bugün

duygusal yönlerinin ağır basması ve anlık durumlardan çok fazla etkilenebilmeleri yüzünden çevrelerinde ki insanlara zor dakikalar yaşatabilen yöneticilerdir. içlerinde bu işi gerçekten çok iyi, profosyonelce yapanlarda vardır ama geneline bakıldığında yaka silkilir. kadınlar için; yönetici olunmaz, yönetici doğulur demek en mantıklısıdır. çünkü doğuştan gelen bir yetenektir!
varlığı erkeklerin gururuna dokunan yöneticidir. erkek, toplumda daima kadından üstün bir konumda var olmaya alışkın olduğu için, tabii ki hiyerarşide bir kadının altında yer almayı kaldıramaz. ondan sonra da yok duygusal kararlar veriyorlar, yok ayın bir haftası çok gergin oluyorlar bilmem ne...
yerine göre iyidir, en azından amsalak olmaz.
eğer bekarsa ya da evli ama çocuksuzsa her olumsuz davranışı bunların olmamasıyla açıklanan kişilerdir.ne acıdır ki hemcinsleri tarafından yapılır bu genelleme.çünkü nedir üremediysen ya da üremeye yol açacak fiillerde bulunmadığın düşünülüyorsa ağzınla kuş tutsan olmaz.ha birde regl öncesi ve sonrası sendromuyla bağlantılar kurulur ki bu da genelde erkeklerin açıklamasıdır.
erkeklerin üst kademesinde olup emir almaktan hazmedemedikleri yöneticidir.. bu tipik türk erkeğinin daha kendi evrimini tamamlayamadığından elbette onun karşısında komplekse kapılıp, üleyn bir kadından emir alıyorum triplerine girer bir kere baştan ön yargılıdır..

artı toplumumuzda erkek çocukları daha küçük yaşlardan itibaren evdeki kız kardeşlerine karşı hep bir kral muamelesinde büyütülmüştür yurdum anneleri tarafından özenle, işte bu da önemli bir sebeptir; kız çoraplarımı getir, su ver, kahvaltımı hazırla vs.ler çoğalır okur, büyür, iş hayatına başlar, bir görür ki şirketindeki yönetici kadındır.. eh alışmış anne yahut kız kardeşine sürekli emirler vermeye hazmedemez elbet!!

eğer bu kadın yönetici oraya herhangi bir yolla değilde çalışarak, tecrübeleriyle gelmişse öğren kardeşim sende bir kaç şey ayrılma dizinin dibinden diymi efenim.. saygı duy bir kere..

hayır aman kadın yönetici mi allah korusun deyip yaka silken var! erkek yöneticiler şimdiye kadar iyi yönetseydi yerini sanıyorum ki bir kadın yöneticiye devremezdi değil mi?

özgüveni olan erkek veya kadınların gayet doğal karşılayacağı yöneticidir.. yaptığı hatalar da cinsiyetiyle değil, konumu itibariyle insan, yönetici sıfatında değerlendirilmelidir.

imza; bir kadın yönetici *
eger dedigimi yapmazsan bu aksam vurus yok diyip kocasını emir altına alan kadının kocasını yönetten bayandır.
giderek daha fazla karsilastigim ilk baslarda "iste budur, kadinlar daha fazla soz sahibi olsun" dedigim ancak calismaya baladikca "ulen dunyayi kadinlar yonetse heryerde savas cikar" diye dusunmeme sebebiyet veren yonetici tipidir.

gereksiz inatlari vardir, ego sorunlari vardir, kendilerini erkeklere ispatlama adina inanilmaz derece agresiflik yaparlar.
erkek egemen toplum yapısı içinde yaşadığı için bululunduğu mevkide çok kasılmaktadır. '' Ben bu işi erkeklerden daha iyi yaparım'' ispatına girer. katıdır. kuralcıdır.
çalıştığı iş yerinde "yönetici" sıfatını taşıyan xx kromozomlu...

erkek meslektaşlarının aksine çözüm değil detay odaklıdırlar. ancak yüksek sorumluluk duygularının detaycı çalışma anlayışlarıyla birleşmesi bu türü, üstlerin için vazgeçilmez bir çalışan, astları için ise işten ayrılmak için yeterli bir neden haline getirir.

baskı altında soğuk kanlı kalmak konusunda çok yetersizlerdir bu nedenle kendi yöneticilerinden aldıkları sorgulayıcı bir telefon veya mail sonrasında panikler ve bu ruh hallerini altında çalışanlara da yansıtırlar.

iş hayatındaki en büyük rakipleri sanılanın aksine kendisiyle aynı seviyedeki erkekler yöneticiler değil, diğer bayan yöneticilerdir. zira bir kadın ve bir erkek yönetici arasındaki iletişim her daim mesafeliyken, iki kadın yönetici arasındaki çatışma çoğu zaman sınırsızdır ve kısa sürede bir ego savaşıa dönüşür.

yüksek duygusal zekaları kadınları insan kaynakları ve müşteri hizmetleri gibi departmanlarda ideal bir yönetici yaparken yönetsel süreçlerdeki başarızlıkları onları mali işler, operasyon ve süreç geliştirme gibi departmanlarda kötü bir yönetici yapar.

ha tabi kadınların, kadın olmanın verdiği avantaj sayesinde satış departmanlarının vazgeçilmezi olmaları da iş hayatının acı gerçeklerindendir.
alayı beceriksizdir.
evlerden ırak.
patronun bize tebelleş ettiği metresidir.
hele ki hiç evlenmemiş olup da 40 yaşını geçmiş olanları vardır ki içine şeytan kaçmış olduğu aşikardır bunların. sürekli atarlı konuşup, emir veren ve hatta rencide etmeye programlanmış bu tipler için söylenecek tek şey vardır. yemesi gereken bir şeyler olduğu.

