1. 1.
  Tape,Training Day,Before Sunset gibi filmlerde oynamış 1970 doğumlu oyuncu.
  1 -1 ... pulp fiction
 2. 2.
  great expectations ve dead poets society filmleriyle dikkat çeken amerikalı aktör. bir dönem uma thurman'la evlilik yaşamıştır.
  1 ... krmyrdsn
 3. 3.
  lord of war'da da Jack Valentine karakterini canlandırmıştır.

  http://imdb.com/title/tt0399295/quotes
  1 ... stockton to malone
 4. 4.
  6 kasım 1970' de teksas' da dünyaya gelen amerikalı aktör. training day adlı filmde çaylak polis rolünde göz alıcıdır.
  1 ... legend of the stranger
 5. 5.
  okuyan eden bir adamdır kendileri. o yüzden before sunrise ve before sunset filmlerinde duğaçlamalardan oluşan, filmdeki kız arkadaşıyla olan entellektüel muhabbetleri zorlanmadan yaratabilmiştir.
  3 ... wolfgang
 6. 6.
  "uma thurman gibi bir kadını nasıl bıraktın hayvan herif?"diye sorulması gereken, ancak great expectations ve görüldüğü üzere the tape deki performansı ile sormasak da olur dedirten aktör.

  bir de yanlış hatırlamıyorsam bir filmi vardı. uçak kazasından kurtulup da aç kalıyorlardı. ethan abimiz de "o zaman ölüleri yiyebiliriz, hem karlar altında kaldıkları için bozulmamışlardır" gibisinden bir laf ediyordu. ilk de o yiyordu. tek tek bıçakla kazıyıp da ölülerden bonfile misali et çıkarması gözlerimin önünden gitmemektedir.**
  ... micro cuts
 7. 7.
  marifetli adam. linklater ın vazgeçilmezi oyuncu olarak bilinse de 3 filmin yönetmenliğini yapmış bir filmin de kitabını yazmış karizma şahsiyet. yönetmenliği en son 2006 yılı yapımı En Sıcak Eyalet ( The Hottest State ) ile yapmıştır. nasıl bi bazı yönetmenlerin filmleri ayırt edilmeden seyredilebiliniyorsa ethan hawke ın bulaştığı bütün filmlerine gözü kapalı kredi kartı uzatılıp bilet alınabilir.
  ... sonrabirgun
 8. 8.
  yakışıklı amerikalı aktör, çocuksu sempatik bir yüze sahiptir.
  http://static.blogo.it/06blog/hawke_01.jpg
  ... felix
 9. 9.
  tip olarak, aşırı derecede christian bale'a benzeyen ancak o'nun kadar bir üne sahip olamamış, o'ndan daha yetenekli aktördür. zira sadece, training day ve lord of war filmlerini izlemek bunu anlamak için yeterli olacaktır. christian denen peltek hep aynı triplerde rol yapar, yeteneksiz ve mimik yoksunudur. oynadığı en iyi rol, the machinist'tir. zirvedeyken bıraksaydı keşke.
  2 -1 ... epilasyonlu sinek bacagi
 10. 10.
  before sunrise ve before sunset ikilemesinden sonra dikkatimi daha da çekmiş olan, güzel bakan, çok güzel bakan aktör. ash wednesday diye birde kitap yazmıştır.
  ... nirreb