bugün

entry'ler (2169)

defo

aytaç ars'ın ikinci kitabı.

sekizinci seksek

aytaç ars'a ait muhteşem kitap.

altay öktem kendisi hakkında kitabın arkasına yazdığı yazıda" ne kadar şapkam varsa hepsini çıkarıyorum bu çocuğa" demiştir.

yalnis

baya olmuş birşey yazmayalı buraya..
zaman zaman açıp baktım neler oluyor diye..2006 aralık'ından beri yaşadıklarım gözümün önünden geçti birden.

2007 genel seçimleri öncesi yaşadığım sabahlara kadar süren tartışmalar, her sene yaşanan içi boş şampiyonluk tartışmaları, bir filmin başlığını sözlükte ilk kez açmanın verdiği mutluluk, gelen tebrik mesajları, "ellerine sağlık"'lar, "o iş öyle değil adaş" mesajları, kenini tutamayıp alınan cezalar, sözlük yazarlarından nuit'le sözlük ahalisinin toplu olarak tebrik ettiği nikahımıza kadar herşey geçti gözümün önünden..

günde en az 4-5 saati geçirdiğim günler, günde en fazla 20 entry girip binlercesini okuduğum günler... onlarca kez bir daha girersem bu sözlüğe diye bilgisayarın başından kalkışlarım falan filan..

evet, çok kez ve yüksek dozajda kızdım bu sözlüğe, moderasyona.. ya da bu adam bir aptal, nasıl oluyor da yazar olabiliyor da dedim... ama şimdi dönüp bakınca hep mutlu hatırlıyorum burada geçirdiğim saatleri.

sadece 1 zirveye gittim ve kalvyesinden güzellik akan adamların gerçekten de var olduklarını gördüm..

kıymetini bilin buranın falan diyecektim ama birden hababam sınıfınaki askerden dönen eleman geldi gözümün önüne vazgeçtim..

öpüyorum hepinizi..

rte ile pes oynamak

önce edit player'a girer o, tüm futbolcuların şortlarını uzatır. sonra tüm oyuncuları kanoute yapar, sıkıcı olur. rte "gel sana bi çakiim" desen, olmaz, yakışık almaz. kısacası zevksiz olur.

ahmet uluçay

http://biktimusanmaktan.b...karpuz-kabuguyla-son.html

25 kasım 2009 manchester united beşiktaş maçı

fenerli olmama rağmen üşenmeyip, beşiktaş çoluk çocuğu yendi diyenlere, teker teker isimlerini yazacağım.

12 Ben Foster - van der sar'ın veliahtı.

2 Gary Neville - alınan tüm kupalarda var bu adam.

6 Wes Brown - milli takımının defansında gökhan zan'ın banko oynadığı bir futbol cahilinin burun kıvıramayacağı bir adam olsa gerek.

8 Anderson - bu sene en az scholes kadar giggs kadar maç oynamıştır.

13 Ji-Sung Park - son 3-4 senedir banko oynuyor bu da. türkiye'de ayhan akman'ı beğenip buna çoluk çoçuk demek, komik.

15 Nemanja Vidic - ferdinand'ın yanında takımın bankosu.

19 danny welbeck - zenci forvet dimi bu. eğer öyleyse, semih'e pilot forvet diye tapnalar ayaklarına hakim uzun adam nasıl olur bu çozuğu izleyin derim.

21 Rafael - daha önce daha iyi maçlarını izledim.

26 Gabriel Obertan - fransız yıldız. evet yıldız. yeni zidane değil belki ama göreceğiz hep beraber.

27 Federico Macheda - bu adam tutunamaz manu'da.

28 Darron Gibson - fenerbahçe'deki abdülkadir kayalı neyse o. bekleyip görmek lazım.

sonradan girenler ;

owen
evra
carrick (bunlar da beşiktaş çoluk çocuğu yendi diyenlere girsin)

25 kasım 2009 manchester united beşiktaş maçı

helal olsun.

dün barclona''nın yedeklerinin neler yaptığını gördü bu gözler.

manchester'a transfer olmuş futbolcularla oynadı bu akşam beşiktaş.

gerçi değmez ama yine de söylemeden geçemeyeceğim. türk milli takımından -milli takımı geçtim- türkcell süper lig'den bir tane evet bir tane bile oyuncunun banko 11 oynayamayacağı manchester united'ı yendi bu akşam beşiktaş.

ve o oyuncuların her biri beşiktaş'ta ve beşiktaşa'a bok atan dğer takım tarftarlarının takımlarında banko oynar ve o taraftar bu oyuncuyu manchester istiyor diye sevinir.

futbol yazılarını böyle bitirmeyi sevmem ama fenerliyim. şimdi al voltanı.

yedek takımı yenince sevinen taraftar grubu

dün barclona''nın yedeklerinin neler yaptığını gördü bu gözler. manchester'a transfer olmuş futbolcularla oynadı bu akşam beşiktaş.

gerçi değmez ama yine de söylemeden geçemeyeceğim. türk milli takımından -milli takımı geçtim- türkcell süper lig'den bir tane evet bir tane bile oyuncunun banko 11 oynayamayacağı manchester united'ı yendi bu akşam beşiktaş.

ve o oyuncuların her biri beşiktaş'ta ve beşiktaşa'a bok atan dğer takım tarftarlarının takımlarında banko oynar ve o taraftar bu oyuncuyu manchester istiyor diye sevinir.

