bugün

entry'ler (4542)

uludağ sözlük bağımsız entelektüel yazarlar grubu

yıllar önce bir araya gelmesine öncülük ettiğim, aktif olduğu zamanlarda sözlüğü viski ve kaliteli halı kokusuyla dolduran bir gruptu. hey gidi günler.

üstteki yazarın ten rengini tahmin etmek

gereğinden fazla beyaz tenli. opsiyonel olarak yuvarlak çerçeveli gözlük kullanıyor olabilir.

elleri güzel sözlük erkeği

benimdir. çeşitli mecralarda yaptığımız reklamlarda kendi ellerimi kullandığım için gelip fotoğrafını buraya eklemeyeceğim, muhtemelen birçok kişi görmüştür zaten.

düğünde kız tavlamak

türkiye sınırları içerisinde zor bir eylemdir. düğün denilen ortama eş, dost, akraba gelir. düğündeki kızlar da düğüne genellikle anası, babası, dayısı, halası ile geleceği için herhangi bir kızın yanına gittiğinizde gözler üzerinizde olur.

eğer arkadaş düğününe gidiliyorsa ve evlenen çiftin arkadaşlarından oluşan bekâr bir topluluk varsa şansınız daha yüksektir.

dişin düşmesi

çeşitli problemlere gebe olabilecek durum.

diş durduk yere düşüyor ise çene kemiğinde lezyon oluşumu yaşanmış olabilir. bu da implant yapılacak kemiğin artık yerinde olmadığı anlamına gelir. lezyon diğer dişlerin köküne de sıçramış ise o dişlerin de kaybına sebep olabilir.

bir diğer ihtimal ise dişte canlı doku kalmamış olmasıdır. diş o nedenle düşebilir. vakit kaybetmeden implant uygulaması yapılmalıdır zira eksilen dişin altında bulunan kemik dokusu zamanla zayıflar. buna ek olarak diğer dişler boşluğa doğru hareket eder.

bir başka ihtimal ise beş yaşındasınızdır ve düşen diş süt dişidir.

uludağ sözlük sevgili arayanlar kulübü

kimsenin kendi tipini, şeklini paylaşıp gösteremediği (istisnalar hariç) sözlük ortamında daha sağlıklı yürüyeceğini düşündüğüm kulüp. dış görünüş engelini aşamayan, o nedenle de iyi anlaştığınız insanları kaçıran biriyseniz mantıklı.

yılmaz güney

1 nisan doğum günüymüş... kadın düşmanı ve katil birisinin kral diye anılması ise işin şakası olsa gerek.

soğuk biri olmak

sıfatıma bile yansımıştır. kimse gelip kolay kolay muhabbet etmeye yanaşmaz benimle. aslında samimi olduğum insanlara karşı böyle değilim, o nedenle bir nevi gereksiz muhabbetlere karşı koruma kalkanı oluyor benim için.

benimle aynı ortamda bulunan insanlar daha sonraları gelip benim gıyabımda "x neden benden nefret ediyor, benden rahatsız mı oluyor" gibi şeyler söylüyorlarmış. eğer ilerleyen zamanlarda o kişi ile samimi olursam "ilk başlarda benden hoşlanmadığını düşünüyordum" diyor.

halbuki yok öyle bir şey...

neden güzel kızlar mesaj atmıyor

ihtiyaçları olmadığındandır. kaldı ki kimse kimsenin tipini göremiyor sözlükte. dış görünüşe önem verilen bir ortamda böyle şeyler nadir yaşanır. dış görünüşünü ifşa da edemezsin bu ortamda. bazen yazdıklarından yola çıkarak "bununla iyi anlaşırım ben" diyerek mesaj atanlar oluyor ama o da nadiren. hayatı hızlı yaşıyor, çabuk tüketiyoruz. kim birisinin yazdıklarına bakacak, çıkarım yapacak da mesaj atıp uzun uzun tanışacak.

ayağın büyükmüş diyen kız

sübliminal mesaj veriyordur. normalde 45 numara ayakkabı kullandığım için kendimi kötü hissetmem gerekirken iltifat almış gibi hissediyorum. eksik olmasın.

zall ın yanlış başlığa entry girmesi

görsel

üzücüdür. yapacak bir şey yok, denk geldiği zaman kimseyi ayırmam bu konuda.

türkiyede bölgelere göre zeka seviyesi

yozgat'ın en koyu renge sahip olduğu harita. yorum yok.

yedinci nesil yazar

çoğunun ölmüş olabileceği yazar grubu. baktım, benden başka kimseler kalmamış. sözlükte yazmaya başladığım zamanlarda amansız bir liseli olmamdan kaynaklı bugün en çıtır yaşlarımı yaşıyorum ve üstelik yedinci nesilim. duraklama dönemimi yaşıyorum adeta.

