bugün

--spoiler--
SuperCAM (Çok Yakında)
Evinizi, işyerinizi ve sevdiklerinizi bulunduğunuz herhangi bir noktadan dilediğiniz an görebileceksiniz. Çok yakında hizmetinizde olacak SuperCam için internete bağlı bir bilgisayar ya da GPRS destekli bir cep telefonunuz olması yeterli olacak. Üstelik ekstra bir yazılım, donanım veya teknik bir bilgiye ihtiyacınız olmadan...
--spoiler--
türkiye'de internet eşittir superonline sloganıyla tanıdığım şirket.
fiberoptikte kaynaklanan sorun nedeniyle çalışan herkesin ya ben yetkili değilim dediği firma.piyasaya hızlı girdiler ama amatörlükleri çok yüksek.müşteri hizmetini arıyorsunuz,24 saat içinde döneceğiz deyip 5 gün boyunca kimsenin sesi çıkmıyor.kibarca derdinizi anlatamadığınız,tam türkiye standartlarında çalışan bir internet sağlayıcı.ha sonra ne oldu?bağlı olduğu kanunlardan ve biraz da tehditkar konuşunca 8 saat içinde halloldu.ayrıca hiç bir zaman vaadettikleri hıza ulaşamıyorlar.10mgbit olan internetim en fazla 5i görebiliyor.

şu an için önerilmeyen firmadır.biraz daha otursunlar bakayım.yoksa 2 sene sonra yine yokolur giderler.şehirlere döşedikleri fiberoptiklerde 100 200 yıl sonra gelecek nesiller tarafından kazı çalışmalarıyla çıkarılır.
'kötünün iyisi' tabirinin en çok uyduğu şirket.
super online 10 mb te gectikten sonra torrentimde ilk defa 1.7 mb/s indirme hizini gordum. vay be. asiri hiz iyidir.
bana hattımın 15mbps'a kadar desteklediğini söyleyip sadece 7mbps hızda hizmet veren firma.
hanımlar dikkat overlok makinesi ayağınıza geldi minvalinde süper internet geldi heyyoo süper internet diye diye yırtınan lakin nerde site elit bölge varsa oralara fiber kablo döşeyip hizmet sağlayan kurum. internette başvuru prosedürüne bakıyorum bölgeyi semti seçiyorum. sıra mahalleye gelince yeşil vadi konakları kemer country konakları. lan oğlum orada oturacak kadar param olsa bu ülkede ne işim var gider japon adalarına yaşarım. asıl uçan internet orda.
geçenlerde tarifemin 2-3 katı hızla torrent çektiğimi fark edince, test yapıp gözlerime inanamamamı sağlayan internet servis sağlayıcısıdır.

görsel

http://speedtest.net/result/1287221788.png
01.07.2011 tarihiyle kapanma kararı almıştır.

http://www.teknolojide.co...necom-kapaniyor_5806.aspx
herkesin neden b*k attığını çözemediğim internet servis sağlayıcısıdır. ttnet'e 49 lira verip 7 mb'ı görmektense, bugün yaptığım test sonucu superonline'a 52 lira verip 59 mb'ı görürüm.
geçmenin farz olduğu internet sağlayıcısı.
al ttnet'i vur superonline'na bir fark göremiyorum.
fiber internet olayını bizlere tattıran herhangi bi sebepten ötürü ttnet kullandığımız zamanlarda ttnet'e küfürler yağdırmamıza sebep olan internet sağlayıcısıdır.
sahterkarın ahlaksızın önde gidenidir. kesinlikle abone olmayın. gerçi ttnet'te aynı bokun laciverti.
ttnet'e oranla çok daha hızlı olan internet sağlayıcısıdır. ancak 3 5 gün'dür genel bi sıkıntı mı yoksa sadece bende mi oluyor bilmiyorum bi sikkoluk var. superonline kullanıcıları pm'den ulaşırsa sevincem. *
eğer bilkent'te oturuyorsanız iki günde bir kapınızı çalıp neden geçmiyosun diye başınızı şişirmeleri muhtemeldir.
an itibariyle upload * hızımın download * hızımdan daha fazla olmasını sağlayan sunucu. kendisiyle 1200'lerde download yapmayı özlettirendir şu sıralar.

edit: zamunda hesabınız varsa 1200'lerde download yapabiliyorsunuz, kıskanmasak?

