bugün

Turkiyede adsl keşfedilten sonra yıldızı sönen internet baglantı paketi... (bkz: superonline oyun)
okey oyunun en zevkli oynanabileceği site... ha taşların şakur şukur sesi gelmedikten sonra ne anlamı var ayrı konu. gerçi yalandan bi "tak tuk" ses geliyor ama kesmiyor tabi.. ben zaten okeyden pek de haz etmemişmdir, edenler için öneridir.
http://www.superonline.com
dial-up zamanlarında herkes tarafından bilinen accountu ile nete beleş girmenin keyfini bizlere yaşatan kurum. user:isagok pass:gokisa * *
feci bir chp reklami yapan internet sitesi.
fena da yapmiyor değil hani. guzel olmuş denilesi site.
99 Ytl ye e-posta edresi satan sitedir. kardeşim hasta mısınız siz eksiklikleriniz mi var,yüzsüzce denilmekdir ki;

Superonline E-posta için
10 Neden!!!

1GB'a kadar e-posta alanı
Virüslerden korunun
Spam'e son!
ileri e-posta servisleri
Hızlı ve basit POP3 kurulumu
Web tabanlı e-posta desteği
WAP ile erişim
Superonline Faxmail hizmeti
Superonline GPRS ile erişimi
Self Servis ile e-postalarınızı kontrol altına alın

http://eposta.superonline.com/index.jsp

---yaaaawwww tamam yaaaaaaww tamam yawww alıcam ulen, senin için ferah olsun yeter ki...
bugüne kadar 80-90 liralık faturaları hunharca g.tüme sokmak suretiyle canıma yetmiş olan, hayattan soğutan, geçen ay ise "tellcom ile superonline tek marka altında birleşti. bu mükemmel olaydan ötürü müthiş yenilikler, çılgın imkanlar, teknolojik yenilik silsileleri gelecek" diye boyuna mail atıp sonra sesi soluğu kesilen şirket. o tek markanın altında kalırsınız inşallah.
sitelere uyguladığını öyle sokak aralarında uygulamaması gereken firma. mesela bizim buraya çekmeleri 1 gün sürdü.
rezalet bir müşteri hizmetlerine sahip isp firması. mail atarsınız 1 haftada dönerler, telefon açarsınız muhattap bulamazsınız.. ama fiber olayından dolayı şuan için paşadır.güzeldir.cicidir.
evime adsl fiyatına arap atı hızında fiberoptik internet bağlamış firma. daha yeni aboneyiz, iyi mi kötü mü bilinmez ama saniyede 1 megabaytla indirme yapılınca insanın ağzından ister istemez helal olsunlar fırlamakta.
atıp tutan firmalardan biridir. oynuna gelmeyin. cazip fiyat derler ama internet hızı 5 yıl önceki hız gibi çıkar. ttnetten şaşmıcan arkadaş hiç bir zaman. en azından hem hızlı hemde kotasız oldukça karlısınız. kotalı ttnet kullanıyorsan vay haline arkadaş. istersen gün 1-2 saat gir yine kotanı aştırırlar.
internet hızına diyecek olmayan iSS.
amma velakin gel gelelim müşteri hizmetlerine ve teknik destekine.

eve kuruluma gelen teknik ekip, hiçbir boktan çakmayan, son derece işten uzak olan, sadece kablo uzatmaya yarayan bir ekip. internet bağlantısını kuramayınca bilgisayara format atılması gerektiğini bile söyleyebilen gariplikler silsilesi. günün hangi saati çalıştıklarını bile bilmiyorlar*. telefon üzerinden destek sunamıyorlar. hiçbir şey yapamadıklarında kablolara suç buluyorlar.

müşteri hizmetleri ise teknik destek verdiğini sanıyor. bana otomatik ip ve dns ataması ayarlarını sorduğu için teknik destek verebildiğini sanan arkadaşları müşteriyle muattap ediyorlar. tamam türkiye bilişim sektöründe acemi bir ülke ve msn'e giren herkes bilgisayar bildiğini sanıyor. ama böylesi bir şey olmaması lazım.

