bugün

entry'ler (878)

corporate basketball league

finaline doğru gidilen lig. çeyrek final serileri tam anlamıyla cadı kazanı gibiydi.

Pirelli-digiturk
çeyrek finalin çekişmesiz geçen tek serisiydi. pirelli digiturk'ü 2-0 ile geçti.

dhl-istanbul ecza odası
istanbul ecza odası top 16'da sürpriz yapıp turkcell'i eleyerek gelmişti çeyrek finale. çeyrek finalde de dhl'i ilk maçta 52-51 ile geçtiler. ikinci maçta tam seriyi geçtik derlerken dhl bulduğu son saniye basketiyle maçı uzatmaya götürdü ve uzatmada maçı kazanarak seriyi 1-1'e getirdi. yarı finalisti belirleyecek son maçta ecza odası skor 61-61 iken 20 saniye kala topu çaldı boş turnikeyi kaçırdılar dönen topta dhl sayıyı buldu maçı 63-61 kazanarak yarı finale çıktı.

iş bankası-odeabank
son iki yılın finalisti iş bankası ile bu sezonun flaş takımı odeabank biraz da kura şanssızlığıyla çeyrek finalde eşleştiler. bana kalırsa iki takımın da hakkı minimum yarı finaldi. serinin ilk maçında odeabank fırtına gibi esip 94-69 mağlup etti iş bankası'nı. ligi yakından takip edenler için biraz şok edici oldu. iki takımın da birbirlerini yenebileceğini tahmin ediyordu herkes ama bu kadar fark olmasını beklemiyorlardı. ikinci maç iş bankası kalitesini gösterdi ve maçı 80-72 kazanıp seriyi 1-1'e getirdi. son maç ise tam bir final havasında geçti. iş bankası 10 sayı geriden gelip maçı uzatmaya götürmeyi başardı. uzatmada da odeabank'ı 69-65 yenerek yarı finale çıktı.

deloitte-pwc
geçen senenin şampiyonu pwc ile üçüncüsü deloitte çeyrek finalde karşılaştılar. bu sezon biraz düşüşteydi pwc. deloitte ise tam tersi iyi bir sezon geçirdi. buna rağmen serinin ilk maçını biraz tecrübesiyle 55-53 kazanıd pwc ve seride 1-0 öne geçti. ikinci maçı deloitte 64-56 alarak seriyi 1-1'e getirdi. son maç yine final havasında geçti. baştan sona başabaş geçen maçta pwc son hücumda sayı bulamadı ve deloitte maçı 53-51 seriyi de 2-1 kazanarak yarı finale çıktı.

yarı finalde pirelli dhl ile, iş bankası ise deloitte ile eşleşti. ilk yarı final serisi oynandı ve bitti diğeri bugün başlayacak.

pirelli-dhl
pirelli dhl'e iki gömlek fazla gelince bu seri de uzun sürmedi ve seriyi 2-0 ile geçerek finale çıktı.

iş bankası-deloitte
yarı finalin çekişmeli geçmesi beklenen serisi. favori iş bankası ama deloitte çok genç ve yetenekli bir takım. bana kalırsa bu seriden gelen takım finalde pirelli'yi yenecektir.

edit: yarı finalde deloitte'u geçen iş bankası finalde de pirelli'yi geçerek şampiyon oldu. üçüncülük maçını ise dhl kazandı.

