1. 1.
  howard hawks adlı dayının 52 senesinde ''the thing from another world'' adıyla çektiği, 1982 senesinde ise hemen hemen orijinaline sadık kalarak, john carpenter'ın yeniden çevirdiği, soğuk atmosferine binaen, soğuk bir kış akşamı, cnbc-e'de, sansürsüz halini izleme şansı buluduğum, özellikle insanı tirimi tirim titreten müzikleri, yalnız kalındığı aklına geldiğinde insanın aklını alan klostrofobik ortamı, ve de normalin üstündeki efektleriyle, izlenilmesi gereken, en son vcd'si de basılmış, şukela ötesi korku filmi.
  (bkz: the evil dead)
  (bkz: suspiria)
  (bkz: the exorcist)
  3 ... faidelibilgi
 2. 2.
  ingilizce. "Şey" manasına gelen kelime...
  ... methral
 3. 3.
  fantastic four'un en sağlam üyesi.
  1 ... dodbob
 4. 4.
  zamanının en iyi kurguya sahip bilim kurgu filmiydi. hala da kült filmler sıralamasında muhakkak tepelerde bir yerlerde bulunacağına inandığım bir kurt russell filmi. john carpenter bu yeniden çevrim filminde ortamları çok iyi seçmiş, oyuncuları özenle karakterlere yerleştirmiş ve o atmosferi izleyiciye bütün gerilimi ile verebilmiştir. kutupların sürekli karanlık ve puslu havası filmde rahatsız edici bir şekilde sunulmaktadır. özellikle filmin sonuna kadar bilinmeyen bir şey'in sürekli varlığını hissetmek gerginliği arttırmakta ve gerilim severlere bir ziyafet sunmaktadır.
  2 ... massattack
 5. 5.
  defalarca izlediğim ve izlemekten bıkmadığım film. film zorlama ilerlemiyor, her izlediğim de akıp gittiğini hissediyorum filmin. soundtrack'ini ennio morricone abimiz yapmıştır. özellikle dın dın dın dın şeklinde olan kasvetli efekt adamı hoplatır yerinden. bu filmi sevdiren nedenlerden birisi ise kesinlikle kurt russell'dır. bütün film boyunca jb içer, chessmastera yenilince buzları bilgisayarın içine döker. paranoyaklığın belki de baş yapıtıdır bu film. 10 küsür adamın ilk imitasyondan sonra sürekli birbirlerine thing muamelesi yapmaları, kan testi yapmadan önce kan poşetlerini birisinin dökmesi, macgready'e * yapılan komplo, scientist abimizin tüm iletişim araçlarını yok etmesi. oturup izledikten sonra üzerine bir de oyunu oynanırsa tadından yenmez tabiki. oyunun da filminden geri kalır yanı yok kesinlikle. türkiye'deki kopyalarda bir sorun vardı maalesef, son bossla kapışırken windows'a dönüyordu. oyun zaten filmin bittiği yerden başladığından gayet heyecanlı ilerler.
  2 ... guilt and regret
 6. 6.
  kendisi kelimenin tam anlamıyla* bahtsız bedevidir. diğer takım arkadaşlarına eşsiz güçler bahşedilirken, zavallı ben grimm'in dış görünüşü kötü bir heykeltraşın elinden çıkan taştan bir heykele dönüşmüştür.
  ... gmail notifier
 7. 7.
  orijinali http://www.imdb.com/title/tt0044121 (bkz: the thing from another world)
  carpenter versiyonu http://www.imdb.com/title/tt0084787
  1 ... electro
 8. 8.
  bilgisayar oyunu da aynı isimdedir.
  ... venividivici
 9. 9.
  john carpenter ın sağlam korku-bilimkurgu filmi.
  tam anlamıyla türünün örneği olarak aliens * yi örnek gösterebilirim. özellikle insanı germe konusunda iki film çok özdeş.
  lakin şöyle bir sorun ve güzellik var filmde;

  --spoiler--
  böyle korkunç bir yaratıkla karşılaştıktan sonra insan o tepkileri mi verir lan? bir kaçınız şoka girin, kalp krizi geçirin, o da olmadı bayılın mına koyum. sanki köpeğin içinden tenya çıktı! film boyunca bu konuda anlamsız bir soğukkanlılık sürmekte. tabi ki herkesin birbirinden şüphe etmesi ve gerilen ortama lafım yok. birde sonunu çok beğendim. tam zamanında boku çıkmadan bitiyor film. tabi ki izleyicinin kafasının içinde sorular bırakarak. bu yüzden kült zaten the thing.
  --spoiler--
  2 ... zitadam
 10. 10.
  gerilim konusunda bir çok filmin eline verecek türden bir şey: film hakkında özet bir yazı için: http://www.isteksiz.com/sinema/the-thing/
  2 ... sybian cemil