2 saat içerisinde 3 kez aradığım müşteri hizmetleri hattında toplam olarak 45 dk hatta beklemek zorunda kaldım. superonline ya da bağlı olduğu çağrı merkezi bu duruma bir el atsa ve istihdam açsa hiç fena olmaz!

ve sorunumun proxy ayarlarından kaynakladığını ancak kendi çabamla buldum. superonline'dan umudumu kesip telefonu kapatalı 15 dk olmuştu zaten. yarın sözde teknik ekip gelsin de kabloyu incelesin bari.
bundan önce evime gelmesini istediğim ama adi kullanım koşulunu getirmesi sebebiyle artık gelmese de olur dediğim internet şirketidir. türkiye'nin avrupa ve amerika gibi yerlerle kıyasla taş devrini yaşadığına bir örnek daha teşkil ettiğini göstermişlerdir. kendilerini tebrik ediyorum. sınırsız olarak kullanamayacaksak fiber internet neyime?
gerçi superonline kendi bindiği dalı kesti bence. bu da bana pek mantıklı gelmiyor. yani acaba başka bir güç!! (mesela ttnet) mü buna etken oldu diye düşünmeden edemiyorum.

(bkz: türkiyeden gitmek için nedenler)
adi kullanım hakkı saçmalığına geçmeye çalışmalarından dolayı, büyük ihtimalle kendilerini yakında makhkemeye vereceğim kurum. yaptıkları rezilliğin, utanmazlığın ve müşteriye karşı ahlaksızlığın bayrak taşıyan bir örneğidir.
limitsiz tarifelerini adil kullanımlı limitsize çevirmesine şaşırmadığım iss. bu arkadaşların senelerce bize dial up hizmetini nasıl verdiğini hatırlayın, daha sonra adsl ile bu hizmetlerini nasıl pekiştirdiklerini gözünüzün önüne getirin, şimdi de bütün bu hatıraları süper ligin* naklen yayın haklarını kimin aldığı bilgisi ile birleştirin, oluşan sosu makarnanızın üstüne dökerek afiyetle yiyiniz. sıcak tüketiniz ardından tatlı servisi olacak.
limitsizi adil kullanımlı limitliye çevirmiş, bilmem ne halt etmiş falan filan... yaptığı uygulama yıllardır ttnet'in dayattığı haltla aynı olduğu için çok da takmıyorum. diğer yandan vermiş olduğu fiber internet hizmeti standart adsl kullanıcısının rüyasında bile göremeyeceği, görse de arabayı devireceği kadar sağlam ve hızlıdır.

kim ne derse desin böyle bir hizmeti sunup internetin karanlık çağı adsl bokundan şahsımı kurtardıkları, üstüne üstlük sözleşmeli ttnet aboneliğimi iptal ettirdiğim için ttnet'in benden tahsil ettiği 140 tl yi sorgusuz sualsiz abonelik bedelimden düştükleri için minnettarım. 20 mbps ile filmleri 1-2 dakika içinde indirip 4-5 ay bedava kullanmak gerçekten güzel...
40 liralık sınırsız tarifesinde asla 40 lira ödeyemediğiniz kurumdur. zira bir ay 60, bir ay 80 geçirir. sonradan öğrenirsiniz ki o 40 sadece normal ücretmiş ve onun üstüne 20 tane vergi sokuluyormuş. buradan tüm sorumluların götüne hubble teleskopu girmesini diliyorum tanrıdan.
ttnet'ten kat kat iyi olan firma. ayrıca ankara çayyolu'nda da gittikçe yayılmaktadır.
an itibariyle 5 mp limitsiz 49 lira ödeyen fiber abonelerini arayıp hızını 10 mp yapıyoruz yine 49 liradan devam ettiriyoruz diyen, bide önümüzdeki iki ay 9 90 olucak toplamda 80 lira indirim alıcaksınız iki sene hiç fiyat artısından etkilenmiyceksiniz iki sene içindede çıkarsanız modem kurulum tahhütünüz olmadığı için sadece aldıgınız indirimleri geri iade ederek çıkabilirsiniz diyen tapılası şirket. internetden tahhüt yapısından az buçuk anlayan adamların müşteri temsilcilerine senin yarağını yerim ben diyesi geliyor efenim.

