1. 1.
  arayıp da bulunamayan kan. eğlencesini bi* yana bırakıyorum absürd aksiyon kurgusu ve dizinin başlangıcı resmen kimyamı değiştirdi. malcolm in the middle'ın efsane babası, bryan cranstoncrystal meth üretirken görmek de varmış. hatta tv ekranında uyuşturucu imalatı izlemek kadar keyifli bişey yokmuş meğersem.
  7 bölüm olan ilk sezon, e2'den izlenebilmekte. 13 bölüm olarak düşünülen ikinci sezonun ise ne zaman yayına gireceği henüz belli değilmiş.

  konusu nedir diyenler için;

  --spoiler--

  sıradan bir aile babası ve kimya öğretmeni olan walter white, akciğer kanseri olduğunu öğrendiğinince pablo escobar'a dönüşür ve olaylar gelişir. daha ne olsun be!

  --spoiler--

  edit: sadece ilk bölüm ile değerlendirmek kesinlikle yanlış olur; yaşam dersi desek cuk oturur sanırım. ilk sezon itibariyle six feet under'dan sonra bu alanda izlediğim en iyi yapım.
  42 -1 ... accelerated
 2. 2.
  ortalığın amına koyacak. demedi demeyin. bryan cranston müthiş oynayacak gibime geliyor. ilk bölüm itibari ile giriş sağlam. torbacı rolündeki fırlama eleman da iyi.

  --spoiler--

  intihar sahnesinde silahın tutukluk yapması güzeldi

  --spoiler--
  27 -3 ... ruzgardasavrulanyaprak
 3. 3.
  "dünyadaki bütün öğretmenler geçim sıkıntısındaymış lan" diyerek hayıflanmama neden olan dizidir.
  28 -1 ... eses taraftari porsuk canavari
 4. 4.
  ilk sezonu sadece 7 bölüm süren, amerika'da ünü çoktan yayılmış ve bizde de eminim gelecek aylarda en az niptuck kadar ünlü olacağına inandığım dizifilm. dizifilm diyorum çünkü bölüm uzunluğu normal amerikan 25 dakikalık dizi formatında değil 45 dakikadan uzundur. dizinin izlemeden önce okuduğunuz hikayesinin, yani normal bir fizik öğretmeninin uyuşturucu tüccarlığında patron olması hikayesinin ilk sezonda daha sadece 'uyuşturucuya giriş' bölümünü izledik. eğer dizi tutarsa diye bir kocamaan açık kapı bırakmışlar. ancak dizinin başrol oyuncusu olan bryan cranston, 60. emmy ödüllerinde drama dalında en iyi erkek oyuncu ödülünü bu rolle alınca artık devamının gelmesi ve hatta uzun soluklu bir dizi olması kaçınılmaz oldu. bu hem iyi hemde kötü bir haber. uzattıkça uzatılan hikayeler genelde reyting ve izleyici kaybı ile sonuçlanıyor. tek dileğimiz bu dizinin az ama öz olması. merak etmesinler. yeteri kadar iyi olunca insanlar tekrar tekrar izliyorlar.

  kurgusal olarak çok yeni şeyler barındırmasada, gerek hikayenin yalın ama keyifli anlatımı, dizinin tek bir formata sıkışmayan ilerleyişi ve yine erkek dünyasında geçtiği için kim bilir, belkide unutulmazlar arasına girebilir. bekleyip görmekten başkada şansımız yok.
  7 ... heros
 5. 5.
  dizi tam hızını aldığında ilk sezon bitiveriyor. ikinci sezonun ne zaman başlayacağı ise meçhul.
  7 ... red and dying evening
 6. 6.
  efendim soundtrack olarak pink'in trouble isimli nadide eseri kullanılmıştır. hani e2'de çalan şarkı var ya,o işte.
  5 ... gulhan seven adam
 7. 7.
  kimya hep hayat kurtarak değil ya,bir de ters tarafından bakalım olaya..alt kültüre ait ingilizce kelimelerin öğrenimini kolaylaştırıyor.
  7 ... sophie kowalski
 8. 8.
  izlenmesi gereken, ilk sezonu 7 bölüm olmasına rağmen her bölümkün 45 dakika olmasıyla bu açığı kapatan ve sanırım en iyi drama dalında bir ödülü* olan dizi.
  6 -1 ... coolgoose
 9. 9.
  herşeyi geçtim sırf bryan cranston un muhteşem oyunculuğu için izlenmeye değer bir dizi.

  http://www.imdb.com/title/tt0903747/
  6 ... blacky
 10. 10.
  2. sezonu başlamış ve hatta 2. bölümü yayınlanmış olan olağanüstü kıyak kurguya sahip olan muhteşemsi dizi.
  6 ... sozlukveebesi
 11. breaking bad Başlığındaki Önemli Entry'ler