bugün

entry'ler (2929)

29 30 31 ağustos 2015 headbangers weekend konseri

ulan kreator geliyor ötesi var mı? motor gider tor tor thrash metalin kralı kreator, büyük siyah beyaz kreator bayraklı kot ceketli birini görürseniz o benim.

ghost bc

ilk vokalleri papa emeritus I, ikinci vokalleri ise papa emeritus II olan satanik grup. müzik olarak behemoth'un farklı bir versiyonu diyebiliriz.

tantuni sevmeyen mersinli

bir mersinli olarak "hey dostum senin yaşam damarlarından biri kesik kalmış." demek istediğim yazardır. şöyle iki tane ekmek arası tantuni olacak, önce ekmekleri açıp limonu sıkacaksın daha sonra da tabağın kenarına konmuş acı biberleri özenle ekmeğin içine yerleştireceksin. birinci tantuni biterken acılı şalgamdan birkaç yudum alıp ikinciye geçeceksin ve ikinci tantuninin son yudumu ile şalgamın son yudumunu aynı ana denk getireceksin. ciddi bir optimizasyon isteyen mükemmel bir menüdür.

alper dalkılıç

uludağ üniversitesinin gururu, idollerimden biridir. kendisi ile bir likya ultra maratonu koşmak istediğim kişidir. mütevazi bir insandır, izinden gidiyoruz dostum.

erden eruç

idolüm olan kişi, ayrıca kendisiyle tanışma fırsatı bulmuşluğum vardır. sanırım ondan gaza gelip bisikletle avrupa turu yapacağım. ayrıca kendisi dünyayı kas gücü ile geçen tek kişidir. okyanusları kürekle, karaları ise bisiklet ve yürüyerek geçmiştir. helal olsundur.

dont stop believing

mükemmel bir şarkıdır, insan umudunu her kaybettiğinde ya da morali bozulduğunda bir kere dinlerse kendine gelir.

elimination

kütür kütür bir overkill şarkısıdır.

11 kasım 2013 annihilator konseri

yaş ortalaması 30 ve üzeri, mükemmel bir ses sistemi, şahane bir şarkı listesi, muhteşem riffler ve coşmamız ile sonuçlanan konser. helal olsun adamlara kütür kütür çaldılar.

uzun saç ile takım elbise uyumu

uzun boy, geniş omuz, atletik bir vücut da varsa mükemmel bir uyum ortaya çıkar.

profesör olma umudu kalmamış yardımcı doçent

ender gelişen osasuna atakları gibidir. bir akademisyene yardımcı doçentliği üniversite verir ama doçentlik ünvanı ve gerisini akademisyen kendi bileğinin hakkkıyla alır. bunun için önce doçentlik sınavını geçmeli doçent olduktan sonra ise en az beş sene bekledikten sonra profesör kadrosuna atanabilir.

yüksek lisans

gerçeği bildiğin tezli falan olan öyle apartman üniversitelerine para vererek alınan bir kağıt parçası ya da ünvan (ki buna ancak sertifika denir) değildir.

26 temmuz 2013 iron maiden istanbul konseri

muhteşem bir konserdi ancak stadın dolmamış olması ve seyirci genelinin şarkılarda yeteri kadar coşmaması üzüntü vericiydi. hala sırtım, boynum ve kollarım ağrıyor. up the irons ulan!

muhteşem üçlüler

kreator
destruction
sodom

metalcilerin pis kokması

(bkz: tarja turunen)
(bkz: angela gossow)
çok pis kokuyor bunlar yahu. iğrençler.

geowling

jetgillerden türbülans modelli bir arkadışımızdır.

run keeper

koşu mesafenizi, yaktığınız kaloriyi, ortalama hızınızı vs. ölçen, kaydeden ve hatta kişisel antreman planları bile yapabileceğiniz akıllı telefon uygulamasıdır.

yüzme öğrensin diye çocuğu denize fırlatmak

yanlış yöntemdir. önce sığ suda öğretilmelidir. bazı kişilerde başarılı sonuç alınması doğru bir yöntem olduğu anlamına gelmemektedir.
çocuğa matematik öğretmek için diferansiyel denklemler dersi ile başlamaya benzer.

andi deris

sayesinde bir konser daha iptal olmuştur. yine bir alman grubu yine hevesimizde kalan bir konser.

12 mart 2013 helloween gamma ray istanbul konseri

dün akşam istanbula gelen konser kafilesinin çok ünlü bir restaurantda kebap yemesi sonucu andi deris'in gıda zehirlenmesi olması nedeniye iptal edilen konserdir. eleman bildiğin ateşli ishal olmuş, ha şimdi biz türk metal severler bu duruma üzülmüyor isyan ediyoruz. kasımdan beri iptal edilen üçüncü konser oldu, yeter artık.
kaynak: kafilenin istanbulda gezdirilmesi ile ilgilenen kişi çok yakın bir arkadaşım.

bilimsel makale

en babası web of science tarafından tarananlardır. atıf almak da insana ayrı bir gurur verir. zor iştir, yazan bilir.
(bkz: publish or perish)