(bkz: ttnet allah belanı verdi sonunda)
bir zamanlar kalitesiyle herkezin gözdesi olan ama artık pek görülemeyen internet kurumu.
Kendilerine şöyle bir açık mektup / şikayet mektubu yazdığım kurumdur.


1999'dan beri internet kullanıcısıyım. dial-up zamanında bile superonline kullanmış biri olarak, "customer loyality"e zerre değer vermediğini idrak ettiğim güzel(!) şirket. web sitenizde "superonline bireysel müşterilerine;
ses, data ve internet hizmeti vermektedir. birçok ilke ve öncü çalışmaya imza atan şirket, a tipi arama hizmetlerini müşterilerine ilk sunan operatör olmanın yanı sıra 2007’de başladığı fiber optik altyapı yatırımları sayesinde türkiye’de ilk ve tek evlere kadar 100mbps’a varan internet bağlantısını taşıyan telekom operatörüdür."

şeklinde açıklamalarınız var. bende size hizmet şeklinizden bahsedeyim.
son iki aydır, sık sık nette kopma ip alamama gibi sorunlarla karşılaşıyorum. her aradığımda şikayetimi açıkça ve teknik açıdan yeterli bilgiye sahip, kendini ifade edebilen biri olarak dile getiriyorum. bir türlü sorunumu çözemeyen @superonline, sorunun üzerine gitmek yerine her seferinde suçu üzerinden attı. nasıl mı?

• alt yapınızda sorun var bizim işimiz değil!
• modeminiz bozuk o yüzden ip alamıyorsunuz. (bunun üzerine gidip yeni modem aldım) bu kez de;
• elektriklerinizin voltu düşük geliyordur. o yüzden bu modeminizi etkiliyordur. o yüzden de ip alamıyorsunuzdur! (e-yuh!)
1 ay sonra; internetim çok yavaş (0,2mbps) diye şikayetim sonrası gelen cevaplar.
• alt yapınız 8mb'e kadar destekliyor yükseltiyoruz. (sık sık kopma yaşadım)
• alt yapınız 6mb görünüyor (yine kopma yaşadım)
• alt yapınızı 4e düşürelim. (hala aynı..)
yazarken bile sıkıldım, bu konuşmalar bu şekilde sürüp gitti.

@superonline özgürlüğünüzü nasıl kısıtlar?

6 hazirandaki en son şikayetim 2 gün sonra geri dönüş yaptık mantığı ile kapatıldı taskı. 2 temmuzda bana bir telefon geldi. " -internet bağlantınızla ilgili şikayetiniz varmış eve ekip göndereceğiz." e tamam gönderin, ama bana yalnızca şunu söylesin binama gelen hat kaç mb olarak geliyor? bunu hakkında bilgi alabilecekmiyim? " - tabi"
ben evde yokken ekip gelir, mevcut olan bina içindeki hat sistemine bok atarak binaya kadar çok yüksek gelio sorun bina içinde diye. mevcut hattımı iptal ederek, tamamen amatör bir şekilde, bina girişinden odama koca cat5 kablosu çekmişler. merdivenlerden filan geçiyor hat, komşuların kapısının önünden, benim kapımdan içeri odama. sokak kapım kapanmıyor! o gece resmen kapı açık kaldı, cat5 kablosunu hangi mantıkla direkt bu şekilde çekerler anlamadım!

