bugün

laz takım. kendi kendine problem üretmekte bunların üstüne yoktur.
atay aktuğ gibi silik karakterli ne yaptığı belli olmayan ve trabzon halkını gaza getiren galtasaraylı bir başkanları vardı.Allahtan o gittide yeni gelen temiz dürüst ve ahlaklı yönetimle ile anadolu kaplanı tekrar ayaklaanır ve anadolunun gurur olmaya devam ederler.Tarihinde 6 süper lig şampiyonluğu bulunan trabzonspor türk futbolunun lokomotif takımlarındandı.Umarım eski günlerine tekrar dönerler ve ligimizin kalitesi dahada yükseklere çıkar...
bir de bunlar anadolu takımı sanmazlar kendilerini. habire istanbul takımlarına yaranmaya çalışırlar. ondan aklı selim hiçbir anadolu insanı bunları desteklemez.
ne malatya ne denizli,
bu sene sensin yedinci,
kümede kal kümede kal.
tezahuratını her sene söyleten klup. arada sırada 3. olurlar kendilerini basarılı zannedip ertesi sene birincilik hayalleri kurarlar oysa ki sonuc yine,
ne malatya ne denizli,
bu sene sensin yedinci,
kümede kal kümede kal.
türk futbol tarihinin para ve şike kullanmadan şampiyon olmayı başarmış tek futbol takımı. gücünü sadece taraftarından alır. son yıllarda iyi yönetilememe sıkıntısı çekmiştir. bu gidişe dur diyebilecek nuri albayrak gibi bir başkan edinmiştir en azından. kısa tarihine rağmen büyük geçinen takımlar kadar kupayla doludur müzesi.
tüm anadolunun sempati duyduğu, anadolulu olmayı başaramamış insanlarınsa nasıl anadoludan bir şampiyon çıkar mantığıyla kıskandıkları, son iki yılda ligi ikinci sırada bitiren, son şampiyonluğunu 1984 yılında elde eden tek yıldızlı takım. (bkz: üç büyük yok tek büyük var)...
2 ağustos 1967 de 4 başarılı trabzon klubünün birleşmesiyle oluşan , 1.lige çıkmasını takiben 1975 te ik şampiyonluğunu elde eden ve bundan sonra 5 kere daha bu sevinci yaşayan, mavisini karadenizden , bordosunu da hamsi gözlerinden alan anadolu'nun istanbul'a karşı tek savunucusu ..

bazı seneler şampiyonluk kaçırsa,bazı senelerde uefa'ya gitmeye oynasada taraftarının gönlünde çok ayrı bi yeri vardır ..

türkiye liglerinde sadece 3 takım var zanneden zihniyete iyi bir antitez oluşturduğundan anadolu insanı tarafından da sempati duyulan takım ..
üst üste 3 kere şampiyon olduktan sonra bir sene fenere bu ünvanı kaptırdıktan sonra 2 kere daha olan takımdır.o sene de aldıkları ceza sebebiyle avrupaya gidemeyecekleri için çok kasmayıp şampiyonluga oynamadıkları ve fenerin de bu sayede şampiyon oldugu söylenir.türk futbol tarihinin efsane olan kadrolarından biridir o kadro.
1. lige 1973-1974 sezonunda çıkan anadolunun en büyük takımı. sağı solu belli olmaz. kendilerini anadolu takımlarından büyük görüp 3 büyük ilan eden istanbul takımlarına kök söktürmüş ve söktürmeye devam etmektedir. bu istanbul takımlarının 3 büyük hikayesi nedir anlam veremem? büyüklük şampiyon olmaksa 6 şampiyonluğu bulunur. büyüklük avrupada oynamaksa aston villa barcelona lyon ve en şaşalı döneminde liverpoolu yenen trabzon gerçekten büyük takımdır.yok eğer büyüklük şampiyonlar liginde gruplara kalıp 0 puanla yurda dönmekse o büyüklük sizde kalsın. trabzonspor bir mafya şehri olan trabzon takımı olduğu için futboldan daha büyük sorunlarla yüzyüze kalmıştır. yıllarca trabzonun başarısını hiç istemeyen mehmet ali yılmazın başkanlık yaptığı takımdır. mehmet ali yılmaz'ın başkanlığı bırakmasından sonra biraz silkelenip kendine gelmiştir. 3-4 sezondur eski günlerine dönme gayesi içindedir. trabzonspor öyle bir takımdır ki hababam sınıfına kel mahmuttan daha çok çektirmiştir.

