bugün

entry'ler (4698)

suriye ye mücahitler ile sevişmeye giden kızlar

şüphesiz ki; islam'ın ''saliha kadın'' olarak öngördüğü kadınlardır.

teleservice

ekşi'de ve burada hakkında yazılanları şaşırdığım, yaklaşık 1 sene önce aldığım iphone 4s'imi 5-6 ay önce wifi grayed out sorunuyla gönderdiğim ve sıfır cihazla değişim yapan, aynı şekilde geçenlerde power tuşu sorunu ile gönderdiğim aynı telefonu yine sıfırıyla değiştirecek olan firma.

zaman konusunda biraz eksiklikleri var ama zaten baştan 20 işgününü kabullenerek bu hizmete başvuruyorsunuz, çok acele etmek anlamsız.

2013 2014 sezonu beşiktaş ın en iyi forması

fenerli olmama rağmen, çubuklusunu, bizim ekrana zoom yapıldığında yayını bulanıklaştıran çubukludan daha çok beğendiğim formalardır.

vay be

ferda anıl yarkın'ın 1999 çıkışlı unuttum sanma albümünün eğlenceli açılış parçası.

evlenilcek olan kızın izmirli olması

çok adi adamlar doldu bu sözlüğe.

utanıyorum artık bu platformda bulunmaktan amına koyim

until the end of time

70'lerin ve 80'lerin önemli gruplarından foreigner'in mükemmel baladlarından.

ahmet necdet sezer

3 kasım 2002 ile başlayan kara dönemde yaşadıklarını mutlaka yazması gereken atatürk'ten sonraki en değerli cumhurbaşkanı.

bu ülkeyi atatürk ün kurduğunu sanan laik

akp'yi din, rte'yi de peygamber sanan hüloğdan daha mantıklı bireydir.

habervaktim

ekşi sözlükçüler ramazanda su içti haberinin altındaki yorumlardan birinde, ''oruç tutmayanı kınamamak başkalarının da bundan cesaretle apaçık oruç ve diğer gerekli ibadetleri yapmamasına sebep olur ve bizleri sıkıntıya sokar'' minvelinde bir yorum yayınlanan haber(!) portalı.

hoşgörü şehri sivas

hoşgörünün ancak ve ancak; alevilerin sünnilerle oruç açması, oruç tutmayanların sokakta yemek yememesi, namaz kılmayanların günde 5 kere ve bir ömür boyu ezan yayınına katlanması, sahura kalkmayanın davul sesine saygı göstermesi ve inanmayanın hiç bir platformda dine eleştiri getirmemesi tabiri caizse sesini çıkartmaması şeklinde geçerli olabileceği önerme.

yanlış anlaşılmasın bu yazılanlar sivas'a özgü değil memleketin bütün yobaz bölgelerinde rastlanan durumlardır.

gezi parkı olayları ile ilgili fotoğraf

böyle ak ..leri görünce format mormat hak getire kafa göz giresim geliyor.

ulan insan kendi ürettiği yalanlara bu kadar kendini inandırıp bir de bunlarla meram anlatma derdine nasıl düşer lan?

hadi beyinden, mantıktan, zekadan hiç nasip almadığınızı biliyoruz da, zerre allah korkusu da kalmamış lan bu iftiracı ...lerde.

bereket döner

her ne kadar islamcı sermayeye ait olması yüksek ihtimalse de, gezi olayları esnasında direnişçilere insanca davrandığını ve örneğin limon dağıttığını gördüğüm, tabir-i caizse kızılkayalar gibi ekmek yediği kaba sıçmamış, tüm zamanların en sağlam dönercisi.

kızılkayalar

gezi olaylarındaki iğrenç tavrı unutulmadan inatla boykot edilmesi gereken işletme.

müslüman olmayan ölen kimseye rahmetli demek

ne acıdır ki hayatın garip bir cilvesi sonucu bu ülkenin başına iktidar olan rte kişisi, tam da bu kafada olmasından dolayı, kendince ''dinsiz, kafir'' gibi gördüğü ve hopa'da polis terörü sonucu hayatını kaybeden emekli öğretmen metin lokumcu için bir ''allah rahmet eylesin'' diyememişti.

ntv'deki canlı yayında ruşen çakır'ın hem korkarak hem de içten içe isyan ederek ''ama öldü efendim'' deyişi hala gözlerimin önündedir.

müslüman olmayan ölen kimseye rahmetli demek

hoşgörüyü sadece kendi inançları için öngören yobaz şakirtin hoşuna gitmeyen eylemlerdendir.

madem üstün din islam bu kadar insan neden ölüyor

islam ya da herhangi bir dinin üstün olduğu falan yok. dinsel bağnazlığı yücelterek medeniyet seviyesinin üzerine çıkmış bir toplum yok. nerede barbarlık, kan, gözyaşı varsa orada din var, dinlerden kaynaklanan çatışmalar, savaşlar, vahşetler var. yeryüzünün en vahşi, en geri kalmış bölgelerinin islam coğrafyası olması tesadüf değil. bu orta çağda da tam tersi hristiyanlar için geçerliydi. modern zamanlarda, hangi toplum ki din zincirini esnetmiş, geniş açılardan, dünyayı ve olayları yorumlaya başlamışsa o toplum yükselmiştir.

hasmet ibriktaroglu

duyarlı ve duyarlılıklarımız üzerine bir sempozyum verirse iştirak etmek istediğim duyarlı yazar kişi.

tarık akan

direnişe başından sonuna kadar destek veren, pek çok defa gezi parkına gelen, kadıköy'deki gazdan adam festivaline katılan büyük insan.

rahat yaşamak uğruna korkakça davranmayanlardan...

hamile kadın sokağa çıkamaz

siyasal islamcı kesimin ahlaksızlığını, terbiyesizliğini ortaya koyan nice çirkin yaklaşımdan birisi daha.

7-8 aylık hamile kadınlar para kazanabilmek için, hayatlarına devam edebilmek için çalışmak zorundalar bu ülkede. neymiş beyzademizin gözüne estetik gelmiyormuş, hava almak isteyen kadınları eşleri ''araba'' ile gezdirsinmiş.

ulan herifçioğlundaki fikirlere bak yahu. tamam çala çırpa memleket aristokrasisini bilcümle kendinizden oluşturdunuz, para pul, şatafat, lüks yaşam herşey sizde ulan bari bu kadar milletin gözüne sokmayın.

hamile kadın sokağa çıkamaz

trt'nin bu seneki ramazan programlarında kaliteyi(!) baya yükselttiğinin tezahürüdür. bir kaç gün önce de sakallı bir tip kasten oruç tutmamak, edepsizliktir, utanç vericidir vs. gibi laflar etmişti.