1. 1.
  volkswagen'ın ağır abisi (ne taşaklı tanım oldu lan). her 3 yılda bir kasa değiştirmesi sonucu tüketicelerin elinde patlayabiliyor. 1998'de çıkarttıklar dizel versiyonu yeni nesil dizel araçlar için milat olmuştur.
  6 -2 ... arjen robben
 2. 2.
  prestijli ve karizma sahibi otomobil.
  2 ... cnnturk
 3. 3.
  pas at şahsi oynama şeklinde esprilerin çıkmasına sebep olmuş araç.
  4 ... simitcikahvecigazozcu
 4. 4.
  volkswagen in beetle modeli kadar satacak bir model çıkarmak istemesi üzerine çıkarılan bir modeldir. pek başarılı olamamıştır. iyi ki de olamamıştır çünkü bu olay üzerine volkswagen golf ü üretme kararı almıştır. golf çok başarılı olunca volkswagen de passat ın üzerine o kadar gitmemiştir. günümüzün kurtlar sofrası olan orta sınıf gibi bir mevkide bulunan passat, yine orta sınıf bir kesime hitab etmektedir. en son çıkan kasası gerçekten güzel olmuştur ama bir bmw 3 serisi ve mercedes c serisi ile karşılaştırılabilecek kadar iyi değildir. fiyatına oranla gerçekten kaliteli bir araç alırsınız.
  1 -1 ... agresif orumcek adnan
 5. 5.
  2007 modelinin kapisini acmak ve calistirmak deveye yuzmetre kırdirmaktan zor olan ve bayagi teferruatli olan aractir. binaeylehen bu modele tekme tokat dalabilirsiniz.
  sözün özü:

  (bkz: hey gidi hey nerde o eski biyiklar)
  2 ... mulayim
 6. 6.
  kat ve avratla birlikte türk erkeğinin 3 gözdesinden biridir.

  (bkz: kat avrat passat)
  3 ... ozz le grand
 7. 7.
  günümüzde otoritenin sembolü haline gelmiş sırhlımsı araç.
  3 ... tavushavasi
 8. 8.
  1998 yılından itibaren ülkemizde sıklıkla görmeye alıştığımız arabadır kendileri. 1.8 turbo motoru ürettiği 150 beygirlik güç ile 1.9 litrelik dizel motoru ise 100km mesafede ortalama 5.3 litrelik yakıt tüketimi ile Türk insanının gönlünde taht kurmuştur. 2.el piyasası son derece hareketlidir. Dizel passatlar benzinli kardeşlerine göre oldukça pahalıdırlar.yinede Türkiyede dizel passat almak çok daha mantıklıdır.
  2 ... bosniac
 9. 9.
  KASIM 2007 iTiBARIYLA dünyada 15 milyon adet üretilmiş olan otomobil. dünya çapında passat, 1973 yılından beri üretilmekte.
  3 ... beyazyelkenli
 10. 10.
  her genç erkeğin rüyası.
  4 -4 ... falay