edit2: 20 mbps bağlantı hızıyla zamunda üzerinden 2700'lere vurdurandır şu sıralar. 2700 lan.
Fiber ve sınırsız abonesi dahi olsanız ''adil kullanım kotası'' adı altında internet hızınızı biranda keyfe keder 50\1 oranında düşürebilen servis sağlayıcısıdır. Müşteri hizmetlerini aradığınızda ''artık kanunlar böyle, yasal olarak tüm servis sağlayıcıları internetinize kota koyacak'' diye sallayan, ancak siz: '' ama propaket diye bir kampanyanız var. Ayda 200 TL verenin internetini sınırlamıyorsunuz'' deyince ''ehm.. ama biz devlete onun için para ödüyoruz'' diyebilen yetkililere sahip kuruluştur. Diğer internet sağlayıcılarını kulanıp ta fiber hatrına bu kuruluşa geçmek isteyen arkadaşlar.. Aman diyeyim, sinir hastası olmadan paşa paşa kullanın internetizi. Asla bulaşmayın.
adil kullanım kotası zımbırtısıyla kendi sonunu getirmiş iss. 20mbps internet hizmeti sağlayıp 25 gb gibi komik bir kota koymaktadırlar.* yok salaklık bende ne diye atlarsın ki 20mbps 49 tl olayına. önce bir araştır öyle kabul et. *
başlangıçta birçok kez sormama rağmen bana "adil kullanım kotası"'nın oladığını söyleyen şirket çalışanlarına sahip firma. ama gel gör ki birkaç aydır hem e-mail olarak ham de cebime gelen mesaj olarak "adil kullanım kotanızın %'De 80'lik kısmını doldurdunuz" diye bir yazı göndermekteler. sonradan bu uygulamaya mı geçtiler acaba diye düşündürüp sitesine girdiğim zaman sitesinde bu kota ile ilgili hiçbir haber bulunmadığını görmekteyim.
hayır yani hem sınırsız (benimki fiber 20 mb. sınırsız) deyip hem sınır koymak hangi vicdan ve kafanın ürünü bilemiyorum.
call center'ından ayar yediğim internet sağlayıcım.

-internet neden kesik acaba?
-hava şartlarından efendim.
-fiber felan diyorsunuz, sonra ilk yağmurda arıza yapıyor. nasıl fiber bu allasen?
-ilk yağmur diyorsunuz ama bu yağmurda insan öldü sayın pogo.
(sessizlik)
-öhöm şey oldu o zaman, teşekkürler.
ttnet' ten ana avrat söverek ayrılanların, tekrar telekom müdürlüğü kapılarında yatmalarına sebep olan internet servis sağlayıcısı.
abartmıyorum ttnet i bırakıp süperonline a geçmem için 8 defa arayan asimetrik sayısal abone hattı dır kendileri. her defasındada söylediğim cümleler
aylin: merhaba süperonline dan arıyorum su an ttnet kullanıyorsunuz bla bla bla
ben : aylin hanım bu 8 oldu 8 defadır beni arıyorsunuz ve ben 8 defadır geçmek istemediğimi söyledim
aylin: peki efendim neden olduğunu söyleyebilimisiniz
ben : türkiyenin her yerine fiberoptik kablo döşeyerek internet hızını yükselteceğinizi idda ediyorsunuz.
aylin: evet efendim
ben : siz türkiyenin her yerine fiber obtik kablo döşeyin * ondan sonra abone olmayı düşünürüm ancak şu an için mümkün değil.
fiber hızda ve sınırsız internet verdiğini söyleyipte, bir kaç gün öncesinde hızımı 10 mbitten 1 mbite düşürmesi üzerine müşteri hizmetlerini aradim. bana sözleşmenizin 4.23 maddesinde yazdiğini söyleyen süperonline müşteri hizmetlerine sözleşmemde yasan maddede, tellcom web sitesinde sorumlu olduğumu, ama bu sitenin artik yayinda olmadiğini belirttikten sonra, her şekilde kullanımınız değişmeyecektir diyen firma. bu nasil bir ciddiyettir ki sözleşmemde yazili bir maddeden sorum olduğumu söyleyipte bana sözleşmemde yazili olmayan başka bir web sitesinin sorumluluğunu dayatir.
dota oynarken dc yememe sebeb olan internet sağlayıcı.
teknik destek'in dediğine göre yılbaşından beri hiç hattımda kesinti olmamış.
en az 20 kez elektrik gitti nasıl kesilmedi, hmm şeyy... onlar görünmüyor diyebiliyorlar.