bugün

superonline

Kendilerine şöyle bir açık mektup / şikayet mektubu yazdığım kurumdur.


1999'dan beri internet kullanıcısıyım. dial-up zamanında bile superonline kullanmış biri olarak, "customer loyality"e zerre değer vermediğini idrak ettiğim güzel(!) şirket. web sitenizde "superonline bireysel müşterilerine;
ses, data ve internet hizmeti vermektedir. birçok ilke ve öncü çalışmaya imza atan şirket, a tipi arama hizmetlerini müşterilerine ilk sunan operatör olmanın yanı sıra 2007’de başladığı fiber optik altyapı yatırımları sayesinde türkiye’de ilk ve tek evlere kadar 100mbps’a varan internet bağlantısını taşıyan telekom operatörüdür."

şeklinde açıklamalarınız var. bende size hizmet şeklinizden bahsedeyim.
son iki aydır, sık sık nette kopma ip alamama gibi sorunlarla karşılaşıyorum. her aradığımda şikayetimi açıkça ve teknik açıdan yeterli bilgiye sahip, kendini ifade edebilen biri olarak dile getiriyorum. bir türlü sorunumu çözemeyen @superonline, sorunun üzerine gitmek yerine her seferinde suçu üzerinden attı. nasıl mı?

• alt yapınızda sorun var bizim işimiz değil!
• modeminiz bozuk o yüzden ip alamıyorsunuz. (bunun üzerine gidip yeni modem aldım) bu kez de;
• elektriklerinizin voltu düşük geliyordur. o yüzden bu modeminizi etkiliyordur. o yüzden de ip alamıyorsunuzdur! (e-yuh!)
1 ay sonra; internetim çok yavaş (0,2mbps) diye şikayetim sonrası gelen cevaplar.
• alt yapınız 8mb'e kadar destekliyor yükseltiyoruz. (sık sık kopma yaşadım)
• alt yapınız 6mb görünüyor (yine kopma yaşadım)
• alt yapınızı 4e düşürelim. (hala aynı..)
yazarken bile sıkıldım, bu konuşmalar bu şekilde sürüp gitti.

@superonline özgürlüğünüzü nasıl kısıtlar?

6 hazirandaki en son şikayetim 2 gün sonra geri dönüş yaptık mantığı ile kapatıldı taskı. 2 temmuzda bana bir telefon geldi. " -internet bağlantınızla ilgili şikayetiniz varmış eve ekip göndereceğiz." e tamam gönderin, ama bana yalnızca şunu söylesin binama gelen hat kaç mb olarak geliyor? bunu hakkında bilgi alabilecekmiyim? " - tabi"
ben evde yokken ekip gelir, mevcut olan bina içindeki hat sistemine bok atarak binaya kadar çok yüksek gelio sorun bina içinde diye. mevcut hattımı iptal ederek, tamamen amatör bir şekilde, bina girişinden odama koca cat5 kablosu çekmişler. merdivenlerden filan geçiyor hat, komşuların kapısının önünden, benim kapımdan içeri odama. sokak kapım kapanmıyor! o gece resmen kapı açık kaldı, cat5 kablosunu hangi mantıkla direkt bu şekilde çekerler anlamadım!

eve geliyorum, neti test ediyorum, sorun aynı hiç bir değişiklik yok! e, hani benim bina tesisatındaydı sorun?
cumartesi aradım durumun kritik olduğunu anlattım "bana 1-2 saat içerisinde geri dönün, hiç birşey istemiyorum gelen şu kabloyu sökün yeterki kapımı kapatıp dışarı çıkabileyim" dedim. "tamam ben bildiriyorum, üstlerimle birebir görüşüceğim" filan dediler. cumartesi akşam oldu 5 kez aramama rağmen bir tepki yok. diyorum ki, yapıyoruz yada yapamıyoruz diye birşey söyleyin yeter. ona göre başımın çaresine bakıcam. sadece bunu söyleyin diyorum. ilgileniyoruz diyorlar. hem bana engel oluyorlar hem birşey yapmıyorlar.
nitekim, kimse ilgilenmeyince, ben gidip profesyonel bir ekip bulup getirdim, tesitatımı baştan sona yenilettim, bu bana zaman ve paraya mal oldu. böylece @superonline'ın çözüm diye sunduğu bozumu giderdim.

ama bakın, sorun hala devam ediyor sevgili (!) superonline! hani bendeydi sorun? bu kadar mı ilgileniyorsunuz müşteri ile? hani neyin ne olduğunu bilen birileri olmadığı zaman, kim bilir nasıl başınızdan savıyorsunuzdur onları. çağrı merkezine 24 saat yardım diye yetkisiz ve bilgisiz insanlar koyacağına, sadece 8 saat çalışan profesyonellerle çalışsanız inanın bizi üzmek yerine mutlu edersiniz.

çağrı merkezindeki gül isimli bayan, "aa 4mb destekliyor yükseltiyorum, hızlanacak." hayır diyorum yükseltme, biliyorum çünkü sorun çıkacak! istemiyorum dememe rağmen yükseltme yapıyor! benimle dalga mı geçiyorsunuz pek sayın (!) superonline. hayır diyen müşteriye ne diye zoraki hizmet veriyorsunuz! tesisatımı mahvedip, haftasonu beni eve kapatıp özgürlüğümü elimden, paramı cebimden, zamanımıda bilgimden çalıyorsunuz?

Edit: Bağlantı sorunu!