bugün

entry'ler (1211)

bogdan bogdanovic

Çok sevdiğim ancak zamanı geldiğini düşünerek gitmesini istediğim, fenerbahçe'nin evladı ve efsanesi.

Görüşmek üzere bogdan sende, bende, bizde biliyoruz ki 40 yaşındada olsa birgün mutlaka geri döneceksin.

ekpe udoh

Sinir, üzüntü, kaybetmek derken artık nasıl bir ruh haline bürünmüşsek, demediğimiz kalmamış.

Ancak oturup adam akıllı düşünüldüğünde emekleri ,insanlığı ve ruhuyla görülmemiş bir oyuncuydu ekpe udoh.

ve evet,

Kendisi bir fenerbahçe efsanesidir.

ekpe udoh

2 yıl süreli, toplam 6.5 milyon dolarlık; nba için minumumun 1 tık üstü bir kontratla, utah jazz takımına transfer olmuş Birleşik Amerika'lı oyuncu.

Bu ne demek şimdi? Açık konuşmak gerekirse olağanüstü sevdiğim hatta öyle ki formasının emekli edilip heykelinin dikilmesini istediğim, yetenekli, disiplinli, sorumluluk sahibi her yönüyle olağanüstü bir oyuncuydu.

Açıklamalarında neredeyse hiç nba durumu gözükmeyip, fenerbahçe camiasina hizmet için adanmışlık, fenerbahçe taraftarının kendisine olan sevgi ve saygısına bir karşılık vardı, biz ekpe'ye daha ne verebilirdik bilemiyorum aslında biliyorum hiç, evet hiç çünkü biz herşeyi verdik ona, herşeyi, mevzu karşılanamayacak kontrat olsa veya daha genç olup nba deneme isteği olsa veya ailevi bir gerekçe olsa, omuzlarda yollardık ki yolladıklarımızda var. Yok arkadaş ekpe'nin bu kontratla gitmesinin fenerbahçe taraftarı olarak kabulu yok.

Yinede hizmetleri, insani olarak sergiledikleri ve ruhuyla taraftarın çok sevdiğidir ama artık efsanesi değildir. Umarım nba kariyeri harika bir serüven olur.

romelu lukaku

Chelsea'den ayrılma sebebi bayern münih'le oynadıkları super kupa finalinde hatalar yapması ve penaltı kaçırmasıydı diye hatırlıyorum hatta mourinho oyuncusuna baya bir tepki göstermişti.

Ancak yetenekli ve üst düzey olduğu her zaman biliniyordu.

fenerbahçe

Görüntü olarak Kjaer'in gitmesinden başka çare yok gibi.

Evet kjaer çok önemli bir oyuncu ancak aykut kocaman'nin defansif olarak sağlam kurgusunda bu boşluk kapatılabilir dolayısıyla kanat, orta saha ve özellikle forvet transferleri için bu fedakarlığın yapılması gerekiyor.

fenerbahçe erkek basketbol takımı

Kadroda sözleşmeleri bitmek üzere olan iki kritik isim, kaliniç ve datome ile 3 yıllık yeni bir anlaşmaya imza atmış takım.

Kaliniç ile olan anlaşmaya özelliklikle sevindiğimi söylemem gerekir çünkü inanılmaz bir sezon performansından sonra kontratı sonuna kadar hak etmişti.

fenerbahçe

Sporcusu ramil guliyev, 100 metreyi 10, 200 metreyi 20 saniyenın altında koşarak inanılması güç bir başarıya ulaşmıştır.

Türkiye'nin tartışmaya kapalı bir biçimde en başarılı spor kulübüdür.

Melli tarasferinin getirisi olarak 4-5 numaralarımızda olmayan dış şut imkanına kavuştuk.(Pero Antiç'in gittiğini varsayarak) bu durum uzun rotasyonunda hem savunma hem hucum anlamında kusursuzluk anlamına geliyor.

Bogdan bir fenerbahçe efsanesi doğru ancak elden birşey gelmez dolayısıyla iyi bir skorer bulursak her kulvarda ciddi favori olma durumu bu sene itibariyle artık geçerli olacaktır.

gollum

Gelmiş geçmiş en hüzünlü karakterlerden biri. Tıkırında bir hayattan, esir edil, katil ol, herşeyini kaybet, insandan canavara dönüş, sonra ise 500 yıllık bir lanetle yaşamaya mahkum edil. Tüm bunların üstüne terk edil ve yeni efendin yüzüğün sahibi olsun. Yüzük tarafından kışkırtıl, eziyet gör, aşağılan, Sonunda yüzüğü, herşeyi olmuş yüzüğü kendisi yok etsin.

