bugün

(bkz: şey)
ttnet'in internet hızını belli bir kotadan sonra daha rahat kestiği internet tir. normal bizim bildiğimiz internette arada bir denk gelipte görürlerse keserler fiber internette affetmeden yakalarlar.
iyi bir altyapı varsa çok çok hızlıdır.
4 çeşittir.
fttn: mahalledeki ana dağıtıcıya kadar fiber gelir. ondan sonrası bakır kablolarla devam eder.
fttc: mahalledeki ana dağıtıcıdan sokak başındaki kutuya kadar gelir. sonrası bakır kablolarla devam eder.
fttb: apartman kapısına kadar fiber gelmiştir. bina içinde bakır kablolarla devam eder.
ftth: daire kapısına kadar, hatta daire içine kadar girmiştir. en verimlisi bu türdür.
dünya varmış be dedirten internet. yıllardır çektiğim adsl çilesinden sonra ilaç gibi gelen internettir. sonunda altyapı oluştu ve geçebildik, iyi geldi hoşgeldi dedirten internet. hoşgeldin daha az para ödediğim hızlı internetim, hoşgeldin.

(bkz: superonline)
superonline'ın üstüne tanımadığım alan. geçenlerde arkadaşın evinden bir şey indireyim dedim. ttnet kullanıyor kendisi. ulan can çekiştim resmen. zulüm gibiydi resmen. kurban olayım superonline'a.
superonline kullanıyordum eski evimde sorunsuzdu hız sabitti kesilme olmazdı şuan olduğum yerde standart bakır kablo internet kullanıyorum hem yavaş hem kesilip duruyor hemde fiyat olarak aynı fiberle.
dialup internet hızından fiber internet hızına çıkmamızı sağlayan ak parti'ye ne kadar teşekkür etsek az.
zaman zaman dial up lı günlerimizi aramamıza neden olan sözde hızlı internettir.
ülkemizde alt yapısı, avrupaya oranla çok kötü durumda. neyse ki turkcell gibi kurumsal şirketler var da, en azından ülke standardının üzerinde işler yapabiliyorlar. turkcell superonline en iyi alt yapıa sahiptir bu noktada.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.