eve geliyorum, neti test ediyorum, sorun aynı hiç bir değişiklik yok! e, hani benim bina tesisatındaydı sorun?
cumartesi aradım durumun kritik olduğunu anlattım "bana 1-2 saat içerisinde geri dönün, hiç birşey istemiyorum gelen şu kabloyu sökün yeterki kapımı kapatıp dışarı çıkabileyim" dedim. "tamam ben bildiriyorum, üstlerimle birebir görüşüceğim" filan dediler. cumartesi akşam oldu 5 kez aramama rağmen bir tepki yok. diyorum ki, yapıyoruz yada yapamıyoruz diye birşey söyleyin yeter. ona göre başımın çaresine bakıcam. sadece bunu söyleyin diyorum. ilgileniyoruz diyorlar. hem bana engel oluyorlar hem birşey yapmıyorlar.
nitekim, kimse ilgilenmeyince, ben gidip profesyonel bir ekip bulup getirdim, tesitatımı baştan sona yenilettim, bu bana zaman ve paraya mal oldu. böylece @superonline'ın çözüm diye sunduğu bozumu giderdim.

ama bakın, sorun hala devam ediyor sevgili (!) superonline! hani bendeydi sorun? bu kadar mı ilgileniyorsunuz müşteri ile? hani neyin ne olduğunu bilen birileri olmadığı zaman, kim bilir nasıl başınızdan savıyorsunuzdur onları. çağrı merkezine 24 saat yardım diye yetkisiz ve bilgisiz insanlar koyacağına, sadece 8 saat çalışan profesyonellerle çalışsanız inanın bizi üzmek yerine mutlu edersiniz.

çağrı merkezindeki gül isimli bayan, "aa 4mb destekliyor yükseltiyorum, hızlanacak." hayır diyorum yükseltme, biliyorum çünkü sorun çıkacak! istemiyorum dememe rağmen yükseltme yapıyor! benimle dalga mı geçiyorsunuz pek sayın (!) superonline. hayır diyen müşteriye ne diye zoraki hizmet veriyorsunuz! tesisatımı mahvedip, haftasonu beni eve kapatıp özgürlüğümü elimden, paramı cebimden, zamanımıda bilgimden çalıyorsunuz?

Edit: Bağlantı sorunu!
türkiye genelinde fiberoptik kablolarla hizmete vermeye başlayacak servis sağlayayıcı. öyleki il ve ilçe ayrımı gözetmeksizin tüm yerlere kablo döşemeleri başlamıştır, görülmüş ve onaylanmıştır.
izmirliler gibi 'yetti gari' superonline demek istiyorum bedava diye döşemediğin daire kalmadı apartmanda. nolurdu sınavlar bittikten sonra gelseydin de kafamızı şişirmeseydin.tamam iyisin, hoşsun, hızlısın hatta bir ay bedavasın sonra iptal et diyensin ama yapma lütfen.bak lütfen dedim.
10 mb fiber internet abonesi olduğum firmadır. bırakın 10 mb ı 5 mb ta razıyım. an itibariyle 232 kb download, 520 kb upload yapabilen bağlantının servis sağlayıcısıdır. sebebi de bursa da ki fiber kablolarda arıza olması imiş. (bkz: biz de yedik)
kaldığım yere bağlantı vermeyen şirket. kaldığım yerin yönetimiyle alakalı bir durum olsa gerek.*
--spoiler--
SuperCAM (Çok Yakında)
Evinizi, işyerinizi ve sevdiklerinizi bulunduğunuz herhangi bir noktadan dilediğiniz an görebileceksiniz. Çok yakında hizmetinizde olacak SuperCam için internete bağlı bir bilgisayar ya da GPRS destekli bir cep telefonunuz olması yeterli olacak. Üstelik ekstra bir yazılım, donanım veya teknik bir bilgiye ihtiyacınız olmadan...
--spoiler--
türkiye'de internet eşittir superonline sloganıyla tanıdığım şirket.
fiberoptikte kaynaklanan sorun nedeniyle çalışan herkesin ya ben yetkili değilim dediği firma.piyasaya hızlı girdiler ama amatörlükleri çok yüksek.müşteri hizmetini arıyorsunuz,24 saat içinde döneceğiz deyip 5 gün boyunca kimsenin sesi çıkmıyor.kibarca derdinizi anlatamadığınız,tam türkiye standartlarında çalışan bir internet sağlayıcı.ha sonra ne oldu?bağlı olduğu kanunlardan ve biraz da tehditkar konuşunca 8 saat içinde halloldu.ayrıca hiç bir zaman vaadettikleri hıza ulaşamıyorlar.10mgbit olan internetim en fazla 5i görebiliyor.