Hayal ürününde son nokta.

içerde

Finalinde gollumun kendini astığı dizi.

O değilde Abi-kardeş polisiye dizi olarak devam etselerdi kimseler itiraz etmezdi.

Tarihe adını altın harflerle yazdırmış gururumuz, sihirbazlar çetemiz.

16 haziran 2017 beşiktaş sj fenerbahçe maçı

Her iki takımında final serisi özelinde;

Fenerbahçe olarak Avrupa şampiyonu olmanın getirdiği doymuşluk ve aşırı derecede yorgunlukla ister istemez alt limitlerde oynadık ama seri genelinde şans faktörü hep yanımızda oldu, bu faktörle zaten Fenerbahçe'nin en alt limiti bile Türkiye basketbol liginin 4-0 la şampiyonu olurdu. Bu böyle bir takım.

Beşiktaş adına ise inanılmaz üzgünüm, maksimum düzeyde oyunları ve olağanüstü mücadeleleri nedeniyle 1 maç almalarını isterdim. Ancak görünen köy klavuz istemez doğru yoldalar ve finaller görme ihtimalleri gelecek senelerdede oldukça yüksek.

the great wall

Efsanelere dayanan konusu ve genel işleyiş sıkıntılı değil hatta yer yer başarılı. Bunun yanında yaratıklarla olan mücadelenin kuru savaş dışında kalması adına yaratıklara zeka misyonu yüklenmeside kabul edilebilir. Matt abimizin canlandırdığı karakterde yeterli ve izlenebilir. Fakat görsel anlamda savaş sahnelerinden daha fazlasını beklediğimi, çin ordusundaki komutanların savaşmak dışında olaya yön verme konusunda yetersiz kalmalarını ve yan karakterler açısından daha iyi işler çıkarılabileceğini düşünüyorum.

Sonuç olarak Film A kalite değil ancak iyi bir B kalite filmi. Benim filme notum 7/10 ve izlenebilir bulduğumu belirtmeliyim.

mustafa kemal atatürk

islam ülkelerinin içerisinde bulunduğu çıkmaz ve gelişmiş dünya ülkelerinden her konuda gerilerde kalmasınıda düşününce, kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır çünkü hiç birşey yapmadıysa en azından bizlere seçenek sundu.

21 mayıs 2017 fenerbahçe olympiakos maçı

Fenerbahçe camiasi bir felaketi daha kaldıramayacak kadar gerildi, kupa bir nebze olsun rahatlama sağlayacak ve camianin tekrar kenetlenmesinde kritik rol oynayacaktır.

Namluda kalan son mermi, kalplerimiz seninle fenerbahçe.

ekpe udoh

Bizdendir artık, kendiside isterse ve mümkünse forması emekli edilmelidir.

Final maçında ana rotasyon dışında, ortalama bir destek dahi bulmayı başarabilirse kupayı kazanmaması için bir neden olmayan takım. Bu sene için sarı kanaryaların bayrak şubesi.

Yurtdışında kupayı kazanmasına verilen oran 1.35

dangerous

Müziğin hemen her türünü seven biri olarak yıllardır dinlediğim, dinlemeye devam edeceğim ve artık emin olduğum üzere Dünya'nın en güzel albümü, bir Michael Jackson efsanesi.

Bu albümden herhangi bir şarkının kalitesinde bir şarkıya günümüzde bir albümde yer verilsin, yok satar.

bir ülke ancak başkanlık ile bölünür

Bir ülkeyi bölmek istiyorsan, o ülkeyi ve toplumu yozlaştırıp tarihinde yatan derslerden uzaklaştırman, bunun yanında dünyaya dair modern unsurları bertaraf edip, din sosu ile insanları kadere razı olmaya zorlamalısın.

Yani toplum kaderci ve din sosu ile kandırılıyor ise ne ile yönetildiğinin bir önemi yok, eninde sonunda yıkılır.

don t breathe

işlediği konuya göre iyi olmuş ancak bir tık daha iyi olabilirmiş dediğim, bu ufak detaya rağmen izlenebilir bulduğum gerilim filmi.

iyi yönlerini izlemeyenler keşfetsin benim değinmek istediğim konu bir mantık hatası.

Şimdi adam kızına çarpan kadını nasıl hapis etmiş ve polis bu evi aramamış konusu haklı bir itiraz ancak bana göre şöyle bir ihtimal var, akraba, çocuk, eş, arkadaş vs gibi bir yardımcısı var ve muhtemel olan ikinci filmde biz bunu göreceğiz, ancak bu detayı filmde ufak bir bölümle anlatabilirlerdi. Tercih etmemişler.