geri getirdiğinden korkan bazı kişiler Quaid'in peşine düşerler ve onu öldürmeye karar verirler. Quaid ile katiller arasında kovalamaca başlar.

  Gösterime girdiği dönemde ilk üç günde dünya hasılat rekoru kıran Total Recall'i seks şiddet ikilemini çok seven , sembollerle dolu sinemaya inanan Paul Verhoeven yönetiyor. Philip K. Dick'in "We can remember it for you wholesale" adlı kısa öyküsünden esinlenen filmin senaristleri, Alien'in yaratıcıları Roland Shusett ve Dan O'bannon. Görüntü efektlerini Oscar ödüllü Dream Quest Images üstlenmiş. Özel makyaj ve elektromekanik / robot animasyon efektleri ise , yine Oscar ödüllü Rob Bottin'e ait.

  Yönetmen : Paul Verhoeven
  Senaryo : Roland Shusett, Dan O'bannon
  Görüntü : Jost Vacano
  Müzik :Jerry Goldsmith
  Oyuncular : Arnold Schwarzenegger, Sharon Stone, Michael Ironside, Rachel Ticotin, Ronny Cox

  1990 ABD Yapımı, 113 dakika
  1 ... rick blaine