bugün

Türk Telekom'un artık tercih edilmeyen internet hattı.Adsl ve kablonetle birlikte özelliğini yitirdi.(145 ve 146'den bağlanılır.)Oldukça pahalıdır.
dünyada internet bağlantısını tanrı kul bağlantısından üstün tutan bu uğurda çalışanlarını özellikle sokaktan toplamış bir müessesedir.
(bkz: eskiden adsl mi vardı)
turk telekomun adsl faturalarında yazan ibareye göre;
Turk telekom A.Ş özelleştirme sürecinde Rekabet Kurulu tarafından verilmiş karar gereğince Turk telekom internet servis sağlama hizmetlerini toptan devir yoluyla TTNet Anonim Şirket'ine deverermiştir.
#uludagsozluk diye bir irc kanalini bunyesinde bulunduran, turkiyenin en eski irc serverlarindan birisidir. yonetimin surekli degismesi handikaptir. ircde artik biktirma noktasina gelen spamleri onlemek icin "sifreli nicki olmayan giremez" gibi ilginc yontemler uygulayan irc server.
an itibariyle, download hızının 5.0 kb a kadar düşmesine neden olan servis sağlayıcı.
sanırım siteleri çöktü dediğim servis sağlayıcı. hiç bir yerini açamıyorum yav. siteye girmiyor ki.
her ay, "altyapı çalışması" adına, 1-2 gün interneti kesen şirket...
ekşiye reklam vermiş şirket. sağolsun onlar da tam bir kapitalist havayla "para gelsin de nereden gelirse gelsin" demişler ve kabul etmişler. ne hoş ne güzel...
son reklamıyla (biricik suden-mazhar alanson) açık açık 'biz reklamdan anlamıyoruz' demek isteyen telekomun internet şeysi. paraya yazık be.
7/24 kendine küfür ettirmeyi başaran, aldığı paranın hakkını veremeyen, avrupada ki en pahalı interneti en yavaş haliyle popomuza kaçıran kurum.
yeni adsl abonelerine aylık 15 ytl den adsl hizmeti, ayrıca modem vesaire hediye edeceğini açıklayan, ancak eski adsl abonelerine 29 ytl lik kazığı aksesuarsız geçirmeye devam etmesiyle bir hattori hanzo'luğa daha imza atan kurum.. **
kazık atmak için fırsat kollayan kurum. limitli adsl kullanıcısı iken sınırsız tarifeye geçmek için başvuruda bulundum. derken adsl faturası evime geldi. ödemem gereken ücreti görünce şok oldum. nedir bu işin aslı diyerekten azcık inceledim ve gördümki, limitsiz sabit ücretin üzerine 2gb kota aşım ücreti eklenmiş. madem limit aşım ücretini ödeteceksin, neden limitli sabit ücreti eklemek yerine limitsiz sabit ücreti ekliyorsun faturaya. bu kadar da enayi yerine konulmazki insan. insaf!!
(bkz: fahiş fiyata nine hızında internet)
gerizekalıca reklam kampanyalarıyla insanı internetten soğutan kurumdur. yok mfö mazhar eşi ile internetten yemek tarifi alırken sosyal mesajlar vermektedir, yok çocuklar duymasın emine kızlarını alışverişe çıkartmış internet alamaktadır vs.
geç kardeşim bu numaraları, biraz daha akıl kullanılarak yaratıcılık sunan projeler üret.
minimum adsl bağlantı hızını 1mbit'e çıkartan şirket. 1mbit sınırsız 49, 2mbit sınırsız 69 4mbit sınırsız da 89 ytl olacak.

tabi bir de smile adsl var artık.

http://www.ttnet.net.tr/adslucret.htm
düzenli olarak her gün kendisine sövdürmeyi başaran kurum.
bir sonraki indirime ne zaman girer bilinmez; lakin bundan sonra fiyatların yarıya çekilmesi gerekiyor.

gerekliliği ben uydurdum. 50 ytl'ye 2mbit bağlantı istiyorum. ondan.

edit: 4 mbit 70 olsun

edit: 8 mbit de 90 olsun.
yeni tarifeleri http://www.ttnet.net.tr/yeni.htm internet adresindeki gibidir. internet hızı 4 katına çıktı diyorlar. Hatta televizyonda gani gani bağırıyolar. Ama bizim internetlerde daha bi dalga yok. Bakalım ne zaman olacak. Gene geçirebildikleri kadar geçirecekler heralde. Ya da herzaman olduğu gibi bu hizmetleride yalan olacak...
(bkz: Dünya yalan söylüyor)
internet hızı 4 katına çıktı diye gümbür gümbür reklam yapan kuruluş. lan 256 kb hızındaki interneti 1024 kb yapmışlar sözde. yahu rapidshare den dosya indiriyoruz 5 kb la iniyor lan. 5 kb lan. 5 ne oglum, 5 ne lan?
daha yavasi daha pahaliya
tüyap ta reklamını yaptıkları vdsl2 hizmetini ocak 08' de başlatacak oluşum. fiyatlar o kadar uçuk olmayacak; fakat vdsl2 destekli modemler yaygın olmadığı için kullanıcı modem için yüklü bir mebla ödemek zorunda kalacak. şu an 49 ytl olan 2 mbps lik hizmetin ise fiyatının düşmesini bekliyorum.
başvurumdan 20 dakika sonra internetime kavuşmamı sağlaması ve kurulum ücreti almaması nedeniyle, beni şaşım şaşım şaşırtmış olan kurum. e hani bunlar kötüydü yahu? benim amerikada bile dslimin bağlanması 3 günü almıştı be.
Zamanında sınırsız 1024 adsl hıza; yanlış hatırlamıyorsam 180 ytl verildiğini ve şimdi de 49 ytl verildiğini belirtmek isterim, yani anlaşılıyor ki; TTNet bize ömrü boyunca bedavaya verse interneti gene o aldığı parayı ödeyemez.
kafasına göre istediği sitelere giren istemediğine girmeyen ve istediği zamanlarda uygulamaya gecen internet sistemi biz buna kısaca ttnet serefs.zlikte sınır tanımayan internette diyoruz.
ttnet yaşlandırır!! şeklinde bir slogana sahip olması gerektiği düşünülen sistem.

allah belanızı versin lan.