bugün

entry'ler (5793)

katar

6 aydir yasiyorum burada. daha once 11 kere gidip gelmistim simdi tasindim. turkiyeden cok cok daha guzel bir ulke burasi. seriat ile yonetilmiyor ama seriat konusuna dahil olan olaylar ile ilgili ayri bir mahkeme var.

insanlar cok acaip saygili burada birbirine ozellikle de katarli araplar. suudiler gibi degiller.

hava sicak. cok sicak ve cok nemli. su sorunu yok ama soguk su ile dus alma sorunu var. col oldugu icin inanilmaz kum var. penceereler acilmiyor acarsan ev kum doluyor.

baskenti doha. aslinda tek sehri de denilebilir ama benim de oturdugum al wakra diye yanci bir sehri de var.

pahali bir ulke degil pek ama kiralar manasiz yuksek. ben al wakra da bir villa da oturuyorum. kirasi 12000 riyal. bu da yaklasik olarak 9600 tl gibi yapior.

sehir merkezindeki gokdelenler ya da pearlde de ayni fiyati yakalamak zr ve daha kucuk evler. yani 15000 riyale ancak 1+1 o da belki.

Onun disinda denizi acaip guzel. ulkede alkol yasak degil ama marketlerdesatilmiyor. alkollu icki alinabilecek bir store var. oradan gidip aliyorsunuz. onun disinda tum tellerde icki var. ayrica barlar ve gece klupleri de mevcut ki gece hayati gayet iyi.

turkleri pek seviyorlar burada.

eger turkieyeden siktir olup gitmeyi dusunuyor iseniz burasi gayet iyi bir secenek. benim tr de anam babam olmasa 20 sene aramam turkiyeden kimseyi burada yasarim.

bakire olmayan kadın ısırılmış elmadır

ben bir sürü elma ısırayım ama benim elmam ısırılmamış olsun diye düşünen kaypak ikiyüzlüden yine de çok çok daha insandır bu kadın.

termodinamiğin ikinci kanunu

bir termodinamik; hiç bir şart altında herhangi bir insanoğluna zarar vermeyecek ve hareketsiz ve tepkisiz kalarak zarar görmesine izin vermeyecektir.

şaka lan şaka;

nasılsa yine dağılacak diyerek odayı masayı toplamanıza gerek olmadığını gösterir pratikte. evren maksimum düzensizliğe özenir pek sever de denilir arada.

suriyeliler benim kardeşim falan değil

suriyeliler benim kardeşim diyenin de zaten aslında söylemek istediği "suriyeli sünniler benim kardeşim" den ibaret olduğu için aslen pek sorun yok. islamcının ipi kuyuya inilmez. bunu ne yazık ki binlerce ölü ile en iyi suriyeliler öğrendi.

kürtlere gelince, kardeş olmak zorunda değil kimse doğal olarak kürt ile de türk ile de. ama akrabayız coğrafi olarak da tarihi olarak da bunu sadece kan olarak almayın. ve akraba gibi davranmak gerekir saçmalamamak gerekir.

din görevlisinin maaş alması günahtır

en başında din görevlisi olması zaten bahsettiğimiz din islam ise komik değil mi ki? dinlerin sorunu bu. peygamber ölünce imanı kafaya çok takıyorlar. başka yolu da yok aslında hiyerarşik bir yapı oluşturup insanlardan faydalanmanın.

evrim teorisi

teoridir diyip görmezden geleni ara tür yok diyeni lucy ve ardi çarpar.

http://en.wikipedia.org/w...cy_%28Australopithecus%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Ardi

bir de insanın maymundan geldiğini evrimin teorisi söylemez. bunu iddia eden hiç bir evrim teorisyeni yoktur. hiçbir zaman da olmamıştır.

bunu iddia edenler harun yahya ve çeviri yaptığı asıl kaynaklar olan neo-evangelist yaratılışçılardır. Onları okuyup evrim ile ilgili hiç bir şey okumayan insanların maymundan gelmedim demeleri ilginçtir. çünkü zaten kimse kimseye maymundan geldin demiyor.

first mover konusu ise zaten saçmalıktan ibaret. Yani insan maymundan geldi ise maymunu kim yarattı kısmı.

bunun sebebi de inanılmaz basit.

evrimin teorisi, en başta ne varsa sorusu ile ilgilenmiyor. o bunun konusu değil. yaratılmış mı yaratılmmaış mı araştırmıyor. onbinlerce yıl boyunca süren değişimi ve ayak uydurmayı araştırıyor.

