1. 1.
  regaip kandilinde müslüman insanlar dua ederler. Bu gece ettikleri duaların kabul olacacağına inanırlar.Kesinliği yoktur. Bir çeşit avunma yöntemi de olabilir.

  bu cümleyi kuran müslümanların çıkarcı olduklarını düşünmeden edemiyorum.
  1 -8 ... vegapunk
 2. 2.
  Duaların kabul günü, maneviyatı az fuzuli duanın çok olduğu güne verilen isimdir.
  3 ... golluuum
 3. 3.
  af dilemek, dua etmek, imanın artması için sebeplerden işte.. yalnız peygamberin ana rahmine düştüğü kandili yaşar nuri öztrük gibi bende saçma buluyorum.. islamı temizlemek lazım hurafelerden bence.. bu hurafe olmasa da var ama işte..
  2 -2 ... baykalbul
 4. 4.
  Iyidir, hostur. Insanlarin dini yogunluk yasamasi icin guzel bir sebeptir. Dualarin kabulune suphesiz inandigim bir gecedir. Dua edicem ve kabul olucak beklentisine girmek cikar olarak gorulmemeli. Bunu anlamak icin biraz takva sahibi olunmali. ( anladigimdan degil, anladigini dusundugum insanlardan aldigim yorumlar bunlar). Bu arada her cikarcilik eylemi bu kadar zararsiz olsa keske.
  4 -1 ... pavor nocturnus
 5. 5.
  sözlükte gay moderatör olmaması sorunsalı diye bir başlık açılıyor, 68 dakika içinde 14 tane çok gerekli ve sorun çözümüne odaklı entry giriliyor.

  regaip kandili adlı başlıkta 3 adet yorum var 2' si aşağılayıcı ve zavallı yorumlar.

  sözlük ateist olanlar ve ateist olmayı bir bok sananlarla dolu. ateist olanlara lafım yok. en azından kimlikleri belli. ya diğerleri; acıyorum sizlere, çok komik oluyorsunuz. safınız belli değil en kötüsü. ne bok olduğunuz belli değil.
  10 -3 ... ercanvenida
 6. 6.
  benim için çok enteresan bir gün ve gece olmuştur, hayır olsun pek bir huzur doluyum.
  5 ... domine deus adiuva me
 7. 7.
  kutlu doğum haftasından sonra ki en büyük saçmalık.

  kimin rahmine ne zaman çocuk düştü nereden bileceğiz.
  -15 ... necati bilader
 8. 8.
  oruçla karşılanan gecedir. yüce allah herkesin dualarını kabul etsin.

  amin..
  16 ... mazo gelin
 9. 9.
  Oruç tutanların orucunu Allah kabul etsin regaip kandiliniz mübarek olsun.
  12 ... azimborader
 10. 10.
  Üç ayların başlangıcı Regaip Kandili, mübarek Ramazan ayının da mujdecisidir. Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve mujde gecesidir. tüm sözlük yazarlarının da regaip kandilini kutlarım.
  8 ... bosgelmisyazar