bugün

milli takıma ilkleri yaşatan ve daha sonra galatasaray'ı başarıdan başarıya koşturan teknik direktör. şimdilerde yeniden milli takım teknik direktörü. son birkaç senedir performansı düşen ve bir an önce eski mütevazı ve başarılı günlere dönmesini beklediğim imparatore.

[kat: teknik direktörler]
milandan ali cengiz oyunlarıyla kovdurulan türkiyenin bir numaralı antrenörü.
kel olmaya ramak kalmış saça nasıl şekil veriliri açıklamalı gösteren aktör.
gün itibari ile yeni federasyonun görevine devam kararı aldığı teknik direktör.
son yaptıgı olaylar pek hos olmasa da, karizmasıyla futbolcular ustunde yarattıgı etkıyle milli takıma en cok yararlı olacak teknık dırektordur. (bkz: imparator)
türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı teknik direktörüdür. son dönemde başarısızlıklarının nedenleri ise şöyledir:

1. milandan ayrılışı tamamıyla ancelottiyi getirmek isteyen milan yönetiminin işidir. çünkü o döneme kadar milan, bir teknik direktör kovacak kadar kötü sonuçlar almamıştır. yapılan iş iyi veya kötüdür, tartışılabilir. ancak, milan ancelotti ile şampiyonlar liginde final oynamıştır. fatih terim'in bir yerde de buna kızmaya hakkı yoktur. çünkü kendisi de takımı şampiyon yapmış lucescu'nun yerine galatasaray'a gelmiştir.

2. galatasaray'a geldiğinde ise bir türlü istediği futbolcuları alamamış ve hep ucuz ama kalitesi şüpheli futbolcularla idare etmek zorunda kalmıştır. ayrıca burada tekrar eski takımı toplamak gibi bir hata da yapmıştır. oysa ki yeniden gençlere yönelip aynı futbolcularla değil ama aynı sistemle çalışmış olsa idi, belki de böyle olmayacaktı. o dönem arif erdemin hala oynadığın düşündüğümüzde hatanın vahameti daha iyi anlaşılır.

3. milli takımda da yapabileceğinin en iyisini yapmıştır. ancak galatasaray'da yaptığı hatayı burada da yapmış, nerede olduğu bile unutulmuş, kick boxcı bozması alpay özalanı, oynatarak yine kumar oynamış ve yine kaybetmiştir.

bunlara rağmen
1. türkiyenin avrupadaki averaj takımı imajını silmiş ve avrupa kupalarına katılmasını sağlamış,
2. türk futboluna belki de tarihinde göremeyeceği "iki" kupa kazandırmış * *
3. türk futbolcusunun avrupada oynamasının önünü açmıştır.
bize italyancayı öğreten büyük teknik adam.
sii, maaa.. libre italiano..
kesinlikle iyi bir teknik direktör değildir. hele motivasyon ustası olduğu tam bir palavradır.(son isviçre maçında bu görüldü zaten). rakiplerine saygı duymayan bir anti-sporcu kişilik, kazanmak için her yolu mübah sayan bir makyavelisttir. güçlü oldugu tek konu arkasındaki lobidir. kendisi o kadar iyi teknik direktördür ki milanda sadece 9 hafta dayanabilmiştir -ki milandayken kadroyu maldini ve costacurta ile birlikte hazırlaması kovulmasını hızlandırmıştır-. kovulduktan sonra hiçbir takımdan transfer teklifi almaması ne kadar iyi bir teknik direktör oldugunu gösteriyor zaten.
'i love you hagi' tezahuratını en yüksek sesle söylemesi gereken biridir. zira hagi'nin sayesinde 4 yıl şampiyonluk, uefa ve süper kupa gelmiştir.
(bkz: galatasaray in basarilari)
savunmasıyla ünlü italyada başında bulunduğu takımlara hücum futbolu oynatarak italyan futboluna atraksiyon katmış teknik direktör.
sevincini belli edemeyen teknik adam
futbol bilgisinden çok futbol şansı vardır. futbolcudan anlamamaktadır. ama bala **** yaptığı transferlerle ve altyapının sağlam oluşuyla dört sene şampiyon olup uefa kupasını kazanmıştır. bu yönden tebrik edilesidir. ama bir teşekkür onaysa bin teşekkür hagi ve hakan şükür e olmalıdır. italya ya gidip italyanca öğrenip, basın toplantılarında da italyanca konuşmaya çalışması derinden yaralamıştır (bkz: daum) (bkz: gordon milne)
(bkz: karizma)

6 sene sonra yazıyorum.
ihtiyarlaştıkça ağzını bozdu karizmasını yitirdi.
milan dan kovulmamıştır; o gönderişe ancak i*nelik denebilir! alınmasını istemediğini bağıra çağıra söylediği filippo inzaghi isimli türk düşmanı italyan biraderlerin büyük olanı 3 maçta 2 penaltı kaçırmış*, yönetim de kendisinin hiçbir şekilde arkasında durmamıştır. milan dan kovulmasının ardından almadıysa da galatasaray dan kovulmasının ardından aralarında roma nın da bulunduğu onlarca transfer teklifi almış, fakat galatasaray da yaptığı hatayı yaparak milli takımın başına ikinci kez geçerek kabak tadı vermiştir. isviçre maçları bir yana aslında çokta iyi iş çıkarmıştır. ersun yanal ın başarısızlığına göğüs germesi takdir edilesidir.
Zamanında fenerbahçe tarafından 10 milyon amerikan dolari teklif edilmiş.Ama isim vermek istemiyorum aziz yıldırım tarafından edilen teklifi reddetmiştir.
(bkz: terramoto)
(bkz: imparatore)
(bkz: la legenda vivente)
kesinlikle yabancı hocalara karşı kompleksi olan adam pek çok kez gazeteciler tarafından yerildiğinde souness şöyle yapıyor daum böyleydi türk olunca mı bunlar yazılıyor demişliği vardır.
ülkesini seven görev adamı.
galatasaray'ın uefa kupasını kazandığı sene oynadığı bütün maçlarda atılan goller sonrası yardımcılarını tekme tokat döven bununlada yetinmeyip kırmızı kart gören oyuncularına tekme tokat dalan babacan teknik direktör...*
Marco Aurelio'yu Milli Takım'a çağırabileceğini ifade eden teknik direktör. Olursa milli takımda ilk kez bir devşirme yer alacaktır.
mahsun kırmızıgül'e göre türkiyenin en iyi vantilatörüdür.*
bugun milli takimin 2008 avrupa sampiyonasi finallerine gidecegine inandigini bir kez daha vurgulamistir. "3 mac icerde 9 mac disarda ama biz milla takimin bu engelleri asacagina inaniyoruz" demistir
çok ilginç biridir.. seveni olduğu kadar sevmeyenide vardır.. halbuki türk milletinin gururlandığı avrupa başarılarında hem galatasaray hemde milli takım olarak başında hep fatih terim olması bir tesadüf olamazdı..
1953 adana doğumludur.. fakir bir ailenin çocuğudur adana demirspor'da yetişip galatasaray'a kadar gelmiştir..
(bkz: adanalı ünlüler)