çükünün uzayıp uzamadığı ile ilgili değil zaten bu yeni şartlara ayak uydurma. yani bir tür en basitinden varolduğu hali ile ayakta kalma şansına sahip değil iken çevre de değişebilir. göktaşı düşüp dinozorları yok etmesi ve insanın yeni ortamda ayakta kalması gibi. bu da evrim.

evrim teorisi

teori bilimsel bir bilginin bilimsel bilgi scalası üzerindeki yerlerinden biridir.

bir şeyin adının teori olması tam olarak şu anlama gelir :

ölçülebilen gözlenebilen bir şeyler vardır, bunlara göre bazı sonuçlar hesaplanabilmekte ve/veya bilinebilmektedir ama bu şeylerin nasıl olduğu henüz çözülmemiştir. buna teori denir.

evrim teorisi yanlış çeviridir. doğrusu aslında herşeyi belli eder. evrimin teorisi.

evrim vardır; gözlemlenebilir ölçülebilir. evrimin teorisi bunun nasıl olabileceğini nasıl olmuş olduğunu çözmeye çalışır sadece. eğer yeterli miktarda deney/test yapabilecek olsa ve deneyler de teorideki parçaları kanıtlarsa o zaman o şekilde olduğu bilimsel bir kanun olarak bilinir olur. deneyler ve testler bugünkü teoriyi yanlışlar ise kimse; vay amına koyayım diyip dükkanı kapatıp gitmez, aksine yenisini bulmaya çalışır. zaten genelde hiç bir şey bulamamak da iyidir.

teori lan diyip, memeleri tomurcuklanmamış küçük kız muamalesi (islamcı anlasın diye allahının kitabından pedofil örnekler veriyoruz) yapılması da komiktir.

komiktir çünkü yerçekimi de teoridir. ama kimse götüne güvenip teori amına koyayım diyip 5nci kattan atlamıyor.

yerçekimi de (aslında kütleçekimi) bir teoridir. yerçekimini görürüz biliriz, gözlemleriz ve ölçebiliriz. buradan hangi hangi açı ve hızda roketi atar isek ay/mars üzerinde nereye konacağını; halleyin kaç yılda bir geri gelip geçeceğini, bilir hesaplayabiliriz.

yani yerçekimi vardır. ama nasıl varolduğunu bilmiyoruz. yine de teoridir diyip küçümsemiyoruz. aynı şey evrim ve teorisi için de geçerlidir. evrim vardır. ama nasıl varolduğunu bilmiyoruz.

deep web

olm yine toparlanmışsınız.

deep web diye bir şey yoktur. insanoğlunun mallığı vardır.

internet yani web; bilgi saklanılan bir yer değildir olmadığı için de bilginin lokasyonu coğrafi tanımı olmaz. internet bilgisayarların birbirlerine bağlanmasını sağlayan bir yoldur.

http://www.uludagsozluk.c...eep-web/@jackskellington/

karısını kıskanmayan laikçi kemalist

kadın üzerindeki tahakkümü hariç herşey için her an ve herkes ile pazarlık yapmaya hazır islamcı puşttan iyidir.

kürdistan kurulsa hangi ülkenin oyuncağı olacak

aynı coğrafya olduğuna göre aynı ülke/ülkeler olur türkiye ile.

sorun da bu zaten türklerin kürt kardeşlerinden kendilerinni 50-60 yıldır yapıyor oldukları şeyleri esirgiyor olmaları bunu çözsek sorun bitecek.

sen 60 yıldır kucaktasın bırak biraz da kürt otursun ne olur.

05 ocak 2015 tbmm de yapılacak yüce divan oylaması

insanların suçsuz olduklarına sadece mahkeme karar verir.

bu oylama bakanları suçsuz hale getirmez. aklamaz da. aklanmalarına izin verilmediği anlamına gelir basitçe.

demokrasi demokrasi diye zırlayan orta anadolu çomarı önce accountability nedir demokrasi de yeri nedir. mahkeme nedir ne işe yarar. kuvvetler ayrılığının demokrasiye faydası nedir. gibi şeyleri öğrenmesi lazım.

meclis insanların suçsuz olduklarının kanıtlanacağı bir yer değildir. öyle bir sisteme demokrasi denmez.

ne yazık ki benim için demokrasiye inanmak meclisin kararını saygı ile karşılamak demek. burada da öyle olacak.

ama evet kararı çıksaydı, meclis akladı, suçsuzlukları kanıtlandı, doğru karar diyenler ne diyeceklerdi asıl mesele her zaman bu.

asıl mesele anadolunun müslüman çomarının ikiyüzlülüğü ve samimiyetsiziliği.

kod yazmak

problem çözümüne yatkınlık ister. bu zeka anlamına gelmez sanırım. akıllı olmak anlamına gelebilir eğer akıllı olmak zekanın çalıştırılmış olanı ise.

