1. 1.
  robert de niro ile al pacinonun karşılıklı olarak döktürdükleri,baba diyaloglar içeren senaryosu ve yönetimi,kıymeti bilinmeyen yönetmen michael mann'a ait,bir çok sağlam filmin çıktığı 1995 senesinde braveheart filminin gölgesinde kalmış olsa da,ara sıra insani sıkan uzunluğuna rağmen,mükemmel los angeles görüntülerinin yanı sıra,robert de niro'nun oyunculuğu ile mükemmel kamera açılarını,ve çatışmalar anında oradaymışçasına içinize işleyen ses efektleriyle,her seyredilişte ayrı tatlar bırakan mükemmel film..
  izleyenler ve bilenler için,robert de niro ile al pacino beraber mi çekim yaptılar,ayrı mı çekim yaptılar efsanesi için tam bir nokta konulamamıştır..
  4 ... faidelibilgi
 2. 2.
  bir yanim vincent hanna'nin yanindayken bir yanim da hep neil mccauley'in kacip gitmesini ister. her izleyisimde acaba kurtulabilecek mi diye dusunurum, her izleyisimde ayni heyecani yasarim.

  neil mccauley: i'm talking to an empty telephone, 'cause there is a dead man on the other end of this fuckin' line.
  3 ... laz pacino
 3. 3.
  Robert de niro nun en baba diyaloglarının olduğu filmlerden biridir.Al pacino filmde de niro üstünden üçerken ki söylediği lafla yerlere yattırmıştır.Gerçekten kendi kulvarlarında mükemmel biri hırsız biri polisin büyük hesaplaşmasını anlatan filmdir...
  2 ... the godfather
 4. 4.
  ing. ısı.
  2 ... italiano
 5. 5.
  (bkz: miami heat)
  1 ... atan alir spor
 6. 6.
  Vincent Hanna isimli polisin haddinden fazla bozuk ruhsal yapısının al pacino tarafından inanılmaz şekilde sahnelendiği film. gerçi al pacino zaten canlandırdığı karakterin anormal ruhsal hallerini yansıtmakta gerçek bir üstadtır. bu scarface'de de the godfather serisinde de oscar'ı aldığı Scent of a Woman'da da en vasat filmlerinden olan simoneda da böyledir. bu filmdeki başarısını özel kılan unsur ise bu filmin kendine özgü replikleridir. o repliklerin gerçekleştiği sahneleri yalnızca al pacino oynayabilir, o sözler yalnızca onun ağzından duyulduğunda böyle izleyicisini coşturabilir gibi gelir. bu repliklerden ikisini aktarayım filmi izlemiş olanlar ne anlatmak istediğimi kesinlikle farkedeceklerdir.

  --spoiler--
  vincent hanna: i'm angry. i'm very angry, ralph. you know, you can ball my wife if she wants you to. you can lounge around here on her sofa, in her ex-husband's dead-tech, post-modernistic bullshit house if you want to. but you do not get to watch my fucking television set!
  --spoiler--

  --spoiler--
  alan marciano: why';d i get mixed up with that bitch?
  vincent hanna: cause she's got a great ass... and you got your head all the way up it!
  --spoiler--
  4 ... schenardi
 7. 7.
  nefis bir apocalyptica şarkısı. reflections albümünden.
  1 ... wolfshade
 8. 8.
  robert de niro ve al pacino'nun karşılıklı bir kafede oturup konuştuğu sahne, filmin en can alıcı noktasıdır. defalarca izlenebilir, amiyane tabirle şov vardır bu sahnede. televizyonda 50 kez verildi, 10'unu yakalayıp izledim, her akşam izlenilse sıkılmanın mümkün olamayacağı türden bir film..
  1 ... ayseciginalpellayadoyduguan
 9. 9.
  çok uzun olmasına rağmen izlerken sıkılmayacağınız bir filmdir. robert de niro ve al pacino ikilisinin en güzel filmlerinden biridir. ayrıca "ısı" anlamına gelen ingilizce bir kelimedir.
  ... moondance
 10. 10.
  michael mann ın ustalığını gösterdiği film. çatışma sahnesi gerçekten nefes kesicidir. diğer bir michael mann ustalığı için (bkz: the last of the mohicans)
  1 ... paradigma