corporate basketball league

kura çekimi dün yapılmış olan lig. 50 takım 5'erli 10 gruba ayrıldı. takımlar burada aldıkları derecelere göre(galibiyet yüzdesi ve averaj hesabıyla) 1'den 50'ye kadar sıralanacaklar ve 8 takımlı 6 torba ve 2 takımlı 1 torba olmak üzere 7 torbaya ayrılacaklar. sonrasında her torbadan gelecek olan 1'er takımla 6 takımlı 6 ve 7 takımlı 2 gruba ayrılacaklar. bu grupta aldıkları derecelere göre takımlar yeniden 1'den 50'ye kadar sıralanacaklar. sonrasında 15 ile 50. sıra arasındaki takımlar 1. play-off turunda çapraz olarak eşleşecekler ve tek maç üzerinden yapılacak olan eleme maçı sonrasında bu turu geçen 18 takım, grup maçlarının ardından direk olarak 2. play-off turuna geçecek olan 14 takıma eklenecek. bundan sonra 32 takımlı 3. play-off turu tek maç üzerinden ve çapraz eşleşmeyle oynanacak. turu geçen 16 takım top 16 turunda yine tek maç üzerinden birbirleriyle karşılaşacaklar. turu geçen 8 takım best of three serisi ile yarı final mücadelesi verecek. yarı finaller yine best of three serisiyle oynanacak. final ise tekl maç üzerinden oynanarak lig son bulacak.

anlayacağınız baya uzun soluklu bir maraton bizleri bekliyor. bu sene final maçı yine digiturk üzerinden canlı yayınlanacak. tüm play-off maçları http://www.cbl.com.tr adresinden canlı yayınlacak. yine bazı maçlar ve maçların özet görüntüleri site üzerinden canlı yayınlacak. geçen seneye ek olarak bu sene tüm maçların istatistikleri play-by-play olarak site üzerinden takip edilebilecek.

geçen sene 1 sayı = 1 aşı = 1 hayat kampanyası yapılmış ve binlerce çocuğa bu sayede aşı yaptırmıştı organizasyon. bu sezon da yine çocuk felci aşısı projesi yanında 5 sayı = 1 fidan projesi yapılacaktır. ayrıca her hafta katılımcı takımlar o haftayı kendi hafta sonu yapabilecek ve bu kapsamda tanıtımlarını yapabilecekler. bu firmalar geçen sene bazı firmaların yaptığı gibi çocuk esirgeme kurumlarından çocukları salonda ağırlama gibi etkinlikler yapabilecekler.

lig gerçekten oyuncuların iple çektiği bir hal aldı. ben de onlardan biriyim ve sanırım sözlüğe bu kadar uzun bir entry yazmam da heyecanımı gösteriyor. bu arada maçlar cumartesi günü başlıyor ve cumartesi, pazar günleri kasımpaşa spor salonu'nda 6'şar maç, pazar günleri ise hidayet türkoğlu spor kompleksi'nde 4 maç olacak şekilde fikstür oluşacak.

corporate basketball league

bu sene 50 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek olan ligdir. kuralar bu akşam taksim green park hotel'de çekilecek. bu sezon katılacak olan takımlar aşağıdaki gibi;

(bkz: 3M)
(bkz: Akkök)
(bkz: Anadolu Hayat Emeklilik)
(bkz: Arçelik)
(bkz: Assan Alüminyum)
(bkz: Atos)
(bkz: Avea)
(bkz: BASF)
(bkz: Bayer)
(bkz: Bilge Adam)
(bkz: Borusan)
(bkz: BP)
(bkz: BSH)
(bkz: Burgan Bank)
(bkz: Castrol)
(bkz: Deloitte)
(bkz: DenizBank)
(bkz: DHL Express)
(bkz: Digiturk)
(bkz: Doğuş Grubu)
(bkz: Ekol Lojistik)
(bkz: Ford Otosan)
(bkz: Garanti Teknoloji)
(bkz: Henkel)
(bkz: Hexagon Studio)
(bkz: HSBC)
(bkz: ING Bank)
(bkz: istanbul Ecza Odası)
(bkz: Klima Plus)
(bkz: KPMG)
(bkz: Kuveyt Türk)
(bkz: LG)
(bkz: Microsoft)
(bkz: Novartis)
(bkz: Novo Nordisk)
(bkz: Odeabank)
(bkz: Pernod Ricard)
(bkz: Peugeot)
(bkz: Pirelli)
(bkz: PwC)
(bkz: Red Bull)
(bkz: Sanovel)
(bkz: TEB)
(bkz: Tofaş)
(bkz: Turkcell)
(bkz: Türk Hava Yolları)
(bkz: Türkiye iş Bankası)
(bkz: Unilever)
(bkz: Vodafone)
(bkz: Yapı Kredi)

edit: Bu sene tbf katılmıyormuş. yerine klima plus katılıyor. tbf'yi çıkarıp klima plus'ı ekledim.

