bugün

çakma sarışınları ortaya çıkaran bir çeşit değişim.
kızlar yapınca pek sorun olmuyor da erkekler yapınca tiksinç bir görüntü ortaya çıkıyor. Hele ensede uzatılan o saçın kahverengiye boyatılması yok mu? hepten deli ediyor beni.
beyazları kapatma yöntemi.
boşa masraftır. biraz bilgi ediniminden sonra artık "saç boyamak" olacak olan kelimedir. evde istediğiniz rengi gayet de tutturabilirsiniz.
yakışmadığı zaman büyük hayal kırıklığı yaratan eylem. tavsiyem her zaman doğal hali ile kalsın saçlar.
saçların günlerce iğrenç kokmasına neden olan eylem.
o iğrenç kokuyu nasıl çeker insan, üstelik saçında, boyayanın yanında bile duramıyorum, bööğk.
bir kuaför olarak eğlenceli iş vesselam.
"biraz değişikliğe ihtiyacım var." cümlesinin ardından gelen eylem.
ülkemizde hayli revaçta olan bir durum. kimi insanlar evini sadece boyadan geçindiriyor.
ardarda cok yapilirsa saclari seyrelten eylem. (bkz: bir musibet bin nasihatten iyidir)
Uçlardan yavaşça başlayan, sonra tüm saç tellerini saran, güzel olduğu vakit vazgeçmesi zor, kötü olduğu vakit değiştirmesi eziyet hal ve hareket.

Depresyona giren hatun kişilerin, beni baştan yarat kıvamına gelmiş dişilerin ve saçlarının beyazlamasını hazmedemeyen hatun ve er kişilerin vazgeçilmezi. Çakma sarışınların değişmezi.

Yine de doğallıktan yana olmak güzel şey. (Söyleyene bakmayın, genel doğruları baz alın.)
yoğun sahiplenme ve kıskanma duygularından dolayı her zaman sinir bozan bir konu olmuştur.* ilişkilerimde asla göz yummadığımdır.
ergenlik döneminde saçın arkasını uzatarak, uçları kızıla boyamak gibi kötü bir fanteziye yol açabilir. *
bazı kadınlara çok güzel giden bazılarını çok kötü gösteren saç makyajıdır.
maaşınızın hatırı sayılır bir kısmını kuaföre bayılmak demektir.
işi bilene yaptırmak ve yakışan rengi seçmekle saç boyatmanın kabusa dönüşmemesi gereken eylemdir.
yapılmamalıdır sonra kendi saç rengine dönmek çok uzun zaman alıyor.
Genellikle psikolojik sebeblere dayanan bir eylem. Kadınlar bunun farkında mı değil mi bilmiyorum. Sadece gördüğüm uç beş kişiden hareketle aklıma gelen şeyler bunlar... Kadının kendini beğenmemesi veya çirkin bulmaması değil bence sebeb. Bunun sebebi, yeni bir başlangıç yakalayabilme isteği. Saçının rengini değiştirip oradaki değişikliği hayatına aksettirme arzusu duyuyorlar. Kişinin yaşadığı sıkıntı ve üzüntüler bunun başlıca nedenleri. Günümüzde bence kadın-erkek ilişkileri saç boyatmaların tetikleyici unsuru. Bu iş bir kere yapıldıktan sonra da, boyatan kişi bu boyatma işini belirli aralıklarla tekrar ediyor. ilk boyatma da duyulan değişim ve "yeni hayat" hissinin tekrar eden boyatmalarda azalarak bittiğini düşünüyorum. Bence burada yeni renkte çok çok önemli bir psikolojik eşiğin izdüşümü olarak saça yerleşiyor. Renklerin hangi psikolojiyi yansıttığını bilebilsem bir şeyler söylerdim fakat bilmiyorum. Belki koyu renkler isyanı açık renkler ise umursamamazlığı temsil edici olabilir (bu tespitler de örneklerin hallerinden yola çıkıldı).
Bu fiil bence kendine kandırmacadan ibaret.
Sağlıktan vb. sebeblerden ötürü saçını boyatan, kına süren insanlar da gördüm ve bunu gerçekten anlarım. Hatta bazılarının eşlerine daha çok hitap edebilmek için saç boyatmalarını da anlarım. Fakat günümüzde saçını boyatan çoğu kadının bu işlemi geçmişine sarı, kırmızı, siyah tonlarda tüller çekmek için uyguladığını/uygulattığını düşünüyorum.
Eğer, evli olmayıp, yaşı henüz genç olan, sağlık gibi sebebleri dikkate almayıp, modaya uymayı bir kenara bırakıp, mutlu mesut yaşarken saçının rengini değiştiren bir kaç kıza rastlarsam, bu teorimin çökmesine razı olurum. Henüz görmedim.
Abartısız her gün her hafta nihat hatipoğluna günah mı değil mi diye sorulan eylem. En son saçları akça pakça bi amca sordu.
(bkz: beyaz saç nedir)
(bkz: nasıl kamufle edilir)

Şahsen benim için budur, beyazlar içinde kalasıya dek boyatmam.
Beyazlar topluluğu 50%'yi geçince de komple beyaza boyaticim zaten.

Botox, lift, dolgu derken yaş fazla belli olmaz heralde. Saçlar komple beyaz olunca da paradoks yaratırız.

Her zaman derim: paradoks sevgidir, paradoks emektir. Güzeldir.
sınava alınmama sebebi. türkiye'de oluyor. bir insanın emekleri ile oynamak neden bu kadar kolay anlamak güç.

http://www.cumhuriyet.com...lik_sansini_kaybetti.html

şimdi yanlış mı yapmışlar işte diyenler olabilir. evet yanlış yapmışlar.
Genelde ruh hali değişimi için yapılan işlem. Sözde mutlu ettiği söylenir ama daha bi işe yaradığını görmedim ben. Tabi sarı saç siyah kaş uyumu gösteren kızlarımızda yok değil. Kız demişim pardon çakma Yattaralar diyecektim.
kuaforde oldukca maliyetli olan.

evde anne veya arkadaşa yaptirilmasi tavsiye edilen..
Akışkanlık yapar. Bu son bi daha boyamayacağım artık kendi saçıma dönüyorum dediğin her boyadan sonra tekrar ' yaa ben değişiklik istiyoruuum' diye koşa koşa kuaföre gidilir. Bir de eski fotoğraflara bakıp iç çekme evresi var ki sormayın gitsin. Hiç bulaşmayın bence en fazla ombre yaptırın ışıltı katın.