bugün

atıp tutan firmalardan biridir. oynuna gelmeyin. cazip fiyat derler ama internet hızı 5 yıl önceki hız gibi çıkar. ttnetten şaşmıcan arkadaş hiç bir zaman. en azından hem hızlı hemde kotasız oldukça karlısınız. kotalı ttnet kullanıyorsan vay haline arkadaş. istersen gün 1-2 saat gir yine kotanı aştırırlar.
internet hızına diyecek olmayan iSS.
amma velakin gel gelelim müşteri hizmetlerine ve teknik destekine.

eve kuruluma gelen teknik ekip, hiçbir boktan çakmayan, son derece işten uzak olan, sadece kablo uzatmaya yarayan bir ekip. internet bağlantısını kuramayınca bilgisayara format atılması gerektiğini bile söyleyebilen gariplikler silsilesi. günün hangi saati çalıştıklarını bile bilmiyorlar*. telefon üzerinden destek sunamıyorlar. hiçbir şey yapamadıklarında kablolara suç buluyorlar.

müşteri hizmetleri ise teknik destek verdiğini sanıyor. bana otomatik ip ve dns ataması ayarlarını sorduğu için teknik destek verebildiğini sanan arkadaşları müşteriyle muattap ediyorlar. tamam türkiye bilişim sektöründe acemi bir ülke ve msn'e giren herkes bilgisayar bildiğini sanıyor. ama böylesi bir şey olmaması lazım.

2 saat içerisinde 3 kez aradığım müşteri hizmetleri hattında toplam olarak 45 dk hatta beklemek zorunda kaldım. superonline ya da bağlı olduğu çağrı merkezi bu duruma bir el atsa ve istihdam açsa hiç fena olmaz!

ve sorunumun proxy ayarlarından kaynakladığını ancak kendi çabamla buldum. superonline'dan umudumu kesip telefonu kapatalı 15 dk olmuştu zaten. yarın sözde teknik ekip gelsin de kabloyu incelesin bari.
bundan önce evime gelmesini istediğim ama adi kullanım koşulunu getirmesi sebebiyle artık gelmese de olur dediğim internet şirketidir. türkiye'nin avrupa ve amerika gibi yerlerle kıyasla taş devrini yaşadığına bir örnek daha teşkil ettiğini göstermişlerdir. kendilerini tebrik ediyorum. sınırsız olarak kullanamayacaksak fiber internet neyime?
gerçi superonline kendi bindiği dalı kesti bence. bu da bana pek mantıklı gelmiyor. yani acaba başka bir güç!! (mesela ttnet) mü buna etken oldu diye düşünmeden edemiyorum.

(bkz: türkiyeden gitmek için nedenler)
adi kullanım hakkı saçmalığına geçmeye çalışmalarından dolayı, büyük ihtimalle kendilerini yakında makhkemeye vereceğim kurum. yaptıkları rezilliğin, utanmazlığın ve müşteriye karşı ahlaksızlığın bayrak taşıyan bir örneğidir.
limitsiz tarifelerini adil kullanımlı limitsize çevirmesine şaşırmadığım iss. bu arkadaşların senelerce bize dial up hizmetini nasıl verdiğini hatırlayın, daha sonra adsl ile bu hizmetlerini nasıl pekiştirdiklerini gözünüzün önüne getirin, şimdi de bütün bu hatıraları süper ligin* naklen yayın haklarını kimin aldığı bilgisi ile birleştirin, oluşan sosu makarnanızın üstüne dökerek afiyetle yiyiniz. sıcak tüketiniz ardından tatlı servisi olacak.
limitsizi adil kullanımlı limitliye çevirmiş, bilmem ne halt etmiş falan filan... yaptığı uygulama yıllardır ttnet'in dayattığı haltla aynı olduğu için çok da takmıyorum. diğer yandan vermiş olduğu fiber internet hizmeti standart adsl kullanıcısının rüyasında bile göremeyeceği, görse de arabayı devireceği kadar sağlam ve hızlıdır.

kim ne derse desin böyle bir hizmeti sunup internetin karanlık çağı adsl bokundan şahsımı kurtardıkları, üstüne üstlük sözleşmeli ttnet aboneliğimi iptal ettirdiğim için ttnet'in benden tahsil ettiği 140 tl yi sorgusuz sualsiz abonelik bedelimden düştükleri için minnettarım. 20 mbps ile filmleri 1-2 dakika içinde indirip 4-5 ay bedava kullanmak gerçekten güzel...
40 liralık sınırsız tarifesinde asla 40 lira ödeyemediğiniz kurumdur. zira bir ay 60, bir ay 80 geçirir. sonradan öğrenirsiniz ki o 40 sadece normal ücretmiş ve onun üstüne 20 tane vergi sokuluyormuş. buradan tüm sorumluların götüne hubble teleskopu girmesini diliyorum tanrıdan.
ttnet'ten kat kat iyi olan firma. ayrıca ankara çayyolu'nda da gittikçe yayılmaktadır.
an itibariyle 5 mp limitsiz 49 lira ödeyen fiber abonelerini arayıp hızını 10 mp yapıyoruz yine 49 liradan devam ettiriyoruz diyen, bide önümüzdeki iki ay 9 90 olucak toplamda 80 lira indirim alıcaksınız iki sene hiç fiyat artısından etkilenmiyceksiniz iki sene içindede çıkarsanız modem kurulum tahhütünüz olmadığı için sadece aldıgınız indirimleri geri iade ederek çıkabilirsiniz diyen tapılası şirket. internetden tahhüt yapısından az buçuk anlayan adamların müşteri temsilcilerine senin yarağını yerim ben diyesi geliyor efenim.

(bkz: ttnet allah belanı verdi sonunda)
bir zamanlar kalitesiyle herkezin gözdesi olan ama artık pek görülemeyen internet kurumu.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.