bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    1992 yapımı al pacinonun daha önce defalarca hakettiği oscar ödülüne jüri üyelerince lufedilip ilk defa layık görüldüğü film. yaşlı kör adam rolü daha iyi oynanabilirmi acaba diye düşündürür insana.
    5 ... max cady
  2. 2.
    al pacino'nun yaşayan bir efsane olduğunu bir kez daha kanıtladığı, senaryosu ve oyunculukları ile çok beğendiğim, özellikle al pacino'nun okul müdürüne çektiği nutuğa hasta olduğum film.
    4 ... trinfr
  3. 3.
    al pacino'nun yarbay slade rolüyle karşımıza çıktığı ve dillere destan bir oyunculuk sergilediği muazzam film. ayrıca filmin müzikleri thomas newman tarafından bestelenmiştir.
    1 -1 ... dogos
  4. 4.
    al pacino'nun başrollerini oynadığı,al pacino'nun tek oscar aldığı ve söylediği her cümlesi ile atasözü niteliği taşıyan harika bir filmi...
    1 ... dr rocco amca
  5. 5.
    (bkz: sevgili kokusu)
    -3 ... hendrix
  6. 6.
    bir körün ferrari kullanabileceğini kanıtlayan film.
    1 ... sex pistols
  7. 7.
    bakmakla görmek arasındaki farkı anlatan filmdir.
    7 ... scarface
  8. 8.
    entelektüel bir baş yapıt hayat üzerine yazılmış bir kompozisyondur kadın kokusu.
    beni öyle dingin kılmıştır ki uzanıp kadın kokusunu izlemek uçmak demektir derim ben.
    tabii bir de ayaklarımın altını terleten kör gözle ferrari kullanıp hız yapılan sahne vardır ki virajı o hızla almaya kalkışması altıma sıçtırmıştır beni.
    alpacino gerçekten kör mü acaba diye epey düşündüm bu filmdeki oyunculuğunun ardından.
    1 ... mosquito
  9. 9.
    "rolünün hakkını vermek diye bir kavramı kişileştirmek gerekirse bu ödülü kesinlike al pacino alır" filmi.
    ... asiti kaçmış kola
  10. 10.
    al pacinonun baş rolünde oynadıgı muhteşem filmdir. al pacinoya cris o'donnel eşlik etmektedir.
    ... sephrenia