şu an için önerilmeyen firmadır.biraz daha otursunlar bakayım.yoksa 2 sene sonra yine yokolur giderler.şehirlere döşedikleri fiberoptiklerde 100 200 yıl sonra gelecek nesiller tarafından kazı çalışmalarıyla çıkarılır.
'kötünün iyisi' tabirinin en çok uyduğu şirket.
super online 10 mb te gectikten sonra torrentimde ilk defa 1.7 mb/s indirme hizini gordum. vay be. asiri hiz iyidir.
bana hattımın 15mbps'a kadar desteklediğini söyleyip sadece 7mbps hızda hizmet veren firma.
hanımlar dikkat overlok makinesi ayağınıza geldi minvalinde süper internet geldi heyyoo süper internet diye diye yırtınan lakin nerde site elit bölge varsa oralara fiber kablo döşeyip hizmet sağlayan kurum. internette başvuru prosedürüne bakıyorum bölgeyi semti seçiyorum. sıra mahalleye gelince yeşil vadi konakları kemer country konakları. lan oğlum orada oturacak kadar param olsa bu ülkede ne işim var gider japon adalarına yaşarım. asıl uçan internet orda.
geçenlerde tarifemin 2-3 katı hızla torrent çektiğimi fark edince, test yapıp gözlerime inanamamamı sağlayan internet servis sağlayıcısıdır.

görsel

http://speedtest.net/result/1287221788.png
01.07.2011 tarihiyle kapanma kararı almıştır.

http://www.teknolojide.co...necom-kapaniyor_5806.aspx
herkesin neden b*k attığını çözemediğim internet servis sağlayıcısıdır. ttnet'e 49 lira verip 7 mb'ı görmektense, bugün yaptığım test sonucu superonline'a 52 lira verip 59 mb'ı görürüm.
geçmenin farz olduğu internet sağlayıcısı.
al ttnet'i vur superonline'na bir fark göremiyorum.
fiber internet olayını bizlere tattıran herhangi bi sebepten ötürü ttnet kullandığımız zamanlarda ttnet'e küfürler yağdırmamıza sebep olan internet sağlayıcısıdır.
sahterkarın ahlaksızın önde gidenidir. kesinlikle abone olmayın. gerçi ttnet'te aynı bokun laciverti.
ttnet'e oranla çok daha hızlı olan internet sağlayıcısıdır. ancak 3 5 gün'dür genel bi sıkıntı mı yoksa sadece bende mi oluyor bilmiyorum bi sikkoluk var. superonline kullanıcıları pm'den ulaşırsa sevincem. *
eğer bilkent'te oturuyorsanız iki günde bir kapınızı çalıp neden geçmiyosun diye başınızı şişirmeleri muhtemeldir.
an itibariyle upload * hızımın download * hızımdan daha fazla olmasını sağlayan sunucu. kendisiyle 1200'lerde download yapmayı özlettirendir şu sıralar.

edit: zamunda hesabınız varsa 1200'lerde download yapabiliyorsunuz, kıskanmasak?

