1. 1.
  efendi ve kültürlü yapısına rağmen futbol hayatı boyunca dört adet kırmızı kart gören efsanevi oyuncu...
  süratiyle rakiplerine ot yolduran, nal toplatan forvet...
  1 ... ferrole
 2. 2.
  çocukken galatasarayı tuttuğunu ancak beşiktaş camiasına girdikten sonra bilinçlenerek beşiktaşlı olduğunu açıklayan spor adamı.
  3 ... ferrole
 3. 3.
  şevval samın mundar ettiği efsane.
  8 ... veritaserum
 4. 4.
  hayatımda gördüğüm en ilginç insan.

  beşiktaş'ta jübilesini yaptıktan sonra eşinden ve çocuğundan ayrı yaptığı tatilinde tanışmıştım kendisiyle, bugün orta halli bir ailenin bile kalmaya tenezzül etmeyeceği ikinci sınıf bir pansiyonda tek başına kalıyordu.

  insan denizin dibine gelir, bir hafta kalır, ayağını bile denize sokmadan geri döner mi? hadi onu geçtim, adam pansiyondan dışarı adımını atmadı, pansiyonun tüm işlerine bakan cefakar işçisi ile 1 hafta tatil yaptı sayılır.

  "ben mütevaziyim" diyen birinden 1500 kat daha mütevazidir.
  9 ... peygamber
 5. 5.
  (bkz: sarı fırtına)
  2 ... insomniac
 6. 6.
  (bkz: kerim tekin)
  1 -1 ... hendrix
 7. 7.
  eski bir saç modeli.
  3 -1 ... stanger
 8. 8.
  bir fenerbahçeli olarak 90 'ların başında beşiktaş'a hep yenilsek de bu yenilgilerin çok üzücü olmamasının nedeni metin-ali- feyyaz'ın takımına yenilmiş olmamızdı. fenerbahçe'ye transfer olmasını umutsuzca bekledik senelerce fotospor'un gerçek olmadığını bildiğimiz başlıklarından bile umut türetip onu sarı-lacivert formayla görme hayali kurardık. metin bize gelmeyip bize gol atmaya devam etti. yıllar sonra o üçlüden feyyaz ı transfer etmek kısmet oldu fener'e ama transfer sırasındaki o dokunsanız ağlayacak halini görünce feyyaz'ın, bu üçlüyü fenerli olarak görme isteğim bitti. iyi bir fenerli olarak şunu diyebilirim ki biz metin'i de ali'yi de feyyaz'ı da beşiktaşlı m.a.f olarak sevmişiz. şimdi hangi beşiktaşlı futbolcuyu beşiktaş'la özdeşleştirerek sevebiliyoruz acaba. nerde o 90 ların okumuş cocukların oynadığı takım nerde kifayetsiz yöneticilerin erozyona uğrattığı beşiktaş.
  11 ... sessiz harf
 9. 9.
  sarı fırtına,maçta geçirdiği travma sonucunda hastanede yatmışlığı vardır,1 2 3 4 yetmez 4 5 6 olsun
  (bkz: metin ali feyyaz)koysun bjk şampiyon olsun tezahürünün kahramanı
  2 ... roy orbison
 10. 10.
  şöyle bir anısı varmış kendisinin:
  henüz 18 yaşında ve ilk maçında galatasaray karşısında 2 gol birden atmış. babası ile 1 sene önce geldiği memleketi kocaeli'ne 1 haftalığına falan geri dönecektir. istanbul'un trafiğinde arabalar arasında vapur iskelesine doğru ilerlemektedirler. bir taksici camı açar ve metin'e "beşiktaş'ın maçı ne oldu?" diye sorar. metin "2-2" der taksici ekler "golleri kim attı?" metin cevaplar: "ben attım". taksici "kardeşim, adam gibi bir soru sorduk yaaa....." der.

  üniversite mezunu ayrıca.
  9 ... wtasyh