bugün

regaip kandilinde müslüman insanlar dua ederler. Bu gece ettikleri duaların kabul olacacağına inanırlar.Kesinliği yoktur. Bir çeşit avunma yöntemi de olabilir.

bu cümleyi kuran müslümanların çıkarcı olduklarını düşünmeden edemiyorum.
Duaların kabul günü, maneviyatı az fuzuli duanın çok olduğu güne verilen isimdir.
af dilemek, dua etmek, imanın artması için sebeplerden işte.. yalnız peygamberin ana rahmine düştüğü kandili yaşar nuri öztrük gibi bende saçma buluyorum.. islamı temizlemek lazım hurafelerden bence.. bu hurafe olmasa da var ama işte..
Iyidir, hostur. Insanlarin dini yogunluk yasamasi icin guzel bir sebeptir. Dualarin kabulune suphesiz inandigim bir gecedir. Dua edicem ve kabul olucak beklentisine girmek cikar olarak gorulmemeli. Bunu anlamak icin biraz takva sahibi olunmali. ( anladigimdan degil, anladigini dusundugum insanlardan aldigim yorumlar bunlar). Bu arada her cikarcilik eylemi bu kadar zararsiz olsa keske.
sözlükte gay moderatör olmaması sorunsalı diye bir başlık açılıyor, 68 dakika içinde 14 tane çok gerekli ve sorun çözümüne odaklı entry giriliyor.

regaip kandili adlı başlıkta 3 adet yorum var 2' si aşağılayıcı ve zavallı yorumlar.

sözlük ateist olanlar ve ateist olmayı bir bok sananlarla dolu. ateist olanlara lafım yok. en azından kimlikleri belli. ya diğerleri; acıyorum sizlere, çok komik oluyorsunuz. safınız belli değil en kötüsü. ne bok olduğunuz belli değil.
benim için çok enteresan bir gün ve gece olmuştur, hayır olsun pek bir huzur doluyum.
kutlu doğum haftasından sonra ki en büyük saçmalık.

kimin rahmine ne zaman çocuk düştü nereden bileceğiz.
oruçla karşılanan gecedir. yüce allah herkesin dualarını kabul etsin.

amin..
Oruç tutanların orucunu Allah kabul etsin regaip kandiliniz mübarek olsun.
Üç ayların başlangıcı Regaip Kandili, mübarek Ramazan ayının da mujdecisidir. Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve mujde gecesidir. tüm sözlük yazarlarının da regaip kandilini kutlarım.
işte buraya da yazıyorum ki ahdim olsun tövbe etmeyi düşündüğüm gündür.
Bütün müslüman arkadaşların kandilidir hepinize mübarek olsun.
cümleten regaip kandilimiz mübarek olsun..
bugün recep ayının ilk perşembesi yani regaip kandili. kandilimiz mübarek olsun.
Regaip kandilimiz mübarek olsun.
üç ayların başladığı mübarek gündür.herkese hayırlı kandiller.
tüm müslüman alemine ve hanelerimize huzur, sağlık ve bereket getirmesini gönülden dilediğim üç ayların başlangıcı olan mübarek gün.
hayırlara vesile olsun inşAllah..
tüm sözlük yazarları için mübarek olmasını dilediğim gecedir. dua istediğim gecedir. inşallah herkesin hayırlı dilekleri kabul olur.
Arapça reğip -talep etmek, istemek, arzulamak manasindan gelir. Recep ayının ilk perşembe gecesi.
(bkz: recep)
(bkz: şaban)
(bkz: ramazan)
Yüce Yaradan'dan, tüm insanlık için herşeyden önce sağlık, sonra sağlık, sonra yine sağlık, huzur ve hayırlı olan herşeyi tüm kalbimle dilediğim, üç ayların müjdecisi, mübarek gecedir. Merhametliler merhametlisinin, hepimize iki cihanda da ferahlık, kolaylık ve bereket getirmesini diliyorum.
kamyon kamyon günahlarımızın olduğu şu dünyada biz insanlar adına kendimizi affettirmek için olan nadide bir gecedir regaip kandili.

inşallah allah bizi affeder, inşallah herkesten helallik almayı nasip eder, inşallah edeceğimiz tüm duaları kabul eder.

ne diyelim, bol bol dua edin ve af dileyin. hayırlara vesile olsun hepimiz için.
camiye doğru yol aldırtan mübarek kandildir.
oruç tutanların orucunu allah kabul etsin. regaip kandiliniz mübarek olsun.
tüm islam alemine mübarek olsun .
Tum islam alemine huzur ve bariş getirsin.