corporate basketball league

şirketler düzeyinde düzenlenen, hakemlerinin, istatistikçilerinin tbf tarafından görevlendirildiği basketbol ligidir. bu sene 19 kasım'da kuralar çekilecek ve 24 kasım'da ise maçlar başlayacak.

bu da internet sitesi
http://www.cbl.com.tr

edit: ligde tbf takımında harun erdenay'ın oynadığını da belirtelim.

ergin ataman

takımla ilgili büyük sıkıntısı var görünen coach. aşağıdaki tweet'te durum çok daha net görülebilir. telekom maçının son iki molasında yerinden kalkmamış. ayrıca carlos arroyo ile kavga ettiği de basketbol aleminde dillendirilmekte.

https://twitter.com/Trend...status/399985474590101504

galatasaray liv hospital

takımın bu noktaya gelmesinin nedeni sakatlıkların yanında ergin ataman carlos arroyo kavgasıdır. ayrıca oyuncuların paralarının ödenmediği bilgisi gelmekte. kazan kaynamakta diyelim.

kullan at hatlarla sms tacizi yapan firmalar

kimden geldiğini bilmediğiniz sürekli farklı farklı numaralardan gelen reklam smslerini atan firmalardır. şimdi öncelikle bunu neden yaptıklarını anlatalım. neden basit; maliyet. normalde gönderen olarak kendi adını kullansa firma, gsm firmalarına yüklü sms maliyeti ödeyecekken, çeşitli yasadışı yollardan sizin telefon bilgilerinize ulaşan bir takım kişiler aracılığıyla kullan at hatlardan size sms gönderiyorlar. önce bu hatlar avea'ya geçiriliyor. sonra 10000 sms paketi alınıyor. sms'ler atılıyor ve hat bir daha kullanılmamak üzere çöplüğe gidiyor. o hatlar acaba kimler adına alınmış sorgulayan yok, bu firmaların bunları yapması yasal değil bunu da kimse sorgulamıyor. ayrıca birileri sizin bilgilerini birbirlerini satıyor. bu aracı dediğim kişiler de öyle süper zeka kimseler değil. bir çoklu sms programı bir de bilgilerinizi çalmaları yeterli.

bu başlık altında ifşa etmek istiyorum, bu sistemi kullanan bazı firmaları;

(bkz: digiturk)
(bkz: d-smart)
(bkz: decor yapı)
(bkz: uludağ büyük hotel)

d smart

daha ucuz olduğu için alias'ı digiturk olan sms yerine kullan at hatlarla sürekli sms atan, müşteriyi taciz noktasına getiren türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri.

(bkz: kullan at hatlarla sms tacizi yapan firmalar)

digiturk

daha ucuz olduğu için alias'ı digiturk olan sms yerine kullan at hatlarla sürekli sms atan, müşteriyi taciz noktasına getiren türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri.

(bkz: kullan at hatlarla sms tacizi yapan firmalar)

javale mcgee

tüm dünyanın görüp görebileceği en salak basketbolcu olabilir kendisi. bol bol shaqtin' a fool programına konu olur.

http://www.youtube.com/watch?v=kdb3vv-5ygI

mehmet baransu

fenerbahçe ülker'i fiba'dan men etmekle neyi kastediyor bilemediğim adam. euroleague fiba değil uleb organizasyonudur. uleb ile fiba'nın da hiçbir bağlantısı, ortak noktası vs. yoktur. ayrıca euroleague'in sponsoru thy iken fenerbahçe ülker'i çakma haberleriyle euroleague'den men etmek o kadar kolay değil. he tbf fiba'ya bağlı oradan çakarım diyorsa turgay demirel ve fiba'nın en büyük sponsoru beko dolayısıyla ali koç varken o da zor... (bkz: adam pisliğin teki çıktı rıza baba)

intimissimi

kanımca kadın iç giyiminde türkiye'de bulabileceğiniz en iyi marka. inanılmaz güzel bir tarzı var. sevgilinize hediye alacaksınız uygundur. agent provocateur getirebiliyorsanız orası ayrı. ama victoria's secret'la kıyaslamak bile intimissimi'ye haksızlık olur. la senza falan alacağınıza lütfen gidin intimissimi alın türk kızları.