edit2: 20 mbps bağlantı hızıyla zamunda üzerinden 2700'lere vurdurandır şu sıralar. 2700 lan.
Fiber ve sınırsız abonesi dahi olsanız ''adil kullanım kotası'' adı altında internet hızınızı biranda keyfe keder 50\1 oranında düşürebilen servis sağlayıcısıdır. Müşteri hizmetlerini aradığınızda ''artık kanunlar böyle, yasal olarak tüm servis sağlayıcıları internetinize kota koyacak'' diye sallayan, ancak siz: '' ama propaket diye bir kampanyanız var. Ayda 200 TL verenin internetini sınırlamıyorsunuz'' deyince ''ehm.. ama biz devlete onun için para ödüyoruz'' diyebilen yetkililere sahip kuruluştur. Diğer internet sağlayıcılarını kulanıp ta fiber hatrına bu kuruluşa geçmek isteyen arkadaşlar.. Aman diyeyim, sinir hastası olmadan paşa paşa kullanın internetizi. Asla bulaşmayın.
adil kullanım kotası zımbırtısıyla kendi sonunu getirmiş iss. 20mbps internet hizmeti sağlayıp 25 gb gibi komik bir kota koymaktadırlar.* yok salaklık bende ne diye atlarsın ki 20mbps 49 tl olayına. önce bir araştır öyle kabul et. *
başlangıçta birçok kez sormama rağmen bana "adil kullanım kotası"'nın oladığını söyleyen şirket çalışanlarına sahip firma. ama gel gör ki birkaç aydır hem e-mail olarak ham de cebime gelen mesaj olarak "adil kullanım kotanızın %'De 80'lik kısmını doldurdunuz" diye bir yazı göndermekteler. sonradan bu uygulamaya mı geçtiler acaba diye düşündürüp sitesine girdiğim zaman sitesinde bu kota ile ilgili hiçbir haber bulunmadığını görmekteyim.
hayır yani hem sınırsız (benimki fiber 20 mb. sınırsız) deyip hem sınır koymak hangi vicdan ve kafanın ürünü bilemiyorum.
call center'ından ayar yediğim internet sağlayıcım.

-internet neden kesik acaba?
-hava şartlarından efendim.
-fiber felan diyorsunuz, sonra ilk yağmurda arıza yapıyor. nasıl fiber bu allasen?
-ilk yağmur diyorsunuz ama bu yağmurda insan öldü sayın pogo.
(sessizlik)
-öhöm şey oldu o zaman, teşekkürler.
ttnet' ten ana avrat söverek ayrılanların, tekrar telekom müdürlüğü kapılarında yatmalarına sebep olan internet servis sağlayıcısı.
abartmıyorum ttnet i bırakıp süperonline a geçmem için 8 defa arayan asimetrik sayısal abone hattı dır kendileri. her defasındada söylediğim cümleler
aylin: merhaba süperonline dan arıyorum su an ttnet kullanıyorsunuz bla bla bla
ben : aylin hanım bu 8 oldu 8 defadır beni arıyorsunuz ve ben 8 defadır geçmek istemediğimi söyledim
aylin: peki efendim neden olduğunu söyleyebilimisiniz
ben : türkiyenin her yerine fiberoptik kablo döşeyerek internet hızını yükselteceğinizi idda ediyorsunuz.
aylin: evet efendim
ben : siz türkiyenin her yerine fiber obtik kablo döşeyin * ondan sonra abone olmayı düşünürüm ancak şu an için mümkün değil.
fiber hızda ve sınırsız internet verdiğini söyleyipte, bir kaç gün öncesinde hızımı 10 mbitten 1 mbite düşürmesi üzerine müşteri hizmetlerini aradim. bana sözleşmenizin 4.23 maddesinde yazdiğini söyleyen süperonline müşteri hizmetlerine sözleşmemde yasan maddede, tellcom web sitesinde sorumlu olduğumu, ama bu sitenin artik yayinda olmadiğini belirttikten sonra, her şekilde kullanımınız değişmeyecektir diyen firma. bu nasil bir ciddiyettir ki sözleşmemde yazili bir maddeden sorum olduğumu söyleyipte bana sözleşmemde yazili olmayan başka bir web sitesinin sorumluluğunu dayatir.
dota oynarken dc yememe sebeb olan internet sağlayıcı.
teknik destek'in dediğine göre yılbaşından beri hiç hattımda kesinti olmamış.
en az 20 kez elektrik gitti nasıl kesilmedi, hmm şeyy... onlar görünmüyor diyebiliyorlar.