futbol yazılarını böyle bitirmeyi sevmem ama fenerliyim. şimdi al voltanı.

bahis skandalında fenerbahçe nin adının geçmesi

fenerbahçe'nin 5-0 kazandığı, almanya'nın amatör takımılarından ulm ile oynanan maçta nasıl bir şike yapılmıştır acaba.

ulm yatmış olabilir bence. cihan oskay açıklar birşeyler şimdi. serhat ulueren ulm kaptanını canlı yayına çıkarır.

johnny carson

içkiyi, sigarayı, seksi ve kalorili yiyecekleri bırakan bir adam tanıyordum. intihar edene kadar çok sağlıklıydı. demiş bir keresinde.

nanoteknoloji

allah diye bağıran 0,3 mm'lik aslan.

tövbe sübaneke işalla yareppim işalla dinimiz amin.

arda turan ın domuz gribi olması

facebook listemde şu ana kadar 4 kişi bu hastalığa yakalanmış ve hastalığı geçirmişlerdir. o yüzden arda'nın da domuz gribi olmasını gayet normal karşılıyorum. birşeycik olmaz o aslan parçasına, dert etmeyin siz.

hee ben sildim o elemanları listemden, farmwille'imden o ayrı.

pkk nın kuruluş nedeni olarak diyarbakır cezaevi

bu kadar malın olduğu bir ülkede, diyarbakır cezaevi'nde hiçbirşey yaşanmamış olsaydı bile terörist olmak gerekiyor sanırım.

faşit bir yönetim anlayışı kurup, hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadığı konularda satırlarca döşenebilen ergenleri olana kadar eğitmek olmuyorsa da sınır dışı edebilmek için.

a benim salak oğlum, diyarbakır cezaevi başlangıçtır, değildir ayrı konu ama aynı paragraf içinde hem "işkence yoktur hadi oldu diyelim" cümlesini hem de "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaması" gerektiğini nasıl kullanırsın.

a benim salak oğlum akılı geçtim de gözün de mi görmüyor, kulağın da mı duymuyor, kalbin de mi kör?

bu salak oğlanlar bir de "ayrılıkçı", "terörist" olmamak için -de'leri ayırmıyorlar. yoksa bilgi sahibi olmadıklarından değil. ideolojik hepsi.

21 kasım 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı

önder turacı'nın performansı veya mustafa denizli gibi soru işaretleri, fenerbahçe erken gol bulursa, kazım forvette oynarsa, ernst'in performansı vb. yorumlar umrumda değil açıkçası.

eski bir ıhlamurdere caddesi sakini olarak müthiş bir maç günü beni bekliyor.

şu anda alisamiyen'in karşısında oturan fenerbahçeli ben ile bostancı'da oturan beşiktaşlı arkadaşım ile izleyeceğiz maçı. önce köyiçi'nde birşeyler atıştırırız diye düşünüyorum. sonra kazan'da iki bira çakıp, dolmabahçe'ye doğru salınırız yıldırım demirören yeter tezahüratları ile.

sonra inönü'de beşiktaş seyircisini izleyeceğim. inanın zerre kadar önemi yok skorun nazarımda. müthiş bir futbol bayramı bekliyor beni.

galatasaray türkiye dir

beşiktaş trabzon'dur. bu ne lan böyle.

15 kasım 2009 galatasaray fenerbahçe tbl maçı

http://papazincayiri.blog...nkleri-sarms-alcaklk.html

refah partisi ve magic johnson ı bitirme planı

albay çiçek'in ıslak imzasının olmadığı yönünde iftiralar var bu belge hakkında. halbuki adam nasıl geliştirmişse direkt fotokopi olarak atıyor imzasını.

ayrıca lunapark'ta balerin'in eteğinin altında el bombaları bulundu. havalanınca gördük.

refah partisi ve magic johnson ı bitirme planı

çok fena bir plandır.
taraftarafsız herkesin dikkatini çekmesi gerekir. üzerine gidilirse ülkemizi aydınlığa götürecek, karanlık odalarını aydınlatacak, bilinmeyenleri gün yüzüne çıkaracak, gerekirse yoksuldan alıp fakire verecek olan bu plan türkiye'de başka bir dönemin habercisi adeta.

refah'ı bilmem ama magic johnson'u bitirmek için timing'i iyi ayarlamak gerekir. yoksa cezayı keser.

haydi savcıya mektup yazalım

son anda bir cd uzattı bana toprağın altından, üzerinde keçeli kalemle "kim korkar hain windows 95"'ten yazıyor.

güldüm kendi kendime, bunlar mı hükümeti devirecek dedim.

haydi savcıya mektup yazalım

geçen yolda yürüyordum bir de baktım ki toprak bir garip.. sanki, kazılmış da üstü örtülmüş gibi.. azcık eşeleyince toprağın altından teğmen dursun çiçek çıktı elinde de refah partisi ve magic johnson'ı bitirme planı.

çıkamamış ordan tabi, albay olamaış o yüzden, bir nevi paralel evren. dedim ne magic johnson'ı? vurdum kafasına, örttüm üstünü tekrar toprakla. sonra taraf gazetesi bulmuş yıllar sonra. içerde geliştirmiş kendini.