bugün

çok fena sövesim var kendilerine. ev ev dolaşıp fiberinternet satıyorlar. ve birbirimden yalan ifadelerle.
aramızdaki konuşmayı harfiyen aktarıyorum.

1-adil kullanım kotası var mı ?
-hayır yok olur mu öyle şey.
2-yazın biz burada olmayacağız.yazın için dondurma imkanımız var mı ?
-tabiki de. siz nasıl isterseniz.
3-internet hızımız en düşük kaç olacak ?
-evinize ulaştığında en düşük 19u görebileceksiniz.
4-başka bir kampanyanız var mı ?
-ocak ayında eski abonelerimize ücretsiz dijiturk takacağız. hiç bir ücret almadan üstelik.

1. adil kullanım kotası varmış. hemde 25 gb.
2.dondurma imkanımız yokmuş.
3.adil kullanım kotasından dolayı 1mb'in altını bile gördük.
4.kampanya ocak ayında değil şubatta başladık. ayrıca eski üyeler faydalanamıyor.
mahalleye geldiği gün ttnet'in sonunu getirecektir. nasıl keyiflenirim ttnet'in yerlerde süründüğü görmekten. çok çektirdi o gerizekalı müşteri hizmetleri.
20 mbps bağlantı hızından gayet memnun olduğum şirket. 2.2mb\sn rahatlıkla görebiliyorum. geçen ay 100 gb indirme kotasını aştığım için 3-4 gün indirme hızının yerlerde sürünmesi dışında şikayetimin olmadığı sağlayıcı.
15 Mart 2010 tarihinden önce abone olduysanız ve taahhüt yenilemediyseniz veya kampanya değiştirmediyseniz adil kullanım şartları kapsamı dışında değerlendiriliyorsunuz. ancak uyanık bayiiler sizin adınıza taahhüt yenilemesi yapıyorlar. hem de kapalı olan hattınızı aradıklarını ve onayınızı aldıklarını iddia ediyorlar. ayrıca taahhüt sonrası 10mbit ten 20mbit'e çıkması gereken tarife 10mbit te kalıyor.

hem fazla para veriyor hem de adil kullanım kapsamında 1mbit kullanıyorsunuz. üstüne üstlük de onayınız olduğunu söylüyorlar.

bildiğiniz adam sikmeye çalışıyorlar. ayık olun, araştırın. bakalım bu durumun acısı kimden çıkacak.

Edit: aboneliğim, adil kullanım koşullarından çıkarılarak 2 sene önceki haline çekildi. *
Ttnet belasından kurtulduktan sonra lokum gibi gelen internet sağlayıcısı. Yakın bir satış noktasından gerekli işlemler yapılıp, yeni modem verildikten sonra yaklaşık olarak 2 saat için de internetimi açtılar. ttnet zamanında 2 3 gün beklediğimiz için haliyle ailecek şaşırdık efenim ttnetin verdiği rezil 1mbit hız yerine şuan 4mbit hız alıyorum.
bize as18 h kod adındaki telsiz telefon hediye eden (daha doğrusu 2 yıllık taahhüt ile 50 tl'ye denk geliyor) firma. aylık heryöne 200 dakika kullanabilecekmişiz. gerçi henüz bu telsiz telefonu nasıl kullanabileceğimi öğrenemedim.
ttnet'e kıyasla nasıl bir hizmet verdiğini gerçekten çok merak ettiren kuruluş.

