bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    türkiye'nin üçüncü büyük şehri... yalnız en güzeli ve en medenisidir. daha da önemlisi memleketimdir.
    173 -82 ... forrestgump
  2. 2.
    güzel insanlar şehridir. küçük yaşıma rağmen türkiyenin bir çok yerine (hatta her yerine) gitme imkanı bulmuş biri olarak söylüyorum bunu çünkü yılbaşın hiçbir ana haber bülteninde bakın izmirdeki tacizciler diye birşey göremezsiniz ya da izmirli magandalar dehşet saçtı diye görseniz görseniz başbakan bozuntularının güzel izmire sataşmalarını görebilirsiniz. tabii ben saf izmirli insanlardan bahsediyorum. çünkü siyasi oyunlar yüzünden son yıllarda özellikle en çok göç alan illerden biri olmuştur ancak aydın ve medeni yapısı yine de buna direnmiştir. ancak kendini izmirli saymayan bir grup vardır ki zaten konumuz dışında (bkz: karşıyakalıların ege tvyi basması)
    40 -9 ... yasasineksi
  3. 3.
    türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri. güzel, rahat, sıcak insanların memleketi.

nam-ı diğer, gavur izmir.
    46 -12 ... zibidi
  4. 4.
    kızları güzel, havası güzel, insanı güzel ama sahil şeridi dışında kalan yerlerini atın çöpe! ayrıca bir çok arkadaşım yaşar... ileride yaşamayı hayal ettiğim şehirdir.
    18 -8 ... ferrole
  5. 5.
    bütün güzel kızlar izmirli değildir ama bütün izmirli kızlar güzeldir
    36 -8 ... paccino5
  6. 6.
    buca üzerinden girildiğinde bu mu lan izmir tarzı soru obeklerinin agırlıgı altında ezılecek beklentısını denize dogru indikce adeta bu işte lan izmir ünlemine ceviren üniversite yıllarımın gecmekte oldugu yasanılası sehir.
    37 ... mamafih
  7. 7.
    (bkz: anlatılmaz yaşanır)
    12 -1 ... jusenas
  8. 8.
    uzun yillar yasandiktan sonra üniversitede baska sehir goreyim * diyerekten ayrililan, kopek gibi pisman eden, insanlariyla, havasiyla, ortamiyla bambaska oldugunu bana aci bir sekilde hatirlatmis sehir.
    16 -3 ... dramtatatam
  9. 9.
    havası, suyu, denizi, kızı, sokakları, gokyuzu, dağları.. herşeyi bambaşka olan şehir. izmirin kıymeti en çok diğer şehirlere yolculuk yapılınca anlaşılır; gidilen yerlerde gozler bir saat kulesi, kordon, asansör, 35 numaralı plaka, kipa, hilton, levanten evler, enternasyonel fuar, kentkart, 525 (kampus otobüsü), kucuk-buyuk park, simite gevrek, çereze çiğdem diyen modern görünüşlü sıcak insanlar, gusel kızlar, filinta gibi delikanlılar, hatta bir bok kokulu korfez bile arıyorsa izmir özlenilmiş demektir en derininden!!
    23 ... charmofsmyrna
  10. 10.
    tarihte ismi Smyrna olan, M.Ö 3000 yıllarında Lelegler tarafından, bugunku Bayraklı yakınında bulunan Tepekule mevkiinde kurulan ilimiz...
    7 ... gonulcelen