edit:seri eksi oy veren ibneler gerçeklerle yüzyüze kalınca utanmayın.bunda utanılacak bişey yok.
(bkz: trabzon deplasmani)
istanbul takımlarının ve taraftarlarının nedense çekemediği şike yapıp trabzon yapıyor deme gafletine düşen istanbul takımlarının =(mafya takımları)'nın devamlı çirkefçe saldırdıgı aslında söylenenle alakası olmayan güneş balçıkla sıvanmaz lafının patentini taşıyan takımdır.
lakabı karadeniz kaplanları olan ve hamsiyle hiç bir alakası bulunmayan şuan türkiyedeki en şerefli takımlardan bir tanesi benim tuttuğum fanatiği olduğum bir takım.
edit: (bkz: kardeşin senden habersiz entry girmesi)
tarihçesi için;
http://www.trabzonspor.co...PID=481&HaberID=27645
battle nette oyun oynadıgım polonyalıların tümünün bildiği tek takım..
bu sene yaptığı güzel transferler ile takım içi uyumu sağlarsa çok başarılı olacak takım.
sezonun en flash transferlerini yapmasına rağmen gün itibari ile bizleri üzmeye devam etmiş canımız, kanımız.
sezonun ilk haftasında ,ligin en hazır takımına deplasmanda yenildigi için kızılmaması gereken karadeniz temsilcisi.

7 yıl sonra edit: ya o zaman yazdım bu entryi. yıl oldu 2013 halen oylanıyor. neden oylanıyor samimi söylüyjorum anlamıyorum. adam beğenmiş bugün bunu. bir söylesin neden beğendi. merak içerisindeyim.

8 yıl sonra yine şaşkınlık editi: allah adı verdim bu entry 8 sene önce yazılmış ve sen o zaman kiminle oynandığını nereden hatırlıyon da artı ya da eksi oyluyon canım kardeşim. yıl olmuş 2014 ya. bu entryim her oylandığında şaşkınlık yaşıyorum.

9. geleneksel edit şenlikleri: aha gene oylandı
gene bir kayseri macı gene hüzün gene yenilgi... bu senede taraftarını mac cıkısları boynu büküp bırakıcak gibi gözüken takım

(bkz: nerde o eski trabzon)
yattara nın frikikten attığı süper golle ikinci bir güney kıbrıs faciasından simdilik kurtulmus olan takım...
anadolu takimlarinin medar-i iftihari olmasi gereken kulup. diger kuluplere nazaran cok gec kurulmasina ragmen* buyuk isler basarmis, 3 buyuklerin hegamonyasina da 6 kere son vermislerdir.

dipnot: 2 kere 3 sezon ust uste sampiyon olmuslardir. eger aradaki 1 sezonuda sampiyon tamamlasalar 7 sezon ust uste sampiyon olmus olup kirilmasi imkansiz bir rekor yakalayacaklardi.

edit: ben yanli$ hatirliyormu$um; 2 kez 3 kez ust uste $ampiyon olmami$ trabzonspor.
uefa kupasında 1. tura cıkma basarısını göstermiş olan takım birinci tur rakibide ispanya dördüncüsü osasuna dır..
2006-2007 sezonunun ilk galibiyetini denizlisporla kendi evinde yaptığı karşılaşmada alan takımdır.
lazaroniyi göndermesi bu gidişle yakın olan takım.. ve bu hamle ligin devamı için cok önemli
gün itibari ile 2006-07 sezonunun ilk derbi maçında beşiktaş'ı inönü stadında 3-2 mağlub etmiş karadeniz fırtınasıdır.
iddaacı güruhu döt etme kapasitesine fazlasıyla sahip takım.
güncel Önemli Başlıklar