bugün

2,3,4 kişiyle oynana(bile)n, 106 taş la oynana, tescilli iyi oynayanlar hariç kızlarla oynanmaması gereken, "tren istasyona girdi, teke değilim keçiyim, dönüyorum mevlana gibi oldum" gibi klasikleşmiş iğrenç espirilerin döndüğü oyun. internette en zevkli
http://www.superonline.com da oynanır. herkes fazlasıyla ciddiye almıstır okey i burda.
bir prezervatif markasi
türk icadı olduğu yolunda söylentiler olan zevkli, sohbeti ve oyun içi kumpasları bol olan eğlence aktivitesi. (bkz: fayans)
derslere girmeyip değişik birşeyler yapalım düşüncesiyle yola cıkarken asıl amaçtan sapılması ve bir anda kendini emekli cay bahcesinde elinde cekirdek sefası yaparken bu oyunu oynuyor olmasıdır.
türk dilindeki "tamam" kelimesinin yerine sinsice geçiveren ingilizce kelime.
öğrenci milletinin vazgeçilmezleri arasında bulunan bu oyun kahvelerde de yerini fazlasıyla almış olup tek tür değil de bazı oyun türevleriyle fazlasıyla vakit öldürülebilecek ıstakalar ve renkli taşlarıyla hayatınıza bir süreliğine renk katar..
sömürge ruhların 'tamam'ı.
türkçede tamam yerine kullanılan hatta türk dil kurumunun aldıgı bir kararla türkçemizede kazandırılmış olan ingilizce kırması bir kelime
son zamanlarda da sanal olarak pek bir yaygınlaşmış oyundur.
101 diye başka bir versiyonu da olan taş oyunudur.
abd'de zeka geriliği yaşayanların sayıları ve renkleri daha kolay tanımaslarını sağlamak gayesiyle ortaya çıktığı söylenen oyun.
en son istanbul da iett otobüslerinin ayaktaki yolcuları için kayışları reklamlarla dolu tutamaklarla değiştirmesi ile gündeme gelen prezervatif markasıdır.
düşünün bir kere ayaktasınız ve düşmenizi engelleyen plastik tutamak ellendiği anda başlar irkilme. firmanın umulan yeni sloganı ise "hepinizin eline bir şekilde vereceğiz" olmasından korkulmaktadır.
ıstakaya taşı vurarak koymanın büyük bir zevk verdiği oyun.
(bkz: ıstaka)
hayatınızın anlamı olan şeyin üşümesini engellemek için kullanılan yorgan.
son reklamlarında -özellikle ekmek kızartma makinası reklamı- görüntü olarak o işi açıkça göstermese de seslendirmelere dikkat edildiğinde hemmen akla o işi getiren prezervatif markası.
(bkz: ok)
ince, prezervatif markasının adıdır. Mayıs 2007 itibarıyla yüzde 52' lik pazar payına sahip olan firma.
bir dönem radyo d' de muzo' nun sunduğu yastık sohbeti adlı programa sponsor olmuş marka. program arasında markaya ithafen şöyle de bir dörtlük geçerdi: yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı, önlemini almalı, başını derde sokmamalı.
taş dizmek, fayans döşemek gibi tabirlerle de anılan 4 ıstaka 106 taşla oynanan oyun.
max 4 kişiyle oynanan, kaybedenin içecekleri filan ödediği oyun...
aslı okay.
"ok-ay" tamam,ok aya isabet etti anlamında.
güneş-dil teorisinden.
durex varken kullanılmayacak prezervatif markasıdır.

(bkz: bulaşık eldiveni)
pekala, olur...
+kanka okey oynayalım mı?
-nası oynıcaz ki ?(4 kişi değiliz?)
+şişirip patlatırız.
-...
Yazlık yörelerdeki ailelerin değişmeyen yemekten sonra eğlencesidir...