kullanan bilen bir aydınlatabilir mi acaba ?
fiber internet sayesinde çok hızlı internet servisi veriyorlar doğru allahları var.lakin türkcell?
(bkz: turkcell)
twitterda #babambabam etiketi ile twit atacak olanlara ipad kampanyası yapmış akabinde kolpalığı gün yüzüne çıkmıştır.
http://ucupak.tumblr.com/
teblih edilmemiş faturaya faiz uygulayan ve faturaları hiçbir turkcell bayiiden nakit olarak ödenmeyen bankalara komisyon vererek fatura ödenen internet sağlayıcısıdır. 5 aydır aboneyim bir kez olsun fatura göndermediler hatta ne bir mail ne de bir mesaj attılar.
hız, bağlantı gibi sorunları üç aydır yaşamadığım* fakat türk telekomdan ayrılırken söyledikleri beylik lafların ardında durmamaları yüzünden beni ttnet ile epey uğraştıran servis sağlayıcıdır. Ayrıca faturalardaki düzensizlik de takip gerektirdi bu üç ay boyunca. Ve herhangi bir sıkıntı durumunda müşteri hizmetlerine ulaşmanın imkansızlığı karşısında içten içe ürperip bağlantı sorunu çıkmaması için dua etmekten başka bir şey gelmiyor elden.
Edit: bunca zamandır saat gibi çalışıyor maşallah. Ttnetten bin kat iyidir.
50 GB kotama, 18 GB indirme miktarı varken Adil Kullanım Kotasına "Upload miktarını" da dahil ederek kulaklarını çınlatmama sebep olmuş sözde servis sağlayıcısıdır.
Ay sonunu bekleyen memur gibi bekle şimdi işin yoksa.
ttnetli yazar kardeşlerimizin fotoğrafları, yani uludağ galeriyi açamadıklarını öğrendim şu an. vallahi çok üzüldüm * sağolasın superonline.
3 mbit hızı olan fiber internetimin hız alanını doldurmamın üzerine hızımın 3 mbit'e düşürüldüğünü bildiren internet sağlayıcısı. 3 günde 3 oyun indirdim indirmeyede devam ediyorum.
geçici bekarlık günlerimde * kankamın evinde kaldığım için kullanmak zorunda kaldığım fiber değil bok internet servis sağlayıcı.
akksi * dolmadığı halde ne youtube videoları izleyebiliyorsunuz, ne de torrentten bir halt indirebiliyorsunuz. he yarraam he, 20 megabit imiş kendileri, yersen!

--spoiler--
haksızsın ibne superonline, seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım! *
--spoiler--

tavsiye: almayın, aldırmayın. 24 ay taahhüt var boru gibi...
20mbit ile youtube videosu izletmeyen internet hizmetidir.
20 mbps lik internet paketi bazı bilgisayarlarda donma sorunu yaşatıyor.
pendik / uydukent mevkisinden sorunsuz hiz veren ve kesinti yasattirmayan firma.. 50mblik internet hizini tam olarak saglamaktadir ancak diger kullanicilarin youtube'dan sikayeti gibi sadece youtube sitesinde sorun yasatmaktadir anlayamadigim bir sekilde..

ttnet de oldugu gibi aldiginiz hiza gore mevkiniz cok onemli.. alt yapisi daha yeni olan sehir ve semtlerde sorun yaratmaz ancak yerlesimi eski olan (maltepe-kadikoy-bostanci) yerlerde alt yapi yuzunden 100de 100 verim saglanamiyor..

not : superonline calisani degilim..
pendik/yenişehir'de yağ gibi hizmet veren isp.

youtube sorunu vardı bir ara doğru ancak bu youtube serverlarından kaynaklanıyordu.
20 gündür nakil işlemini gerçekleştirmeyen firmadır. sürekli beni geçiştiriyorlar bu durumdan sıkıldım.

sözlük yazarları arasında süperonline ile alakası olan pm den ulaşabilir mi acil bir biçimde.
adsl kullanmaktayım hala birini bulamadım ve nakil gerçekleşmedi. sözlük yazarlarınada faydalı olacaktır bu kişi.
(bkz: superonline)
20 mpbs internet ile youtube'de video açamayan servis sağlayıcısı. ttnet'in kıllığına kurban.
20 mpbs'den bahsediyoruz el insaf. tavsiye etmem.
vasatı bile aşamayan internet sağlayıcısı.
uzak durun! *
Eski evimde kullanmış olduğum şahane internet hizmeti veren şirket. Lakin yeni taşındığım evde kendisinden hizmet alamamaktayım. Ancak uzun çabalar sonucunda sözleşmemin devam etmesine karşın, evime superonline bağlatatabilmek için telefon şebekesi olmadığını kanıtlarsam sözleşmemi hiçbir bedel ödemeden iptal edeceklerini garanti vermekteler.