ayrıca erkekler için boxerları da inanılmaz güzel ve rahattır. tavsiye edilir.

yaşar büyükanıt

şuan muhtemelen yazlığında ayaklarını uzatmış dinlenen adam. umarım bugün ve sonrasında acı çekecek olan insanlardan çok fazla daha acı çekerek yaşamını sürdürür. ömrünün sonuna kadar çeşitli sıfatlarla anılacak ve hiçbiri iyi olmayacak.

recep tayyip erdoğan

ileride kendisine yapılacak zulmün tohumlarını zaten atmıştı ama bugün o tohumlar yeşerten insan oldu. acı ama bu işler bu ülkede böyle yürür...

sahrayıcedit

ev satmak, almak, kiralamak isteyenlerin dikkatli davranmasının yerinde olacağı semt. buraya özgü bir şey değil tabi ki çok var bunlardan ama şöyle bir tip mevcut;

(bkz: cedit gayrimenkul)
(bkz: muhammet adıgüzel)

emlakçı

hiçbir ev sahibinin evini kiralaması veya satması için görevlendirmemesi gerekli kişilerdir. yıl olmuş 2013 hala bu adamlar iş yapıyorlar. aman dikkat! şöyle tipleri de mevcuttur;

(bkz: cedit gayrimenkul)
(bkz: muhammet adıgüzel)

cedit gayrimenkul

muhammet adıgüzel adlı emlakçının emlak ofisi. uzak durulasıdır. nedenini merak edenlere özel mesaj yoluyla açıklayabilirim uzun uzun. ama dediğim gibi siz siz olun sahrayıcedit civarında ev bakıyorsanız bu emlakçıdan uzak durun.

muhammet adıgüzel

sahrayıcedit'te cedit gayrimenkul'de emlakçılık yapan adam. emlakçı dediysem; kendisi, alıcının 5 bin lira indirim isteğini ev sahibine iletip, ev sahibinden olumlu yanıt alıp, sonrasında alıcıya maalesef sadece 2 bin lira indirim yapıyorlar diyen bir adamdır.

hikaye daha çok uzun. uzak durulası bir insan kendisi. hikayenin devamını bilmek isteyenlere özel mesaj yoluyla uzun uzun anlatabilirim. sadece sahrayıcedit çevresinde ev bakıyorsanız bu adamın adını duyduğunuzda arkanıza bile bakmadan kaçın.

zeljko obradovic

futbolla alakası olmayan ve sıkı bir basketbolsever olan ben için de dünyanın en büyük coachlarından biridir. nba'de de coachlar var demeden önce düşünmek lazım. nba'de kalburüstü sayabileceğin 4-5 coachtan da daha iyidir zeljko obradovic, ettore messina, svetislav pesic ve dusan ivkovic.

nba'de iyi coachlar dediğin adamlar greg popovich, jerry sloan(o da bıraktı), phil jackson... başka? belki rick adelman... yukarıda saydığım avrupalı coach'ların hepsinin iddia ediyorum hücum ve savunma bilgileri nba'de de coachlar var dediklerinizden kat kat üstünler.

bir yerde basketbolun en iyi oyuncularla oynanıyor olması orada en iyi basketbolun oynandığı anlamına gelmiyor maalesef.

murat kosova

ben dediğimde kötülemiştiniz ama kötü bir spikerdir. illa bir futbol takımının maçını kötü anlatması gerekiyordu anlamanız için,

(#13014670)
(#13014710)
(#13047510)