bugün

fatih terim'in büyük umutlarla trabzonspor'dan galatasaray'a aldırdığı ama fos çıkan futbolcu.daha sonra avusturya ligine transfer olmuştu.
kambur lakapli eski milli furbolcu.
görülmemiş bir şekilde * aşırı kitap okuyan yeni teknik direktör. kayseri erciyesspor la anlaşmış ve süper lig kariyerine başlamıştır. başarılı bir hoca olacağına eminim.
edit: ümit milli takımındaki görevine devam etme kararı almış,anlaşmaktan vazgeçmiştir.
bir ara ümit milli takım yardımcı antrenörlük görevi yapan eski milli futbolcu. 33 kez milli formayı giymiştir. futbolculuk kariyerinde oynadığı takımlar;
(bkz: konyaspor)
(bkz: trabzonspor)
(bkz: galatasaray)
(bkz: bursaspor)
(bkz: denizlispor)
(bkz: pashing)
loranttan boşalan erciyesspor teknik direktörlüğüne getirilmiş eski futbolcu yeni antrenör. *
bir maçta kendi takım kalecisiyle kavga edip kırmızı kart görmüştü, futbolda gördüğüm en garip olaylardan biriydi.(takım galiba denizlispor du)
birde ön libero- orta sahada oynardı.
milli forma ile hondurasa gol atan eski milli futbolcu.
hayatının en büyük hatasını, büyük işler yapıp, kaptanlığa ulaşabileceği, sevildiği bir camia olan trabzonspor'dan ayrılarak gerçekleştiren futbolcu. sonrası tamamen silik bir kariyer...
31 Mart 1968'de Ankara da doğdu. 1987-2005 yılları arasında futbol oynadı. PTT de başlayıp Keçiörengücü, Diyarbakırspor, Erzurumspor, Konyaspor'da süren futbolculuk kariyerinin zirvesine Trabzonspor da çıktı. Ardından Galatasaray a transfer oldu. Bursaspor ve Denizlispor formalarını giydikten sonra Avusturya ya gitti. Pasching Lask ve Admira Wacker'de oynadıktan sonra futbolu bıraktı. 35 kez A Milli Takım formasını giydi. Avusturya'nın Pasching takımında 1.5 sezon yardımcı antrenörlük yaptı. halen u-19 milli takım teknik direktörlüğünü yapmaktadır.
avusturya ya transfer oldugundan haberim olmadigi icin sans eseri cadde de karsi karsi ya geldigimde cok sasirmistim.daha sonralari kendisini wettbüro da(idda bayi)ayaklarini uzatip mac izlerken görmüslügüm oldu.
kayserispor'un yeni teknik direktörüdür.
uçakta yüzyıllık yalnızlık kitabını okurken görülen eski futbolcu..
Ülkedeki en hırslı futbol adamlarından biridir. Ertuğrul Sağlam gibi mülayim bir adamdan sonra Kayserispor futbolcularına illellah dedirtecektir. Bir dostluk maçını kaybettikten sonra soyunma odasında önüne gelene küfür ettiği tarafımca görülmüştür. Trabzonspor'daki Hüseyinin eski versiyonu olmasına karşın Hüseyin daha iyi bir ön liberodur.
gergin insandır. taraftarla kapışır, futbolcuyla kapışır, yönetimle kapışır, hakemle kapışır. kapışır da kapışır.
futbolculuğundaki anti fenerli kişiliğini teknik direktörlüğüne de yansıtmış, hasta galatasaraylı metabolizma.
5 nisan 2008 fenerbahce kayserispor maci sonrasi aciklamalarinda fenerbahceye ve hakeme yalakalik yapmadigi icin suc islemis kisidir.
(bkz: hele otur bi soluklan yegenim)
5 nisan 2008 fenerbahce kayserispor maci sonrasi aciklamalariyla can yucel' e ait oldugu bilinen bir sozu akillara getirmis olan teknik direktordur.

(bkz: bu memlekette gote got denir)

edit: tek kelimesi bile alinti olmayan entryimi, "nerden caldin la bunu kaynak goster cabuk" dercesine bir bahaneyle silen moderasyonun dikkatine ; bu kez gercekten entryde bkz verilmis alinti bir soz var, goruldugu gibi bkz vermis olmama ragmen, kime ait oldugunu da ayrica belirttim sevgili moderasyon.
maç sonunda "haksızlığı içime sindiremiyorum." buyurmuş kişi. kendi oyuncuları her fırsatta oyunu sabote ederken 3 maymunu oynayıp, yapılan tüm çirkefliğe rağmen kazanılamayan bir maçın içe oturmuşluğuyla döktüğü incilerle beni gece gece güldürmüş insan.

hatırlatmakta fayda vardır; yatarak oyun kazanılmaz. *
türkiye'deki futbol antrenörleri arasındaki en fazla kitap okumuş hocadır kanımca..
bana tavsiye ettiği kitapları hatırladıkça sabit bi noktaya gözlerimi dikip,sorarım kendime:
-sen bu kitapları hangi ara okudun be tolunay hoca..
bana tavsiye ettiği yazarlar ve şairler içinde kimler yok ki...
cemal süreya , william golding , franz kafka , edip cansever ....
birçok yönden takdir ettiğim bir hocaydı ta ki geçen akşama kadar. ne dedi tolunay ben haksızlık karşısında hep dikbaşlı oldum falan filan. ama alttaki videodaki görüntüleri yer alan ilk maç sonrasında ne dedin tolunay sen? hakemler hakkında konuşmak istemiyorum, güzel bir galibiyet aldık. nerde kaldı hak, hukuk?

iki maçtaki hatalı pozisyonları ve tolunay'ın demeçlerini arka arkaya koyduğun bir vtr hazırlamalı bir spor programı ve sonra tolunay gibiler iş miş yapmamalı bu ülkede. öyle haktan, şereftan bahsetmek kolay kuyruğun sıkışınca .

http://www.youtube.com/watch?v=s9MpGyDNfp0
maç sonu konuşmasında düzgün diksiyonu ve akıl dolu cümleleri ile çok karizma bir hoca izlenimini vermiştir. öyle olduğu konusunda da tereddüt kalmamıştır.

daha büyük işlere imza atması dileğiyle.
fm oynadığı iddiası oldukça güçlendi. iki-üç senedir iyi takım olan ve gittikçe güçlenen bir takım yaratmış ve sanırım ileriki bir tarihi şampiyonluk için hedef belirlemiştir. bu süre zarfında bir kaleciye ihtiyacı olacağı düşünceleri var seneye de oscar ustariyi alır bakarsınız.
dün sivasspor'la oynanan karşılaşmada rakibinin ayağını kırmaya yönelik hareket yapan genç oyuncusu kırmızı kart görüp dışarı çıkarken "aferim oğlum nasıl çaktın adama" der gibi alnından öperek ne yapmaya çalıştığı anlaşılmayan ve her hakem kararından sonra kameralara bakıp "devlet tiyatrosu oyuncuları"na taş çıkartan bir performans sergileyen garip insan.
hep artis, tam artis.
futbolculuğunda olduğu gibi, teknik direktörlük kariyerinde de parlak olmayı bir türlü başaramayan sporcu şahıstır.
güncel Önemli Başlıklar