arkasından önünden her yerinden konuşulası çekilmez insan.lanet.

edit: eksileyenler, sadece 2 saat çalışın bu tarz bir yöneticiyle, eksilerinizi sonrasında göreyim. gereksiz feministliğin lüzumu yok.
düşman başına. kürde bisiklet vermişler, gitmiş kaymakama çarpmış örneğinde olduğu gibi aman bunların eline bir mevki geçmesim. bir pimpirik bir pimpirik. hayır koltuğa oturuyor ayaklar yere değmiyor aga, onun götü kalkmasın da kimin kalksın.
odamda çalışıyorum, önce topuk sesleri geliyor, sonra kendisi kapıda yan durup korkut bey şunları şunları halledelim, diyor. şeytan diyor git kafasına sık. hiç olmazsa mapusta karı yok.
Çok acayip insanlardır bunlar. Kadın yönetici ile bir toplantı yapılıyordur.

kadın yönetici- Of şu saçını toplar mısın? Bunaldım.
korkunçlu kadın- Ben alışkınım. Sorun yaratmıyor benim için.
- hayır beni boğuyor zaten saçların. gerçekten rahatsız oluyorum.
- anlıyorum. günlük raporlarımızı ve kapama işlemleri ile ilgili dosyamızı paylaşmak isterim.
- işe yoğunlaşamıyorum, saçını toplar mısın? bir kez daha söylemek istemiyorum.
- tokanız var mı?
- hayır.
- benim de yok.
- odandan alabilirsin, ben beklerim sorun yok.
- peki

Odaya giderken erkek yönetici ile karşılaşılır.

erkek yönetici - ne oldu?
- saçımı toplamamı söyledi
- orospuya bak sen

Fark budur işte.
özel ilişkileri sayesinde geldiği makamda eğreti durduğunu bildiği için tedirgin kadındır.
türkiye'de çekilmeyendir. altında çalışan erkeklerin çoğu 'kadından emir almaktan' şikayetçidir. ayrıca çekemeyenleri arkasından pek de güzel konuşur. çalıştığı iş yerinde kendisi dışındaki herkes erkekse daha da zordur.
Evlenmemis yada evlenemis ise altinda calisanlarin analarindan emdikleri sütü burunlarindan getirecek yoneticilerdir. Hele ki holding tarzi buyuk yapilar ise vay anam vay.
bir iş yerinde ne kadar çok kadın varsa o kadar çok huzursuzluk vardır. Bayan arkadaşlar kusura bakmasın aynen böyle -ki çoğu bayan da aynı şeyi söyler. Hele birde bayan yöneticiler varsa offff. geç bir köşeye al çekirdeğini eline izle.
toplumun sağlığı, ülkemizin huzur ve güveni, anayasal düzenin devamlılığı, çalışanların motivasyonu, emeğin ve iş gücünün artması için azalmaları gerekir. cinsiyet ayrımı falan yapmıyorum. valla azağlırlarsa ülkemiz hızla kalkınır. yavaşlık bunlardan.
sözü geçmeyen, geçiyorsa da kadınlığını kullandığından ötürüdür.
Büyük oranda istihdam israfidir .
10 kadın yöneticinin yaptığı bir işi 3 erkek yönetici yapabiliyor işsizliğe de en büyük çözümlerden biridir.*
Kardeşim duyguların yaşadıkların ve aile halin senin işine engel olmayacaksa istediğin yerde yönetici ol hatta basbakan ol ama olmuyor işte zorlamayın.
birim zamanda yaptıkları işlere bakılarak şahit olunmuştur .
Tamamı için geçerli değildir .
mutlaka aralarında iyileri de vardır ama altında çalışan hemcislerinden kendisine yalakalık yapmayan ve fiziksel olarak üstün gördüklerine eziyet eden yöneticidir.
annem. 32 yıldır aynı şirkette. müdür olarak girmişti, hala aynı konumda ve şirketin tüm para yönetimi onda, finans yöneticisi. ne evliliği ne çocukları kariyerine engel olmadı, o da kariyerini hiçbir zaman ailesine engel yaratmadı. kadın olmasının alt kadrosunda hiçbir farklı etkisi olmadı ama annemin mükemmeliyetçi, titiz ve her şeyi bizzat kontrol eden, profesyonel tavrı herkesin kendine çeki düzen verip işini doğru yapmasını sağladı. ama bütün çalışanlarının dertlerini dinleyip hepsine bizzat yardım etmesi, her başı sıkışanın ona danışmasıyla tüm birimlerin sevgi ve saygısını kazandı.

diyeceğim o ki yöneticinin kadını erkeği olmaz. bu tamamen kişinin karakteri ile ilgili. idarecilik vasıflarınız yoksa, profesyonel değilseniz veya çalışanlarınıza saygı duymuyorsanız, başkalarını hiçe sayıyorsanız o iş olmaz. ama işine sahip çıkan, soğukkanlı, hızlı karar alabilen, ekibini iyi yöneten biriyseniz kromozomlarınızın xx veya xy olması bir önem arz etmiyor.
kadından yönetici daha iyi olur. erkekler gibi uçkuruna düşkün değillerdir.

ayrıca kadın girdiği ortamın havasını bile değiştirir, üstelik daha hiçbir şey yapmadan. sayesinde bulunduğu ortamda küfürlü konuşulmasına da izin vermeyecektir.

oh al sana medeniyet.