örneğim bir yazıda kaç kelime olduğunu saymanın yolu, boşlukları sayıp +1 eklemektir. bu problem çözümüdür ama kimse bu kadar basit birşeyi size anlatmaz cümle dizilimini anlatırken. bunu çözümü kafada hallettikten sonra da dilediğin dilde boşluk saydırabilirsin.

ali ismail kormaz a sahip çıkan samimiyetsizler

islamcı tipi ergonomiye ve ikiyüzlülüğe alet olan başlık.

çocuklar öldürülmesin. mümkünse doğal yollarla da ebeveynlerinden önce hiç bir çocuk ölmesin.

devamında, samimiyetsizsiniz buna üzülüp ona üzülmüyorsunuz dedikten sonra terörist demek apayrı bir islamcı tadı yakalamak olmuş. diyarbakırda kurban dağıtılırken öldürülen çocuk ile aynı yaşta olup diyarbaırda yine öldürülen bir sürü çocuk vardır. tarihsel olarak geriye doğru tek tek buna üzüldün buna acımadın bile amcık diye wild card aramak haysiyetsizliktir puştluktur, islamcının kendine yakışanı giymesidir.

problem basittir, çocukların öldürülmemesi. sorun büyüktür. islamcı tipi ayrıştırma, ötekileştirirken kendinden olanı yüceltme.

çözüm basittir. insan hakları sözlşemesi yeter adam olana. daha basit çözüm ise, bireyi kendi insanına nefret ile doldurmaktan başka işe yaramayan rövanşist bireyler yaratan samimiyetsiz bir dinden kurtulmaktır.

evlenmek için gerekli bütçe

http://www.uludagsozluk.com/e/6175991/

dinler gereksizdir

dinler gereklidir.

tarihte tüm dinler her zaman, ezen ile ezilen arasındaki ezen avantajına gerçekleşen somut durumun ezen avantajına devamından yana tavır almışlardır. ezenlerin ezilenlerin dine inanmalarına ihtiyaçları vardır, ezenler için gereklidir dinler.

zeus için yazılan şiirlerde bile öteki tarafta mazlumun öcünü zeusun alması istenir. bu şekilde ezilenin rövanşı var olamayan bir öteki dünyada varolmayan bir tanrı tarafından alınmak üzere ertelenir. zeus thor ra elohim allah hepsinin yegane ve tek görevi budur.

bu açıdan ezen ile ezilen arasındaki haysiyetsiz ve samimiyetsiz ilişkinin devamı için dinler gereklidir. samimiyetsiz bir tanrı şarttır.

spartan

maykrosoft'un yeni internet tarayıcısının kod adıdır. Yeni adı değildir.

cortana ile birlikte windows 10 da yer alacağı belli şimdiden.

arayüz chrome gibi sade ve basit. trident ve chakra yine var.

ikinci bayezid

fatih öldüğünde kendisine sultanlık gelince oğlunu vekaleten istanbua gönderip kendisi de hacca gitmiştir.

9 ay sonra döner gelir ama pek de emin değildir oğlanın tahtı bırakacağından korkup konyada takılır bir süre sonra oğlan gelir ben sevemedim bu işleri bıbıcım der çekilir biad eder bu da tahta geçer.

hamas

katil ve salak bedevi sürüsü. hakikaten komiklik seviyesnde salaklar ve her bedevinin böyle bir hakkı var.

bedevilik bir rpg character olaydı, direk +1 stupidity ile başlardı. götüne koyduklarım. siksin bunları israil.

cumhurbaşkanı seçilirsem tarafsız olmayacağım

olm ortada bir maç ve iki takım yok bir tanesini tutacaksın ya da bir hakem gibi tarafsız olacaksın. öyle bir şey yok. ortada bir halk var. milyon tane ayrı derdi olan milyon tane ayrı duygu yaşayan her biri yaşayan bireyler.

ben taraf olurum dediğin ne ki? bu tarafsızlıktan kasıt laik siker dinci yalarım meselesi değil. bu tarafsızlık anayasadan taraf olup kuvvetler ayrılığında herhangi bir kuvveti öne çıkarmam demek.

ama bunu lan iki grup var birinden taraf olurum sikerim diye anlayanın götüne koyuyorlar her seferinde. dinci de olsa anlar eninde sonunda diye bekliyor insan.

muharrem ince nin ramazan günü bira içmesi

sadece bira içtiği görülüyor resimde ama anlaşılan hophop oruçlu müslüman sikiyormuş. çok iyi ya.