1998 yılında uyanmak

şu an içerisinde bulunduğumuz zamanın bilgi birikimi ve kafa yapısına sahip olarak yaşayacaksak mükemmel olabilecek durum. ilkokullu akranlarımın üzerinde hakimiyet kurar, millet beni daha yolun başında zannederken basit sorumluluklarımı yerine getirdikten sonra vaktimi kendimi geliştirmeye harcardım.

duş almadan evden çıkamayan tip

entry nick uyumu sayesinde içlerinde bulunduğum grup. kışın zorlasa da dayanıyoruz bir şekilde.

ekşi sözlüğün farklı düşüncelere savaş açması

aynı zamanda bir ekşi sözlük yazarı olarak ciddi anlamda rahatsız olduğum durum. farklı fikirleri okumak için sözlüklerde zaman geçiriyoruz ve yine kendi fikirlerimizi veya bilgilerimizi paylaşmak için yazıyoruz. bu engellendikten sonra boşa yazmanın ne anlamı kalıyor?

ups kargo arabasının gizemi

alkoven kısmı amerikan arabalarının tarzında olduğu için oluşan gizem. normalde arkadan görülen bir ups arabasının ön kısmına bakınca insan gmc falan göreceğini hissederken bir anda arka kısımla uyumsuz iveco kabin ile karşılaşınca ortada gizem falan kalmıyor.

youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler

prodüksiyon denilen olguya önem verin. illa çok para harcayın demiyorum ama yapım aşamalarına özen gösterin. içerikle alakalı bağlı kaldığınız bir metin olsun. konu dışına çok çıkmayın. kanalınızın bir teması olsun. video uzunluklarınız aşağı yukarı aynı seviyelerde olsun. kadraj, kurgu tarzı, çekim yapılan yer belli bir tarza sahip olsun, kurumsal kimliği olsun yani bir nevi. aynı kimlik video küçük resimlerinde de kullanılmalı. video başlıkları ve açıklamalarında dil bilgisine de özellikle dikkat etmelisiniz.

eğer çok özgün bir fikriniz varsa ve prodüksiyon konusunda yetersiz iseniz (ki bu işi profesyonel yapan insanların dışında kalan hemen herkes yetersizdir, kötü manada algılanmasın) bu işle uğraşan bir firma ile birlikte çalışarak projenizi hayata geçirin.

bugün youtube bünyesinde mainstream dediğimiz kanalların çoğu birer prodüksiyon firması ve ajansla çalışıyor. bakmayın öyle ellerinde kamera vlog kafası çekim yaptıklarına.

ekşi sözlük

gün itibariyle kanzuk tarafından açıklanan "yeni karma sistemi" ile birlikte daha da boku yiyecek olan oluşum. pkk eleştirdim diye hesabımın silindiği platformdur ayrıca. halen yazmaya devam ediyorum, o da farklı fikirdeki insanlar neler demişler diye merak ettiğim için. kimseyi engellemişliğim bile yoktur. sonuçta ne kadar sığırca da olsa o fikri bilmek isterim ki karşı argüman geliştirebileyim.

ama bu son değişiklik ile anladığım kadarıyla popüler yazarları ve çoğunluk tarafından onaylanan içerikleri daha çok göreceğiz. bu da platformun doğasına aykırı. ekşi sözlük'te yazma ve okuma amacını tamamen ortadan kaldırıyor. youtube trendler bölümünde takılmak gibi olacak kısacası. eğer o düzeyde bir boka saplanırsa gelip burda yazacağım tüm fikirlerimi. en azından insanlar görür, iyi veya kötü fikirlerini beyan ederler.

ankara üniversitesi

frankfurt okulu kavramıyla özdeşleşen okul. kapısından bile geçmemesi gereken yeni yetme sığırların bok atmalarına bakmayın. ülkenin genel üniversite kalitesine bakıldığında gayet iyi bir noktadadır bu üniversite.